Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Póki nie ma błędów to zmiany są niewidoczne w ASO. Jak już zaczną szukać i kombinować to zobaczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mialem zakodowane 3 drobne zmiany (typu SS, ilość mrugnięć kierunkowskazu, siła dmuchawy w trybie auto), i po wizycie na serwisie w ASO, 2 z nich był przywrocone do stanu początkowego, np wyłączenie StartStop przed podwyższenie napięcia > zmienili mi spowrotem na 7.6V

 

Ciekaw jestem czy przywracali jakieś ustawienia domyślne, czy przypadkowo zauważyli pewne "nieprawidłowości" w kodowaniu.

nie dopytywałem, bo też jeszcze mam gwarancję, ale oni też nic nie wspominali. 

 

 

Edytowane przez sadam1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę nie trafić z dedukcją ale myślę, że jakoś po VINie przywrócili domyślne ustawienia nie patrząc na to czy coś było zmieniane czy nie.

Analogicznie jak była cała afera ze spalinami i ludzie przyjeżdżali autami po chip-tuningu to wyjeżdżali już bez chipa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak była afera ze spalinami, to wgrywali nowe mapy silnika czyli to samo co robił tuner tyle, że oryginał VW w wersji dopasowanej do emisji spalin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to, że nikt nie patrzył co było wgrane tylko masowo wgrywali oryginał.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako świeży posiadacz B8 mam małe pytanie. Posiadam kamerę za lusterkiem, działa fabrycznie front assist, asystent świateł, w opcji mam też znaki ale niestety ich nie czyta. Nie posiadam DSG, skrzynia manual. Jakie funkcje mogę zakodować vcds w tym przypadku? Nie pytam o konkretne instrukcje bo to sobie znajdę tylko pytam o same możliwości kodowania :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2018 o 11:24, sadam1988 napisał:

no ja mialem zakodowane 3 drobne zmiany (typu SS, ilość mrugnięć kierunkowskazu, siła dmuchawy w trybie auto), i po wizycie na serwisie w ASO, 2 z nich był przywrocone do stanu początkowego, np wyłączenie StartStop przed podwyższenie napięcia > zmienili mi spowrotem na 7.6V

 

Ciekaw jestem czy przywracali jakieś ustawienia domyślne, czy przypadkowo zauważyli pewne "nieprawidłowości" w kodowaniu.

nie dopytywałem, bo też jeszcze mam gwarancję, ale oni też nic nie wspominali. 

 

 

Chciałem dokodować drugi kluczyk (nowy) z zastrzeżeniem, żeby nie zmieniali moich ustawień i kodowań. Nie zakodowali kluczyka, bo się nie da. Trzeba wszystkie ustawienia fabryczne, cały soft dają podstawowy i dopiero wtedy kodują kluczyk. W ASO nie potrafią / nie mogą robić tego, co robimy my. Jedynie potrafią cały soft dać na fabryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawskich jak działa TJA i Emergency Assist w manualu z ACC:

- Lane Assist działa od 30 km/h w górę przy włączanym ACC, od 65 km/h przy wyłącznym ACC

- Emergency Assist szarpie hamulcem i po chwili hamuje ile może na danym biegu. Po tym Lane Assist wyłącza się, ACC jedzie dalej. Jeśli aktualny bieg pozwoli jechać mniej niż 30 km/h to LA gaśnie, ACC jedzie dalej, włączają się światła awaryjne.

Testowane dzięki  @Ysebulba ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę ze już dojechałeś ?

To wszystko prawda, śmiga jak trzeba .

Nie myślałem że to w manualu możliwe.

I światełka poprawione, Eldar wgrał mi nowy soft do DLA i już nie migają mi auta z przeciwka,.

Dzieki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a problem z kamerą też ogarnęliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką datę ma ten nowy sofl do DLA? Nie wiem czy męczyć ASO o aktualizacje :) auto wyprodukowane 09.2017. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera jeszcze nie.

Do DLA w zasadzie nie soft tylko kodowanie. W ASO raczej nie zrobią.

Edytowane przez Eldar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Eldar napisał:

Kamera jeszcze nie. 

ale to zapomnieliście, zabrakło czasu czy polegliście i problem jednak jest bardziej skomplikowany?

Wiesz, mi się zbiera do ciebie rzeczy ;) ale jak już się wybiorę z dolnego śląska na górny to chciałbym ogarnąć wszystko całościowo i kompleksowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy pomysł naprawy kamery nie wypalił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kto pomoże w kodowaniu okolice Łodzi lub mogę gdzieś podjechać....myślałem o zakupie OB10 ale mija się z celem jak mam sam zrobić z dwa bajerki i na tym się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolacze sie do tematu

koledzy jakiego kabla uzyc aby polaczyl sie z autem,

mam vcds 12.12 i kabel ze starszym sobie radzil tu niesety juz nie :(

mam do kupienia ver 17.1.3

ponac obsluguje ale chcialem sie upewnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.12.2018 o 13:15, Antasso napisał:

Witam, kto pomoże w kodowaniu okolice Łodzi lub mogę gdzieś podjechać....myślałem o zakupie OB10 ale mija się z celem jak mam sam zrobić z dwa bajerki i na tym się skończy.

A co takiego chciałbyś zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Ysebulba napisał:

Obsługuje

 Masz kolego coś sprawdzonego gdzie by można było kupić ?

23 godziny temu, Ysebulba napisał:

Obsługuje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo możesz czekać ? 

Domyslam się ze chcesz „klona „

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności