Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

Stwierdziliśmy z Dean (Marcin), że nie będziemy wiedzy trzymać tylko dla siebie lub wiedza która leży na zagranicznych forach , ale pomożemy użytkownikom passatów, aby mogli pomodzić swoje bryki. Dodatkowo zebraliśmy tutaj pomoc z tutejszych tematów.

Chciałbym aby w tym wątku było kilka zasad ustalonych z góry

1) Każdy robi wszystko na własną odpowiedzialność. Autorzy postów, nie odpowiadają za szkody, które użytkowników sobie sam wyrządził

2) Umieszczamy tylko i wyłącznie gotowe przetestowane rozwiązania

 

Model: Passat B8 / 2015 (MY2016) / 2.0 TDI 150 HP / HIGHLINE

1) LANE ASSIST - dziękujemy MARIOMC !!!

This one works on MY16/MY17 cars:

STG 17 > Codierung > Byte 4 > Bit 6 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist aktivieren")

STG 17 > Codierung > Byte 11 > Bit 1 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist Information BAP verbaut aktivieren")

STG A5 > Codierung > Byte 16 > Bit 7 - aktivieren

STG A5 (Front-/Vorfeldkamera) auswählen

STG A5 Adaptacja

Zugriffscode 20103 eingeben

-umcodiert (Personalisierung BAP) (BAP personalization,not activated ) von aktiviert auf nicht aktiviert

-umcodiert (Warnungsintensität Spurhalteassistent)(Warning intensity; lane depart. warning,Medium) von Mittel auf Auswahl über Menü

STG 5F

-umcodiert (ADP-(49)-Car_Function_List_BAP_Gen2-LDW_HCA_0x19) von nicht aktiviert auf aktiviert

-umcodiert (ADP-(21)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning) von nicht aktiviert auf aktiviert

-umcodiert (ADP-(23)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning_over_threshold _high) von nicht aktiviert auf aktiviert

STG 44 > Codierung > Byte 3 > Bit 4 - aktivieren ("Spurhalteassistent HCA)

I tak jak pisałem wszystko się pojawiło, ale przy próbie włączenia wyskakiwał komunikat ze System nie może być aktywowany. Dodatkowo to co ja jeszcze musiałem zmienić w swojej 2016

Sprawdziłem błędy i wyskoczyło brak kodowania Układ wspomagania kierowania (44)

Wszedłem w sterownik i w długim kodowaniu zmieniłem Asystenta kontroli pasa ruchu z nieaktywnego na Aktywny."

 

2) Lagi na pedale gazu - nie wiem jak to nazwać , ale działa

Problem dotyczy głównie skody superb i jej opóźnienia na pedał gazu, ale jak przestawiłem to u siebie to passat dostał nowe życie .. muskasz gaz i passat idzie ogniem

Opis:

Controller 01- Engine

07 - Coding

Byte 0, Bit 0-2,

i na Bit 0-2 wybierasz z manufacet skoda/vw/seat na audi i cuda się dzieją.

 

3) Automatycznie zamykanie drzwi - dotyczy tylko użytkowników pełnego keyfree (bezkluczykowy system)

!Uwaga! według niektórych źródeł to auto zamykanie drzwi jest częściowe , tzn zamyka, ale nie składa lusterek i nie aktywuje alarmu. U mnie lusterka się składają i lampka od alarmu miga. Nie wiem jaka jest prawda, u mnie działa.

05: Acc/Start Auth.

07 - Coding

Byte 2 Bit 4,

Locking for Door Slamming active - tick it

Then

05: Acc/Start Auth.

16 - Security Access: enter 20103

10 - Adaptation

Change:

(5)-internal_passive_entry_exit_byte1-passive_exit_door_slam_lock

To Active

 

Mody które na mnie czekają, jak będę miał czas to to sprawdzę,

ESP całkowicie OFF (można wybrać), dezaktywać start/stop w pełni, tryb offroad, dogranie czytania znaków drogowych (ja to mam, poszukuje chętnego który chciał by mieć - warunek kamera, i radar) etc. Jak ktoś chce w Wawie/ Piasecznie zakodować zapraszam na PW.

Zachecamy do komentowania i dzielenia sie swoimi opiniami :)

Edytowane przez mkpol
tylko justacja
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4) Powiadomienie dźwiękowe podczas blokowania i otwierania drzwi pilotem (podziękowania dla Eldar)

STG 09 > Login: 31347 > Adaptacje > …

> Kanal "(1)-Rückmeldungssignale-Akustische Rueckmeldung entriegeln" > Ustaw na "ja"
> Kanal "(2)-Rückmeldungssignale-Akustische Rueckmeldung verriegeln" > Ustaw na "ja"
> Kanal "(7)-Rückmeldungssignale-Menuesteuerung akustische Rueckmeldung" > Ustaw na "aktiv"
> Kanal "(8)-Rückmeldungssignale-Akustische Rueckmeldung global" > Ustaw na "aktiv"
> Kanal "(9)-Rückmeldungssignale-Akustische Rueckmeldung Signalhorn" > Ustaw na "aktiv"

w razie potrzeby

> Kanal "(3)-Rückmeldungssignale-Dauer der Akustischen Rueckmeldung vom Einfachhorn" > Ustaw na "normal" oder "kurz"

Zamiast grupy Rückmeldungssignale możesz mieć Acknowledgement signals

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma wpływ mod lane assist na gwarancję ? Dopiero co wróciłem z Warszawy/Piaseczna. Jak tylko bede się ponownie wybierał to dam znać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać tutaj kodowanie od kolegi Wagena, które włącza Asystenta Pieszych! :)

 

witam kolegów dzisiaj udało się zrobić Asystenta Pieszych :jupi z pakietu drogowego plus. Żeby nie było tak różowo kodowanie ma duże obwarowanie sprzętowe ,da się TYLKO ZAKODOWAĆ kamerę która ma oznaczenie PR-VL3 ( większość aut które robiłem ma PR-VL1 i owej kamery NIE DA SIE ZAKODOWAĆ !!!, ponieważ nie obsługuje asystenta pieszych przez co nie przyjmuje zmian !!!)

 

149342

 

Dla wszystkich co mają kamerkę z PR-VL3 i kabel vcds podaję jak włączyć Asystenta Pieszych :

A5 kamera:

długie kodowanie: bajt 18 zaznaczamy bit 2 i 7 wyłączamy bit 3

5F nawigacja: adaptacje

Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Pedestrian_Assist, activated

Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Pedestrian_Assist_after_disclaimer, not activated

Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Pedestrian_Assist_clamp_15_off, not activated

Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Pedestrian_Assist_over_threshold_high , activated

Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Pedestrian_Assist_standstill, not activated

Car_Function_List_BAP_Gen2-Pedestrian_Assist_0x3A,activated

Car_Function_List_BAP_Gen2-Pedestrian_Assist_msg_bus_0x3A,Databus extended

17 licznik

długie kodowanie : bajt 11 włączamy bit 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.09.2017 o 12:43, dirve napisał:

2) Lagi na pedale gazu - nie wiem jak to nazwać , ale działa

Problem dotyczy głównie skody superb i jej opóźnienia na pedał gazu, ale jak przestawiłem to u siebie to passat dostał nowe życie .. muskasz gaz i passat idzie ogniem

Opis:

Controller 01- Engine

07 - Coding

Byte 0, Bit 0-2,

i na Bit 0-2 wybierasz z manufacet skoda/vw/seat na audi i cuda się dzieją.

Ktoś jeszcze to testował? Może ktoś z 2.0 TSI 220KM?

 

W aplikacjach OBD11 zauważyłem opcję pamięci automatycznych długich świateł (high beam memory). Ktoś może próbował z tego korzystać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tobol napisał:

Ktoś jeszcze to testował? Może ktoś z 2.0 TSI 220KM?

napisz do szyltona :). Jest zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

High beam memory ustawiłem i po wyłączeniu zapłonu pamiętał to ustawienie, więc chyba działa :-)

Co do tego pedału gazu to mi się nie udało bo używam OBD11 i nie wiedziałem co ustawić - nie było opisu do tych bitów. Czy można gdzieś znaleźć dokładniejszy opis?

 

--edit--

Poszukałem na ten temat coś na zagranicznych forach i ludzie piszą, że często wywala błędy ABSu i czegoś jeszcze po ustawieniu tej opcji. Fakt, że robią o w Skodach i Golfach ale nie jestem pewien czy warto ryzykować bo w sumie auto jeździ bardzo dobrze.

obd11.png

Edytowane przez Tobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem żadnego błędu od czasu tej modyfikacji, a szybko się do niej przyzwyczaiłem. Nie jest to +50KM ale jest coś, co ciężko opisać, że czuje się tą różnicę w reakcji na gaz.

PS.

A co z tą pamięcią High Beam, bo nie rozumiem tego modu? Chodzi o to że jak raz włączysz Auto DLA, to już masz zawsze włączone nawet po restarcie auta? Bo teraz to zawsze trzeba pyknąć manetkę żeby weszła w tryb auto po każdym uruchomieniu samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szylton napisał:

jak raz włączysz Auto DLA, to już masz zawsze włączone nawet po restarcie auta

dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr i robiłeś to obd11 ta aplikacją gotową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.09.2017 o 12:43, dirve napisał:

2) Lagi na pedale gazu - nie wiem jak to nazwać , ale działa

 

Problem dotyczy głównie skody superb i jej opóźnienia na pedał gazu, ale jak przestawiłem to u siebie to passat dostał nowe życie .. muskasz gaz i passat idzie ogniem

Opis:

Controller 01- Engine

07 - Coding

Byte 0, Bit 0-2,

i na Bit 0-2 wybierasz z manufacet skoda/vw/seat na audi i cuda się dzieją.

 

 

Hej

Robił to ktoś w 2.0 TDI 150KM MY2016? Widzę na razie same TSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2017 o 08:50, szylton napisał:

Ja nie miałem żadnego błędu od czasu tej modyfikacji, a szybko się do niej przyzwyczaiłem. Nie jest to +50KM ale jest coś, co ciężko opisać, że czuje się tą różnicę w reakcji na gaz.

Faktycznie czuć jest reakcję na gaz tak jakby większy moment był od samego początku.

 

Dnia 29.09.2017 o 08:50, szylton napisał:

A co z tą pamięcią High Beam, bo nie rozumiem tego modu? Chodzi o to że jak raz włączysz Auto DLA, to już masz zawsze włączone nawet po restarcie auta? Bo teraz to zawsze trzeba pyknąć manetkę żeby weszła w tryb auto po każdym uruchomieniu samochodu.

U mnie po przedstawieniu asystent świateł długich jest aktywny ale jednak po dłuższym postoju np. po nocy  gdy wsiadłem do auta to już nie było ikonki i musiałem znowu włączyć z manetki. 

Edytowane przez Endrju
Jednak działa asystent świateł drogowych cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kameleon7 napisał:

Robił to ktoś w 2.0 TDI 150KM MY2016? Widzę na razie same TSI.

 

Popatrz w mój profil :D. Ja ma 2.0 TDI i jestem zadowolony mega... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Próbuję zrobić moda z lagiem na pedale gazu za pomocą OBD11 i po wejściu w Long coding dostaję komunikat "Something went wrong. Try again later".

Co robię nie tak? Security code? Czy ktoś może podać jaki jest dla STG 01 ?

Dzięki z góry.

Edytowane przez grus
Dobra, mod zakodowany, problem wynikał z błędu w apce. Efektu jakiegoś wyraźnego nie widzę. Skrzynia zdaje się trzymać nieco wyższe obroty, ale w samych wrażeniach z jazdy jakoś zmiany nie odczułem. Pojeżdżę więcej, może się dopatrzę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłon włączony ale silnik wyłączony? Nie wymaga to security code, powinien pokazać się taki ekran jak ten co wrzuciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poniższa modyfikacja pozwala na dodanie siedmiu nowych kolorów z palety RGB do naszego Ambient PLUS.

 

Control unit: 09 Central Electrics - Adaptions - Int. light, 2nd generation - Instrumententafelbeleuchtung mehrfarbig - Set to Active
Control unit: 09 Central Electrics - Adaptions - Interior light, light configuration - Ambient_Farbliste_HMI - Set to Active
Control unit: 09 Central Electrics - Adaptions - Ambientelicht Farbliste - Set your RGB Values for all 10 Colour options

Po przypisaniu kolorów należy zresetować jednostkę Infotainment (przytrzymać przycisk on/off aż do ponownego uruchomienia systemu), prawdopodobnie należy również wyłączyć zapłon i odczekać jakiś czas gdyż u mnie po samym resecie nowe kolory nie pojawiły się.

 

Dołączam strony z pełną paletą kolorów: http://cloford.com/resources/colours/500col.htm ; https://www.w3schools.com/colors/colors_picker.asp 

Spoiler

20171006_133438.thumb.jpg.09d5e36e58d961ca596656f4c1a66771.jpg20171006_133305.thumb.jpg.426e037a2e766d5b4f37b2ad034214a7.jpg20171006_133247.thumb.jpg.1ef8e7686268d75678ba778d7be344d1.jpg20171006_133242.thumb.jpg.c022dce736732a6fd1fa2111e00c71c4.jpg20171006_133234.thumb.jpg.ffe12d4055c28a86244e01f8c12e64d5.jpg20171006_133521.thumb.jpg.87714566c41d0f2d2ba6f1a84d9bcf07.jpg20171006_133455.thumb.jpg.d23f379e879d0b165f133290c0e67c10.jpg

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest mozliwosc komputerem powiekszyc palete kolorow w ambiente...mam wszystko w wyposażeniu (albo tak mi sie wydaje;) a ambiente w kolorze bialym.

aha start stop wylaczalem obd11 zmieniajac napiecie akumlatora...jest filmik na youtube.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie - jakiego kabla do VCDS-a trzeba użyć aby mieć możliwość wprowadzania powyższych modów ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, markarn napisał:

Witam. Mam pytanie - jakiego kabla do VCDS-a trzeba użyć aby mieć możliwość wprowadzania powyższych modów ? 

Takiego, który obsłuży Twój samochód. Auto masz z 2016 więc 16.8.3 i wyżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności