Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 28.12.2017 o 00:14, Eldar napisał:

STG 44 ma tylko

 

2 bajty - seryjne kodowanie 8107

 

Jakby co to ja jestem dystrybutorem, chętnie odpowiem na pytania związane z OBDeleven.

Witam,  chciałbym podpytać o cenę obd eleven? Dzięki pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LANE ASSIST - OBDeleven

Ja odblokowywałem wg tego opisu:

Poszło za pierwszym razem a było to moje pierwsze obcowanie z OBDeleven.

 

Próbowałem też zaaplikować kilka modów z https://obdeleven.pl/content/31-b8

Z udanych kodowań mogę zaliczyć:

Wyłączenie Start/Stop
Wybierz sterownik 19
Adaptacje
Start Stop Limit voltage
Wartość=12

Regulacja prędkością wentylatora w trybie AUTO (w końcu widać prędkość dmuchawy w trybie auto)
Wybierz sterownik 08 (Air condition A/C)
Kodowanie
Bajt 11
Bit 6 Aktywny

Od razu powiem, że opis "Aktywacja Lane Assist (wymagana kamera)"  jest błędny i mylący. Nie polecam korzystać.

Ilość zatankowanego paliwa
Wybierz sterownik 17 (Zestaw wskaźników)
Kodowanie
Bajt 10
Bit 4 Aktywny

Będę chciał jeszcze zakodować "Rain Closing (automatyczne zamykanie okien w czasie deszczu)" ale dziś zabrakło czasu.

 

Dnia 4.05.2018 o 23:20, piotrh napisał:

Witam,  chciałbym podpytać o cenę obd eleven? Dzięki pozdrawiam 

https://obdeleven.pl/pl/sklep/1-obdeleven-pro.html

Pozdrawiam

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.09.2017 o 12:43, dirve napisał:

2) Lagi na pedale gazu - nie wiem jak to nazwać , ale działa

 

Problem dotyczy głównie skody superb i jej opóźnienia na pedał gazu, ale jak przestawiłem to u siebie to passat dostał nowe życie .. muskasz gaz i passat idzie ogniem

Opis:

Controller 01- Engine

07 - Coding

Byte 0, Bit 0-2,

i na Bit 0-2 wybierasz z manufacet skoda/vw/seat na audi i cuda się dzieją.

Witajcie

Pacjent to Passat B8 kombi, listopad 2015r z polskiego salonu, 2,0TDI CR 150HP.

Wzorowałem się na filmiku Eldara: https://www.youtube.com/watch?v=9YLKBosuWCg

U mnie 01-Engine, Bajt 00 wygląda tak, że Bit 0 jest zaznaczony a Bity 1 i 2 są puste. Nie mam żadnej podpowiedzi odnośnie Manufacturer.

Screenshot_2018-05-11-15-30-33-170_com.voltasit.obdeleven.png.f0a43eb90a0f5b2093dbc13c56855d7d.thumb.png.931649a9c52a6c2c8c1502d377915d39.png

 

Zauważcie, że long coding zaczyna się od 01 19 00 .... (tak jak na filmiku)

Odznaczyłem Bit 0 i zaznaczyłem Bit 1.

Screenshot_2018-05-11-15-32-07-490_com.voltasit.obdeleven.png.425d1becf04da6ac486f7f6860a5d659.thumb.png.3d0c2bfd8318ffeef0405e9a1769eb51.png

 

Long Coding zmieniło się na 02 19 00 ... (tak jak na filmiku)

Kodowanie zaakceptowane, lag na pedale zniknął - przynajmniej takie mam wrażenie.

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokada drzwi, gdy silnik jest uruchomiony

0B4D25DA-0149-408D-B5A9-A39DEF70E291.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dnia 11.05.2018 o 08:46, shibby napisał:

Witajcie

Pacjent to Passat B8 kombi, listopad 2015r z polskiego salonu, 2,0TDI CR 150HP.

Wzorowałem się na filmiku Eldara: https://www.youtube.com/watch?v=9YLKBosuWCg

U mnie 01-Engine, Bajt 00 wygląda tak, że Bit 0 jest zaznaczony a Bity 1 i 2 są puste. Nie mam żadnej podpowiedzi odnośnie Manufacturer.

Screenshot_2018-05-11-15-30-33-170_com.voltasit.obdeleven.png.f0a43eb90a0f5b2093dbc13c56855d7d.thumb.png.931649a9c52a6c2c8c1502d377915d39.png

 

Zauważcie, że long coding zaczyna się od 01 19 00 .... (tak jak na filmiku)

Odznaczyłem Bit 0 i zaznaczyłem Bit 1.

Screenshot_2018-05-11-15-32-07-490_com.voltasit.obdeleven.png.425d1becf04da6ac486f7f6860a5d659.thumb.png.3d0c2bfd8318ffeef0405e9a1769eb51.png

 

Long Coding zmieniło się na 02 19 00 ... (tak jak na filmiku)

Kodowanie zaakceptowane, lag na pedale zniknął - przynajmniej takie mam wrażenie.

Pozdrawiam

 

 

Witam

Dziś zmieniłem u siebie na Manufacet "Audi" i nic się nie zmieniło. Może dla tego że ja mam już zmodyfikowaną mapę "chip". 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję mój przepis na aktywację asystenta pasa ruchu przy pomocy VCDS'a

17-Instruments
07-Coding
Byte 4    Bit 6    LANE MAINTENANCE ASSIST INSTALLED    Enable
Byte 11    Bit 1    LANE MAINTENANCE ASSIST INFORMATION (BAP) INSTALLED/ACTIVE    Enable

A5-Frt Sens. Drv. Assist
07-Coding
Byte 16    Bit 6    HEADING CONTROL ASSIST (HCA) MOBILITY ACTIVE    Enable
Byte 16    Bit 7    HEADING CONTROL ASSIST (HCA) ACTIVE/INSTALLEd (PR-7Y9)    Enable
Security Access: 20103
10-Adaptation
IDE10873 (ADP Personalization BAP) (BAP personalization, not activated)                     Enable (było fabrycznie ustawione)
IDE10872 (ADP-warning intensity lane departure warning) (Warning intensity;. lane depart warning, medium)     Medium (było fabrycznie ustawione)

44-Steering Assist
Security Access: 19249
07-Coding
Byte 3    Bit 0    LANE ASSIST INSTALLED    Enable

5F-Information Electr.
Security Access: 20103
10-Adaptation
ENG122229-ENG117740-Car_Function_List_BAP_Gen2-LDW_HCA_0x19                            Enable
ENG122227-ENG117506-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning                Enable
ENG122227-ENG117508-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning_over_threshold_high    Enable

Po wszystkim trzeba zrestartować moduł radia - przytrzymać przez 10s włącznik radia.

Mam świadomość, że nie odkrywam ameryki, ale starałem się uzupełnić opis o informacje, których mi brakowało podczas programowania. 

Po kilku dniach użytkowania uważam że jest to świetny dodatek zwiększający bezpieczeństwo jazdy. Proszę tylko nie oczekiwać, że system sam będzie prowadził samochód tak jak to jest przedstawione często na filmach w sieci.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, koleżanki. Czy zmieniło się coś w kwestii zmiany prędkości, przy której aktywuje się Lane Assist? Obecne 62km/h bardziej utrudnia niż pomaga w jeździe. Mijając wysepki na środku ulicy system głupieje doszczętnie próbując skierować nas na pobocze. Chętnie ustawiłbym aktywację Lane Assist powyżej 100km/h jak jadę już drogą szybkiego ruchu albo autostradą. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Orientujecie się może czy można jakoś ustawić aby przy wybraniu biegu wstecznego automatycznie obniżało się prawe lusterko ? Oczywiście mój Passeratti nie posiada takie opcji. Pytanie czy idzie ją włączyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzies mi mignela opcja automatycznego zamykania drzwi przy przekroczeniu 15km/h - ktos wie jak to wlaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś przekodował lusterka tak żeby rozkładały się dopiero po włączeniu zapłonu a nie po każdym otwarciu drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.07.2018 o 13:12, vip321 napisał:

Cześć 

Orientujecie się może czy można jakoś ustawić aby przy wybraniu biegu wstecznego automatycznie obniżało się prawe lusterko ? Oczywiście mój Passeratti nie posiada takie opcji. Pytanie czy idzie ją włączyc.

 

Ja kodowałem tym sposobem.

 

Screenshot_20180707-004859_Chrome.jpg

Screenshot_20180707-005007_Chrome.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tylko taki ze lusterko jak nie ma pamieci foteli nie trzyma pozycji. Po kilku-kilkunastu cofaniach trzeba przestawic bo malo widac w pozycji normalnej po powrocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

witam kolegów dzisiaj udało się zrobić Asystenta Pieszych :jupi z pakietu drogowego plus. Żeby nie było tak różowo kodowanie ma duże obwarowanie sprzętowe ,da się TYLKO ZAKODOWAĆ kamerę która ma oznaczenie PR-VL3 ( większość aut które robiłem ma PR-VL1 i owej kamery NIE DA SIE ZAKODOWAĆ !!!, ponieważ nie obsługuje asystenta pieszych przez co nie przyjmuje zmian !!!)

 

149342

 

Dla wszystkich co mają kamerkę z PR-VL3 i kabel vcds podaję jak włączyć Asystenta Pieszych :

A5 kamera:

długie kodowanie: bajt 18 zaznaczamy bit 2 i 7 wyłączamy bit 3

5F nawigacja: adaptacje

Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Pedestrian_Assist, activated

Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Pedestrian_Assist_after_disclaimer, not activated 

Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Pedestrian_Assist_clamp_15_off, not activated 

Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Pedestrian_Assist_over_threshold_high , activated 

Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Pedestrian_Assist_standstill, not activated 

Car_Function_List_BAP_Gen2-Pedestrian_Assist_0x3A,activated 

Car_Function_List_BAP_Gen2-Pedestrian_Assist_msg_bus_0x3A,Databus extended

17 licznik

długie kodowanie : bajt 11 włączamy bit 5

 

 

 

 

czemu gdy to koduje, w A5 chce zaznaczyć 2 i 7 bit i odznaczyć 3 to nie da się zapisac postępów? Mam b8 z 07.2015r

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.02.2018 o 07:42, kicol napisał:

Wklejam znalezione na superbclub.pl kodowanie Lane Assist dla modeli MY2018:

 

"UDAŁO SIĘ!!!!

Zakodowałem LA w MY18. Poniżej dodatkowe kodowania, które musiałem włączyć żeby zniknęły kody i żeby dało się włączyć asystenta w menu i na Docie - dodatki na czerwono:

STG 17 > Codierung > Byte 4 > Bit 6 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist aktivieren")

STG 17 > Codierung > Byte 11 > Bit 1 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist Information BAP verbaut aktivieren")

STG A5 > Codierung > Byte 16 > Bit 7 - aktivieren
STG A5 > Codierung > Byte 00 > Bit 0 - aktivieren

STG A5 (Front-/Vorfeldkamera) auswählen

STG A5 Adaptacja

Zugriffscode 20103 eingeben
-umcodiert (Personalisierung BAP) (BAP personalization,not activated ) von aktiviert auf nicht aktiviert
-umcodiert (Warnungsintensität Spurhalteassistent)(Warning intensity; lane depart. warning,Medium > from menu) von Mittel auf Auswahl über Menü

- status włączenia HCA - wybór przez Menu
STG F5
-umcodiert (ADP-(49)-Car_Function_List_BAP_Gen2-LDW_HCA_0x19) von nicht aktiviert auf aktiviert
-umcodiert (ADP-(21)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning) von nicht aktiviert auf aktiviert
-umcodiert (ADP-(23)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning_over_threshold_high) von nicht aktiviert auf aktiviert

STG 44 > Codierung > Byte 3 > Bit 4 - aktivieren ("Spurhalteassistent HCA verbaut") - u mnie był już aktywny
STG 44 > Codierung > Byte 3 > Bit 0 - aktivieren

STG 10 - Park Assist > kodowanie > Byte 03 > Bit 5 - aktywny" 

 

Ponoć działa !

Witam,

u mnie w aucie z 2018 z FA, ACC, kamerą , przy próbie aktywacji LA, po skasowaniu błędów wyrzuconych w trakcie kodowania pozostaje jeden w A5 - moduł niepoprawnie zakodowany.

Podczas samego kodowania mam następujące problemy:

1. STG A5 > Codierung > Byte 00 > Bit 0 - aktivieren

w tym miejscu u mnie mam taki bajt 0-4 jak na załączonym zdjęciu

 

2. STG 44 > Codierung > Byte 3 > Bit 0 - aktivieren

wymaga kodu dostępu upoważnionego. Nie znam.

3. w konsekwencji w A5 w adaptacjach Tryb systemu asystenta utrzymania pasa ruchu - kanał niedostępny

 

 

Proszę o pomoc.

koduję VCDS  

 

IMAG0241.jpg

IMAG0243.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytuj

Gaszenie LED w czasie działania kierunkowskazu
Wybierz sterownik 09 (Centralny układ elektroniczny)
Dostęp bezpieczeństwa
Login 31347
Adaptacje
(12)-Leuchte2SL VLB10-Lichtfunction E2
Wybierz: niekatywny
(12)-Leuchte3SL VRB21-Lichtfunction E3
Wybierz: niekatywny
 

Ten sposób nie działa. Według tego ma się wyłączać led podczas migacza. A led jest wyłączony na stałe. Ma ktoś inny sprawdzony sposób na gaszenie leda podczas właczenia migacza?

Edytowane przez Cassio11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Forumowicze,

jestem świeżym posiadaczem B8. Korzytając z wiedzy zebranej tutaj z sukcesem zakodowałem przez VCDS:

- Lane assist

- a także inne bajerki jak wskaźniki offroad.

Jako, że mój samochód ma zwykły tempomat, ale w module Sensora Przedniego A5 - Byte 11: Bit 2 był fabrycznie ustawiony, co wg. VCDS oznacza, że ACC [PR-8T3/8T8] installed. Także Byte 14: Bit 0 jest ustawiony - Radar Interface active.

Nabrałem nadziei, że można włączyć ACC zamiast tradycyjnego CC. Jednakże w sieci nic nie mogę znaleźć co by potwierdzało taką możliwość.

Zacząłem próbować sam. Próba była nieudana, ale opiszę jakie mam objawy:

Wykonałem:

Moduł 17: Instrument

Kodowanie:

Byte4: Bit2 - ACC installed - zmiana z 0 na 1. (Ta zmiana jednak powoduje, że przestaje działać tempomat w trybie utrzymania prędkości, działa tylko w trybie limitowania prędkości. Może spowodowałem konflikt w kodowaniu, bo nie zmieniłem Byte1:Bit5 - Cruise Control installed - było 1 i tak zostawiłem. Może CC i ACC to opcje wykluczające się?)

Moduł A5: FRNT SENSOR

KOdowanie:

Byte11:Bit2 - ACC [PR-8T3/8T8] installed - był już fabrycznie ustawione na 1 - NIE ZMIENIAM

Byte 14: Bity5-7 - Point of intervention: LATE (changeable in MENU) -> zmiana na EARLY (changeable in menu)

Byte 14: Bit0 - Radar Interface active -był już fabrycznie ustawione na 1 - NIE ZMIENIAM

Moduł 44: Steering Assist - brak zmian w kodowaniu i adaptacji. Nie znazłem żadnych parametrów związanych z ACC

Moduł 5F: Info. Electr.

Security Access: 20103

Adaptacje:

122227-117486....menu_display_ACC - zmiana na active

122227-117488 .... .......overthreshold_high - zmiana na active

pozostałe opcje menu display pozostawiam NOT ACTIVE

122229-117700....CarFunction.BAP-ACC0x05 - zmiana na active

122229-117701 ..... BAP..msg_bus - jest fabrycznie ustawione na Databuis Extended - NIE ZMIENIAM!

Moduł 13: ACC

Byte3:Bit7 - Drive type selection via Instrument Cluster - ustawiam na 1

Byte4:Bit2 - Emergency Assist installed - jest fabrycznie 0. Nie zmieniam, zakładając, że to nie jest niezbędne dla działania ACC. Może to jest właśnie błąd?

Byte11:Bity1-2 - Stopping Sistance Reduction (AWV) MEDIUM - pozostawiam bez zmian na MEDIUM

Moduł 10: Park Assist

Byte3:Bit3 - ACC active/installed - ustawiam na 1

Byte4: Bit6 - Start/Stop Enabled - ustawione fabrycznie na 0 - nie zmieniam. Rozumiem, że jeżeli to jest automatyczne ruszanie po zatrzymaniu to i tak działa tylko z automatem.

Na koniec restart modułu radia

Rezultat:

1. W module radia w menu CAR -> Settings -> Asistants -> jest piękne Menu dla ACC z licznymi opcjami do wyboru. Niestety żadnej nie można zmienić, bo pojawia się komunikat, że "Funkcja nie jest dostępna".

2. Na kierownicy są guziki do tempomatu. Nie można włączyć tempomatu. Działa tylko guzik trybu tempomatu i on przełącza między trybami: Utrzymanie prędkości/Ograniczeni prędkości. W trybie ograniczenia prędkości - wszystko działa OK. W trybie utrzymania prędkości nie można ustawić zadanej prędkości.Wystarczy cofnąć zmiany w Module 17 by zaczęło działać po staremu.

Pojawia się pytanie, czy ACC można w ogóle skonfigurować, czy może jednak potrzebny jest dodatkowy HW (np: dodatkowy radar)?

Załączam LOG z fabrycznym kodowaniem z przed zmian.

Pozdro,

Qojak

 

 

 

 

Log VCDS.txt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

czy ktoś może wie czy da się w Passacie B8 aktywować  Adaptive Brakelight funkcję za pomocą VCDSa?
(funkcja znana również jako Emergency Stop Signal lub Emergency Brake Flashing itp).

Uważam, że to bardzo użyteczna funkcja znacząco podnosząca bezpieczeństwo na drogach. Warto by ją mieć uruchomioną.
Przykłady działania (z YT):

Wiem, że da się aktywować w starszych samochodach VW ale ktoś coś wie nt B8?  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to domyślnie zakodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydaje że jest. To już miałem w Peugocie 207 z 2006r.

 

Mnie natomiast ciekawi czy da się zakodować automatyczne hamowanie przez FrontAssist. U kolegi, który ma ACC gdy FA wykryje niebezpieczeństwo to sam hamuje. U mnie przy zwykłym tempomacie FA tylko sygnalizuje niebezpieczeństwo (duży znak na zegarach i pisk) ale sam nie hamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sam hamuje, tylko niebezpieczeństwo musi być "większe". Mało tego, nawet pasy zaciska ;) Mam zwykły tempomat i FA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności