Skocz do zawartości
dirve

Zamiana radia Discovery z 2016 na 2017/2018

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś już kombinował z taką zamianą i czy w ogóle jest to możliwe ?

 

Chodzi mi o wymianę discovery pro z przyciskami na wersję większą, ze szklanym ekranem ta co jest w passat b8 obecnie .. a nie na początku produkcji..

 

Ja mam wersję PRO z kartą SIM etc i chodzi mi po głowie wymiana na tą z nowszego passata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że nie powinno sprawić problemu sama wymiana wyświetlacza. Problem będzie stanowiło to że w nowym DP jest zupełnie inny soft, inny wygląd menu, navi itp. dostosowany do obsługi dotykowej (nie bez kozery pozbyli się tych wszystkich przycisków)

wg. mnie bez wymiany jednostki centralnej (w schowku) na tą z nowego DP nie ma szans żeby to działało tak jak trzeba. Oczywiście dochodzą ochrony komponentu i reszta kodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. Tak myślałem, jak znajdę gdzieś cały zestaw , to może pójdę w to i spróbuje, ale tak to nie będę ruszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm. Tak myślałem, jak znajdę gdzieś cały zestaw , to może pójdę w to i spróbuje, ale tak to nie będę ruszał.

 

 

Daj fotke z Twojego systemu jakie masz HW,SW i Nr jednostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szuli88 a gdzie to sprawdzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MENU/USTAWIENIA/INFO (czy coś w ten deseń)

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film opisujący instalację DP Gen2 (MY 2018) w Passacie MY2015. 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie odkopywanie, ale w sumie byłbym zainteresowany takim upgradem, głównie ze względów estetycznych...

Sam panel bez jednostki centralnej można kupić nowy na eBay za ok 600 euro. Pytanie jak z ew. kodowaniem poszczególnych funkcji no i co najważniejsze kwestia ew. gwarancji na resztę komponentów współpracujących z DP w samochodzie...

Czy może np. kol. Wagen podchodził lub zamierza podchodzi do w/w tematu?

 

 

pozdrawiam

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi robia upgrade sw z  Mib2 do Mib2,5 (pod ekran 9.2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zamontowana nowa jednostka z 2018r. do starego panela wszystko działa.

20180324_142215.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wagen ale nowe discover pro ( bez galek) ? Tzn, ze jak mam discover pro gen2 to gen3 to tylko wyswietlacz ?

 

wedlug innych for to trzeba zmieniac tez jednostke centralna w schowku i gniazdo usb?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyswietlacz z Mib2 pojdzie na jednostce Mib2.5.

wyswietlacz z Mib 2.5 nie pojdzie na jednostce Mib2

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej , ktos chetni mi pomoc ??  mam passata 2014 B8  , i wlasnie wymienilem wyswietlacz  i centralke z innego passata 2016  , Problem w tym ze nie dziala bluetooth i nawigacja  , a na starym wszystko dzialalo .  Co musze zrobic i jak ?? 

niestety mam zwyklego paska , ale czesci sa z alltracka ;( 

chcialem miec  App connect , ale niestety nie dziala . 

 

20180702_181627.jpg

20180702_185611.jpg

dzis zmienilem na inny ekran , wszystko dziala tak jak wczesniej , tylko nie ma w nim guzika NAVI  :(   , wiec zpowrotem zmieniam na starego ;)   , choc ten nowszy jest jakis lepszy i wszystko wraznie widac , i jasniej ;)

20180703_213222.jpg

Edytowane przez KimeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie miałeś wcześniej DP w aucie to legalnie tego nie odblokujsz. Musisz dać navi do przerobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo sie uruchomic , byly male problemy ale wszystko dziala :)   tez byl problem z usb  , nie bardzo chcial zaakceptowac , ale w koncu dziala .  Tylko nadal wyswietla mi Alltrack  , mam obd eleven ,  zmienilem logo  ,  ale i tak  pokazuje Alltrack :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, jakbyście kiedyś zrobili tutka jak taką modyfikację przeprowadzić ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym powiedział  , ale chłopak.ktory mi to.robil miał jakiegoś Mastera  w  odis i też mu trochę zajęło  bo wpisywał jakieś kody  i trochę się tym bawił  zanim mu się udalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed

T1jUnh.jpg

i po 

EMX0Fd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym wymienić radio Discovery Media 2016 na te nowsze z 2017 czy też 2018 jeśli takie wychodziły. 

W sumie to nie wiem od czego zacząć, bo nie znam nawet numerów tego nowszego radia. 

Dotychczas wymieniłem sobie ekran z 6,5” na 8”, ale przyszedł czas na wymianę samej jednostki.

Przerabiał ktoś ten temat? Jak to jest z App Connect, który mam wykupiony. Numer aktywacyjny przypisany jest do jednostki czy do numeru VIN? Czy po wymianie i zakodowaniu przeniesie się automatycznie?

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Dean napisał:

Witam,

Chciałbym wymienić radio Discovery Media 2016 na te nowsze z 2017 czy też 2018 jeśli takie wychodziły. 

W sumie to nie wiem od czego zacząć, bo nie znam nawet numerów tego nowszego radia. 

Dotychczas wymieniłem sobie ekran z 6,5” na 8”, ale przyszedł czas na wymianę samej jednostki.

Przerabiał ktoś ten temat? Jak to jest z App Connect, który mam wykupiony. Numer aktywacyjny przypisany jest do jednostki czy do numeru VIN? Czy po wymianie i zakodowaniu przeniesie się automatycznie?

Z góry dzięki za pomoc.

Jeżeli chcesz kodować używane mib w aso to ci tego nie zrobią przeabiałem temat (ochrona komponentu ),bo mam mib bez app connect.

Tylko niezależna firma ci to zrobi ,lub sam możesz spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności