Skocz do zawartości
Dean

Rozpoznawanie znaków drogowych

Rekomendowane odpowiedzi

Już sobie odpowiedziałem. Wystarczy, żeby w większym mieście była droga 2 lub 3 pasmowa i prędkość na znakach wzrasta do 90-100km/h.

Czy tylko w VW działa to tak słabo? W innych samochodach te znaki działają dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2019 o 11:33, Dean napisał:

Nigdy nie widziałem u siebie znaku zakazu wyprzedzania. Nachodzenie znaków to po prostu sposób wyświetlania na AID, nic więcej. Na ekranie nawigacji są normalnie dwa znaki ograniczenia, ale nie ma wśród nich zakazu wyprzedzania

Jak nie ma znaku wyprzedzania jak jest ....

20190619_185656.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Dean napisał:

Już sobie odpowiedziałem. Wystarczy, żeby w większym mieście była droga 2 lub 3 pasmowa i prędkość na znakach wzrasta do 90-100km/h.

Czy tylko w VW działa to tak słabo? W innych samochodach te znaki działają dużo lepiej.

U mnie jest nawet ciekawiej - na tej samej dwupasmówce jadąc w kierunku na północ mam 50/60 od samego wjazdu w nią - czyli spoko, natomiast jadąc w kierunku południowym mam 100/90... ?

Są też miejsca gdzie wiem że jest 50, a pasek uparcie pokazuje mi 30 :P

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wagen moja archaiczna jednostka takiego znaku nie pokazuje, nigdy :) 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dean, mamy takie same archaiczne jednostki,a moja pokazuje zakazy wyprzedzania xD

Ale tylko na autostradach i ekspresówkach, no i nie zawsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2019 o 22:43, Dean napisał:

@wagen moja archaiczna jednostka takiego znaku nie pokazuje, nigdy :) 

@Dean - masz tą samą jednostkę co ja tylko że ja nie mam AID. Między zegarami mam znak za znakiem bo jest za mało miejsca żeby pokazać oba jak to na AID wyżej pokazał Wagen. Natomiast jak włączę na DM Navi to widzę oba znaki (ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pokazuje znaki zakazu wyprzedania (AID , discover pro , auto rocznik 2015) Znaki pokazuje poprawnie , nawet te postawione tymczasowo. Mam wrażenie że jak jadę pod mocne słońce to odczytywanie znaków kiepsko działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi znaki ograniczeń i zakazu wyprzedzania rozpoznaje wzorowo. Jedyne do czego mogę się przyczepić to, że nie rozpoznaje wjazdu/wyjazdy z terenu zabudowanego. Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wrzucilemnowe mapki ,i klapa.... jak nie czytał tak nie czyta...

wiem też że to na pewno nie kwestia map, ponieważ kolega, który nie ma omawianego problemu wgrał sobie przezemnie zciągnięte maego wszystko działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario05 Chodzi o niedziałające znaki? Jeśli tak, to dawaj z tym do ASO. Jeśli zgłaszałeś problem mając samochód na gwarancji to powinni Ci wymienić jednostkę. Mi po prawie dwóch latach wymienili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B8 2017 to raczej kwestia softu w navi - upgrade powinni w ASO zrobić i powinno znów działać, ale oczywiście trzeba to zweryfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.07.2019 o 19:04, saper_wroc napisał:

W B8 2017 to raczej kwestia softu w navi - upgrade powinni w ASO zrobić i powinno znów działać, ale oczywiście trzeba to zweryfikować.

Pytanie może z dziedziny głupich, ale nie znalazłem na nie nigdzie odpowiedzi - czy aktualizację firmware Navi można zrobić sobie we własnym zakresie, czy trzeba to robić w ASO? Można ją skądś pobrać? A może robić online - tylko nie wiem jaka jest duża (nie wiem czy można ciągnąć z netu przez telefon)?

W moim przypadku rozpoznawanie znaków działało bez zarzutu do niedawna. Dwie rzeczy, które ostatnio robiłem to aktualizacja map i serwis okresowy (już pogwarancyjny). Wydaje mi się, że bezpośrednio po aktualizacji map, wykrywanie znaków działało poprawnie, a problem pojawił się po niedawnym serwisie (w ramach którego ktoś zapewne podłączał komputer, być może coś nagrzebał w konfiguracji), ale 100% pewności już nie mam.

Jak czytam ten wątek, to kolegom z analogiczną konfiguracją raczej wszystko działa poprawnie...

Na foto konfiguracja mojego systemu.

 

UPDATE:

Sprawdziłem, że bez karty pamięci w nawigacji, znaki się identyfikują - jak wiadomo w ograniczonym zakresie, ale jednak. Wniosek - aktualizacja map.

Stąd pytanie zasadnicze - ktoś zaktualizował mapy tą czerwcową aktualizacją i wykrywanie znaków mu działa?

20190724_084022.jpg

Edytowane przez Scyzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szukam osoby z okolic Poznania, która mogłaby mi ogarnąć aktualizację softu w nawigacji na wersję 0757.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2019 o 11:08, Scyzor napisał:

Pytanie może z dziedziny głupich, ale nie znalazłem na nie nigdzie odpowiedzi - czy aktualizację firmware Navi można zrobić sobie we własnym zakresie, czy trzeba to robić w ASO? Można ją skądś pobrać? A może robić online - tylko nie wiem jaka jest duża (nie wiem czy można ciągnąć z netu przez telefon)?

W moim przypadku rozpoznawanie znaków działało bez zarzutu do niedawna. Dwie rzeczy, które ostatnio robiłem to aktualizacja map i serwis okresowy (już pogwarancyjny). Wydaje mi się, że bezpośrednio po aktualizacji map, wykrywanie znaków działało poprawnie, a problem pojawił się po niedawnym serwisie (w ramach którego ktoś zapewne podłączał komputer, być może coś nagrzebał w konfiguracji), ale 100% pewności już nie mam.

Jak czytam ten wątek, to kolegom z analogiczną konfiguracją raczej wszystko działa poprawnie...

Na foto konfiguracja mojego systemu.

 

UPDATE:

Sprawdziłem, że bez karty pamięci w nawigacji, znaki się identyfikują - jak wiadomo w ograniczonym zakresie, ale jednak. Wniosek - aktualizacja map.

Stąd pytanie zasadnicze - ktoś zaktualizował mapy tą czerwcową aktualizacją i wykrywanie znaków mu działa?

20190724_084022.jpg

Ja mam najnowsze mapy, pakiet 1, do tego soft navi jak u Ciebie.

Znaki działają - standardowo bez szału, ale działają normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, saper_wroc napisał:

Ja mam najnowsze mapy, pakiet 1, do tego soft navi jak u Ciebie.

Znaki działają - standardowo bez szału, ale działają normalnie.

Ja już nie rozumiem swojego samochodu. Po teście z wyjęciem karty upewniłem się, że to mapy. Po czym wczoraj włożyłem kartę z powrotem i ... wykrywanie znaków nie przestało działać. Nie wiem więc dlaczego bezpośrednio po aktualizacji map miałem taki problem. Widać z tym patentem jak z kobietą - wszystko zależy od nastroju... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ostatniej rozmowy w tym wątku minęło już trochę czasu, ale pozwolę sobie do niej wrócić - oczywiście mam kłopot ze swoim autem, w którym to rozpoznawanie nie działa

B8, 2016 rok, mam od tygodnia

navi z oprogramowaniem, o którym była mowa parę stron wcześniej 

IMG_20200707_193409.thumb.jpg.23af223aa59f93b4954dd10e60fef45d.jpg

rozwiązanie, które też się przewinęło to aktualizacja do wersji 0757

byłem w ASO (Plichta Gdańsk), aktualizacja discovery media to koszt 600zł i nie dają gwarancji, że rozwiąże problem....

my wiemy, że rozwiąże, ale... to 600zł..

pytania:

czy jest inna droga niż ASO?

czy ktoś z Was posiada, bądź mógłby posiadać firmware w wersji 0757 (pewnie wyższa także mogłaby być)? z tego co piszą ludzie po forach aktualizacja, to wrzucenie firmware na kartę SD i aktualizacja bezpośrednio w aucie

nawet w tym wątku o to pytano, ale w sumie temat nie rozwiązany

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

na początek witam wszystkich forumowiczów (nie znalazłem powitalni, więc witam się w temacie), mam wersje oprogramowania 0751, a więc tą która kwalifikuje sie do aktualizacji. Udało mi się aktywować car-net, łączy się z telefonem, mogę sprawdzić pogodę, cele nawigacji itd, więc dostęp do netu jest, ale nie mogę zrobić aktualizacji oprogramowania. Nie mam app-connect, i teraz 2 pytania:
1. czy app - connect to tylko aso ?

2. czy muszę mieć app- connect zeby zrobić aktualizację on-line ?

P.S. 1. Bardzo dziękuje za wszystkie wpisy, dzięki którym za pomocą VCDS mogłem aktywować Lane Assist i kilka innych dodatków.

P.S. 2. Auto mam kilka dni, ale już wymieniłem wyświetlacz na 8 cali. Chcę jeszcze dołożyć elektryczną klapę, kamerę cofania oraz wymienić lampy tylne na te z r-line.

20200716_163011_HDR[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

1.: Oficjalnie tak, nieoficjalnie są spece którzy hackują navi i to odblokowują, nie wiem jak na forum z ich bytnością, ale na grupie B8/Arteona na facebooku jest ich kilku i się co jakiś czas ogłaszają, ceny u nich w okolicach 600 zł za odblokowanie.

2.: Nie - jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Poza tym Discover Media nie obsługiwało wtedy aktualizacji map online - to była funkcja współdziałająca z CAR-NET VW, do dodawania własnych tras i punktów przez stronkę VW.

Nie przeszkadzało ci że ekran ma bad piksele w pionowej linii? Ja z tego powodu wymieniłem na starszy ekran 8" - tam problem z tymi liniami nie występował.

 

Znaki ci działają? Bo sądząc po wersji softu i temacie tego wątku nie powinny ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2020 o 22:07, saper_wroc napisał:

Witaj,

1.: Oficjalnie tak, nieoficjalnie są spece którzy hackują navi i to odblokowują, nie wiem jak na forum z ich bytnością, ale na grupie B8/Arteona na facebooku jest ich kilku i się co jakiś czas ogłaszają, ceny u nich w okolicach 600 zł za odblokowanie.

2.: Nie - jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Poza tym Discover Media nie obsługiwało wtedy aktualizacji map online - to była funkcja współdziałająca z CAR-NET VW, do dodawania własnych tras i punktów przez stronkę VW.

Nie przeszkadzało ci że ekran ma bad piksele w pionowej linii? Ja z tego powodu wymieniłem na starszy ekran 8" - tam problem z tymi liniami nie występował.

 

Znaki ci działają? Bo sądząc po wersji softu i temacie tego wątku nie powinny ;)

 

Znaki oczywiście nie działają, chyba że wyjmę kartę z mapami. Wówczas jest ok.

Co do drugiego pytania, to nie chodziło mi aktualizację map tylko właśnie oprogramowania online. Mapy zgrałem kartę i jak widać są aktualne. Jak widać na zdjęciu niby jest możliwość online (sądziłem że oprogramowania, ale być może właśnie chodzi o mapy) i dlatego wyskakuje błąd.:D

Nie przeszkadza mi absolutnie ta linia, bo nie korzystam z map w centralnymi wyświetlaczu tylko AID, a widoczna jest tylko na jasnym tle. Poza tym na zdjęciu jest bardziej widoczna niż w rzeczywistości, kilka osób które jechało i nie wiedziało, nawet nie zwróciło uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności