Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

ja chyba mam możliwość wyboru via menu. Sprawdzę jak będę w aucie i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, shibby said:

porównaj sobie z tym

dla przykładu w A5, bajt 16 bit 6 nie jest w ogóle ruszany i na filmiku jest nieaktywny. Aktywujemy jedynie bit 7. To może być twój problem.

Zauważ też że w adaptacjach "BAP personalization" jest domyślnie włączone a ma być WYŁĄCZONE.

Widzę też, że w opisie dla obd11 adaptację "Warning intensity;. lane depart warning, medium: ustawia się na "selected via menu" a nie sztywno na medium. Pewnie to mało ważne ale chyba lepiej by było to do ustawiania przez menu.

Ok, dziękuję za sugestię, jutro sprawdzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Dean napisał:

U mnie Lane Assist działa, ale wybierając "Selected via menu" i tak nie widzę opcji wyboru siły ostrzeżenia w menu. Mam dostępną tylko opcję włączenia Lane Assist oraz to, czy ma prowadzić adaptacyjnie po drodze. W kodowaniu zostawiłem więc Medium.

Ja mam tak 

IMG_20180815_103016.thumb.jpg.947b5d010ee7ac1cdfa90c61f9351b84.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 hours ago, major125 said:

Ok, dziękuję za sugestię, jutro sprawdzę 

Niestety nie działa. wydaje się, że wszystko jest zakodowane zgodnie z instrukcją a i tak nie można załączyć - funkcja niedostępna co gorsze nie ma błędów. Jedyna rzecz zastanawiająca to, że na panelu radia jest tylko info o "adaptacyjne prowadzenie po torze" a nie ma opcji włączenia, samej funkcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2018 o 16:46, major125 napisał:

Witam serdecznie,

dzisiaj spróbowałem zakodować lane assist u siebie w samochodzie jednak coś jest nie tak i nie bardzo wiem jak to ogarnąć - a mianowicie po zrealizowaniu wszystkich kroków jak w opisie powyżej nie można aktywować lane assist - na wyświetlaczu zegarów jest info, że lane assist jest wyłączony - przed zmiana była możliwość włączenia wyłączenia front assist - teraz brak, natomiast a w menu radia nie można go włączyć - jest info natomiast nie da się zaznaczyć,aktywować. Po sprawdzeniu błędów jest jeden w module Adres A5: Czujniki asyst.j.-p.       Plik etykiet: 3Q0-980-65X-A5.clb  /log w załączniku/ no i nie można go skasować. Proszę o pomoc podpowiedź co mogło pójść nie tak i co zmienić. Może któryś z kolegów jest z Krakowa i mógłby wesprzeć pomocą.

 

Log-51826km-line3.txt

Hej,

ustaw::

IDE10873 (ADP Personalization BAP) (BAP personalization, not activated)                     Enable (było fabrycznie ustawione) --> zmień na not active

W razie czego sprawdź jeszcze:

- moduł 10 Park Assist - bodajże bajt 3 Bit 5 powinien być active.

- oraz w adaptacji 5F: LDW_HCA_msg_bus_0x19 - jaką szyną danych masz ustawioną? To powinno być już fabrycznie ustawione poprawnie.

 

U mnie działa zastosowana przez Ciebie metoda działała, ale też w żadnym przypadku z poziomu MENU radia nie ma wyboru siły reakcji. Natomiast są pozostałe 2 opcje:

- włącz/wyłącz Lane Assistance

- włącz/wyłącz adaptacyjne prowadzenie po torze.

Pozdro.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2018 o 13:05, loki7777 napisał:

Macie w obdeleven dostep do modulu 46?

A dlaczego ma nie być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Eldar napisał:

A dlaczego ma nie być?

jak bys miał auto z BCM to bys wiedział 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.09.2018 o 01:21, Major napisał:

jak bys miał auto z BCM to bys wiedział 

 

Nie wiem co to BCM(juz widze to to za sterownik), ale u mnie nie ma tego modułu.

Tak samo nie da się zakodować pedału gazu jak z audi - bez roznicy jak kombinuje - opisow brak jak w VCDS ale zaznaczalem aby otrzymac ta sama wartosc i nie jest akceptowana.

 

PS. Nie moglem odpisac wczesniej bo bylem 2 tyg. na wakacjach.

Edytowane przez loki7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym BCM to kolega chyba chciał mnie ośmieszyć ale mu się nie udało bo BCM jest w każdym współczesnym aucie ;)

W zamian pewnie chciał napisać że funkcje ze sterownika komfortu są scalone ze sterownikiem centralnej elektroniki.

Co do kodowania pedału gazu można je zrobić tylko w niektórych silnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś udało mi się wyłączyć światła dzienne za pomocą hamulca ręcznego.

Może temat znany ale jak dotąd nie mogłem znaleźć opisu nigdzie na forum.

1. wybierz moduł 09 

2. wybierz security acces - 16

3. wprowadź kod 31347

4. adaptacja - 10

5. z rozwijanego menu wybrać - Tagfshrlicht - Tagfahrlicht Dauerfahrlicht bei Handbremse abschalten

6. w polu nowa wartość - aktywne

7. zatwierdzić

Może komuś się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy ktoś już próbował/zrobił zamykanie samochodu z przycisku w klapie bagażnika w passacie b8? 

Mam u siebie automatyczne zamykanie klapy i tylko tyle. Brakuje mi rozszerzenia tej opcji o automatyczne zamykanie klapy i pojazdu. Takie coś funkcjonuje w Arteonie i tam jest podwójny przycisk w klapie obsługujący właśnie tę funkcję.

Jakby ktoś, coś to chętnie skorzystam z doświadczenia :).

 

Pozdrawiam,

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, la.bouche napisał:

Czy ktoś już próbował/zrobił zamykanie samochodu z przycisku w klapie bagażnika w passacie b8? 

Mam u siebie automatyczne zamykanie klapy i tylko tyle. Brakuje mi rozszerzenia tej opcji o automatyczne zamykanie klapy i pojazdu. Takie coś funkcjonuje w Arteonie i tam jest podwójny przycisk w klapie obsługujący właśnie tę funkcję.

jesteś pewny, że tak to funkcjonuje? bo u mnie jest podwójny przycisk, z czego jeden zamyka klapę od razu, a drugi - jak się oddalisz. W praktyce przydaje się, ja masz do zabrania bagaże w obie ręce :) i najpierw naciskasz przycisk, włącza się sygnał pikania :) bierzesz siaty i jak odejdziesz kilka kroków, to klapa się zamyka. Nazywa się to easy-close u VW. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Czy moze ktos podac procedure deaktywujaca systemu start - stop. W audi a6c7 znalem. Czy w passacie b8 jest tak samo. Dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, noogman napisał:

Witam.  Czy moze ktos podac procedure deaktywujaca systemu start - stop. W audi a6c7 znalem. Czy w passacie b8 jest tak samo. Dziękuję 

Wyłączenie Start/Stop
Wybierz sterownik 19
Adaptacje
Start Stop Limit voltage
Wartość=12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się już uporał z wyłączeniem wkurzającej informacji "włącz światła mijania" jak załóżmy masz na off i chcesz coś w garażu pogrzebać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno ? STG 09 > Login: 31347 > Kanal "Außenlicht_uebergreifend-Fahrlichtwarnung_Hinweis_Konfig" > Ustaw wartość na "nieaktywna"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2018 o 22:48, shibby napisał:

Wyłączenie Start/Stop
Wybierz sterownik 19
Adaptacje
Start Stop Limit voltage
Wartość=12

No dobra, ale to nie jest dezaktywacja systemu start/stop tak żeby był domyślnie wyłączony i można go było ponownie aktywować przyciskiem, to jest takie obejście, że system start/stop jest ciągle aktywny ale auto nigdy nie zgaśnie. Czy ktoś wie czy w ogóle da się to deaktywować bez takiego hmm... "druciarstwa"? Przepraszam za stwierdzenie, ale to jest tylko obejście problemu jedynie, tak samo jak z metodą z temperaturą. Ja osobiście nie znalazłem rozwiązania. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, khad napisał:

to nie jest dezaktywacja systemu start/stop tak żeby był domyślnie wyłączony i można go było ponownie aktywować przyciskiem

bo nie da się tego zrobić w B8 tak jak byś to widział. Kolega noogman prosił o sposób na dezaktywację start&stop, więc to uczyniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie wyłączenia SS: to napięcie ustawiane na 12v żeby wyłączyć SS, to gdzie jest faktycznie mierzone/sprawdzane przez komputer? 

domyślnie wartość tego parametru to 7,6V,

zastanawiam się jak sprawdzane są warunki przy których SS wyłącza silnik. Temperatura to jasna sprawa, natomiast nie wiem na czym/(jakim elemencie) jest mierzone to napięcie. ktoś się domyśla? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności