Skocz do zawartości
pompeusz666

Stuki dochodzące z tylnych kół w Passat CC 2011

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: CC 2.0 TDI 177KM DSG
    Rok prod: 2014

Hej jestem ciekawy rezultatu, mam ten sam problem mi wmawiona ze to wina amortyzatorów DCC, ale faktycznie przy hamowaniu dzięk ustaje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 CC 2.0 TDI 140KM (CBAB)
    Rok prod: 2010

Nie będę się rozpisywał, wyżej napisałem jak u mnie sprawa wyglądała. Pomogła wymiana amortyzatorów. Teraz cisza, żadnego tarabanienia. Zaciski (prowadnice) mam jeszcze ok, nie wyczuwam luzu jak za nie szarpie, podczas przejazdu po nierównościach z wciśniętym hamulcem nic się nie zmieniało, nadal było tłuczenie. Założyłem teraz KYB na tył i w sumie na przód też łącznie z górnymi łożyskami  jak walczyłem miesiąc temu ze strzelaniem przy skręcaniu kołami (wcześniej nowy komplet sachs z łożyskami górnymi i nadal strzelało). Tylne amorki KYB ledwo szło wcisnąć i wyciągnąć tak chodzą ciężko, te które zdemontowałem (sachs) z auta o wiele lżej pracują choć na stacji w stanie idealnym wychodziły. Auto nigdy nie myszkowało i trzymało się drogi. Teraz czuję że auto jest sztywniejsze, zobaczy się w trasie bo teraz dopiero kilka km. do testów było.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: CC 2.0 TDI 140KM
    Rok prod: 2011

Panowie,bardzo mało wpisów na ten temat.Nie czekam dłużej nowe jarzmo zakupione.W sobotę  wymiana  płynu hamulcowego i jarzmo, mam nadzieję  że problem zniknie?.Pozdrawiam.

Witam.Jarzma wymienione,problem rozwiązany!Teraz autko sunie po nierównościach jak nowe.Stare jarzma wyglądają e nie zużyte ale jednak musiały mieć jakiś luz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: CC 2.0 TDI 177KM DSG
    Rok prod: 2011

Ile płaciliście za jarzma ? u mnie tez jest takie stukanie, ale dotykając jarzma to nie ruszają się one wcale, nie czuć luzu, pojawia sie tylko on podczas jazdy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: CC 2.0 TSI 210KM DSG
    Rok prod: 2014

Trochę odgrzeję kotleta :)

Od dłuższego czasu denerwowały mnie głuche stuki z tyłu w moim CC podczas jazdy po kostce brukowej. Dzięki lekturze tego wątku moja uwaga skierowała się na jarzma tylnych hamulców (wcześniej typowałem górne mocowania amorków). I gdy podczas hamowania stuki znikały byłem już pewien co jest winowajcą.

Kupiłem jarzma TRW za 150 zł sztuka i wymieniłem od razu z klockami. Mechanik podczas wymiany nie stwierdził specjalnych luzów na jarzmach i tych trzpieniach, a mimo to stukało. Po wymianie nastąpiła wreszcie błoga cisza :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta