Skocz do zawartości
Dean

Rozpoznawanie znaków drogowych

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe, że vw sam nie wie, co się da, a czego się nie da ustawić... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie działa tak, że dane o znakach pobierane są z navi ALE kamera ma pierwszeństwo czyli jak np są roboty drogowe o który navi na 100% nie wie to kamera zczyta ten znak. Ponadto jeżeli wyjmę kartę z mapami to widzę znaki tylko gdy kamera jakiś zczyta. Jedyne co zauważyłem to w tym momencie nie rozpoznaje znaku rozpoczęcia/zakończenia terenu zabudowanego, a szkoda.

Z ciekawości sprawdzę u siebie jak mam to zakodowane w A5 i dam znać.

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie, Serwis Zasada w Warszawie wymienił sterownik nawigacji na inny (innego producenta), dzięki czemu wykrywanie znaków drogowych działa. 

Niestety sam sterownik jest archaiczny, chyba jego pierwsza wersja. Dziwne, czemu nie wymieniają na jakieś z nowszym softem, tylko ze starszym. 

Clipboard01.thumb.jpg.3a25815a4eb304bd69483a7801d4e6b8.jpg

Co do jakości i wiarygodności pokazywanych ograniczeń to nie wiem co o tym myśleć. Podczas jazdy po większych ulicach pokazuje mi ograniczenie do 90 (ul. Fieldorfa, ul. Powsińska). Trochę kpina, ale działa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że jak tak ma działać to całe  pokazywanie znaków to ja dziękuję. 

Praktycznie każda ulica w Warszawie to według systemu ograniczenie do 90 lub nawet 100 km/h. Środek Warszawy, al. Jerozolimskie ograniczenie do 100....

Czy tylko ja tak mam? Czy jednak ten system warto wyłączyć by nie denerwował?:) 

 

DF2CE88B-2D0F-4B7E-ACF7-95A7E50CAA9C.jpeg

7F162195-977E-4814-AA0A-91949E50AF71.jpeg

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ten sam sterownik co ja mam u siebie. U mnie jak odpalę auto to zawsze pokazuje 90km/h - szkoda, że z navi nie zczyta, że jestem w terenie zabudowanym. Przy pierwszym zczytanym znaku już pokazuje poprawnie. Po minięciu znaku jakieś 2-3sek i następuje zmiana na wskaźnikach.

Jedyne co zauważyłem to nie rozpoznaje znaku "terenu zabudowanego", przez co następuje wiele dziwnych sytuacji. Poprawnie rozpoznaje znaku ograniczenia prędkości oraz zakazu wyprzedzania.

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych wszystkich wpisach na temat czytania znaków, można wyciągnąć jeden wniosek. Jeżeli fabrycznie jest zrobione to ok, to czytanie znaków działa w 99% poprawnie bez żadnych problemów (tak przynajmniej jest już w moim czwartym VW w ostatnich czterech latach), a jak od samego początku jest to skopane, to nikt w serwisie nie umie już tego uruchomić. Strasznie to dziwne i irytujące. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Dean napisał:

Dodam tylko, że jak tak ma działać to całe  pokazywanie znaków to ja dziękuję. 

Praktycznie każda ulica w Warszawie to według systemu ograniczenie do 90 lub nawet 100 km/h. Środek Warszawy, al. Jerozolimskie ograniczenie do 100....

Czy tylko ja tak mam? Czy jednak ten system warto wyłączyć by nie denerwował?:) 

 

DF2CE88B-2D0F-4B7E-ACF7-95A7E50CAA9C.jpeg

7F162195-977E-4814-AA0A-91949E50AF71.jpeg

U mnie identycznie. Wszystkie większe ulice w Warszawie pokazuje mi ograniczenie do 90km/h.  Pokazywał tak samo na fabrycznych mapach jak i pokazuje teraz po upgradzie map do najnowszej wersji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mapy VW to jedna wielka lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie takiej tragedii nie ma - owszem, na kilku arteriach we Wrocławiu pokazuje mi czasem 90, a nawet 100 km/h, ale przeważnie działa OK i pokazuje mi 50/60 w porze nocnej.

Muszę zerknąć czy pasek MY2018 też miewa takie odpały miejscami, bo ona bazują na mapach, które mogą posiadać te same błędy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sobotę jechałem przez Wrocław. Przez większą część miasta pokazywało mi 90/100km/h. Dopiero na wysokości korony zczytał w końcu znak 70km/h i dopiero zaczął pokazywać poprawnie.

Zakładam, że problem jest z mapami. Po odpaleniu auta zawsze pokazuje mi 90km/h na starcie. Pewnie mapy mają informację tylko +10km/h - 10km/h, stąd jeżdżąc po miejscowości pokazuje głupoty w styku 90-100km/h. Dopiero po zczytaniu pierwszego znaku zaczyna poprawnie pokazywać. Przez większą część dróg we Wrocławiu niestety ograniczenia często mają zastosowanie jedynie dla samochodów ciężarowych i te znaki (słusznie) są przez Passata ignorowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest od lat i VW to olewa. Ograniczenia z map w mieście są błędne dla tych wielopasmowych. W Krakowie jest dokładnie to samo i przy okazji dyskusji o tym ktoś kiedyś wspomniał też, że w Łodzi też jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że walczyłem o te znaki prawie 2 lata :)  w końcu wymienili mi sterownik, a tu taki zonk. Że też są ludzie, którzy mapy VW chwalą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Aid znaki nachodzą na siebie. W ASO powiedzieli że tak ma być. Czy ktoś się z tym spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2019 o 11:07, Dean napisał:

Niestety sam sterownik jest archaiczny, chyba jego pierwsza wersja. Dziwne, czemu nie wymieniają na jakieś z nowszym softem, tylko ze starszym. 

Clipboard01.thumb.jpg.3a25815a4eb304bd69483a7801d4e6b8.jpg

 

Hmm, ja mam 245, Ty już 253 - ciekawe co zmienia ta aktualizacja, no i dlaczego w grudniu jej jeszcze nie było, hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@saper_wroc dołączam się do pytania bo też mam 245, tyle że ja swoją jednostkę mam fabrycznie (listopad 2015). Czyżby przez tyle lat nic nie zmieniali skoro też dostałeś z tym softem co ja i nagle boom w tym roku wychodzi 253.

Dnia 9.04.2019 o 00:07, markarn napisał:

U mnie na Aid znaki nachodzą na siebie. W ASO powiedzieli że tak ma być. Czy ktoś się z tym spotkał?

efekt nachodzenia jest jak drugim znakiem jest zakaz wyprzedzania. Kliknij sobie na Navi to pokaże Ci oba znaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też sobie na komputerze między zegarami ustawić widok znaków i wtedy widać wszystkie aktualnie rozpoznane.

Efekt nachodzenia występuje też w związku z ograniczeniem 50 w dzień i 60 w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2019 o 08:20, shibby napisał:

efekt nachodzenia jest jak drugim znakiem jest zakaz wyprzedzania.

Nigdy nie widziałem u siebie znaku zakazu wyprzedzania. Nachodzenie znaków to po prostu sposób wyświetlania na AID, nic więcej. Na ekranie nawigacji są normalnie dwa znaki ograniczenia, ale nie ma wśród nich zakazu wyprzedzania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Dean napisał:

Nigdy nie widziałem u siebie znaku zakazu wyprzedzania. Nachodzenie znaków to po prostu sposób wyświetlania na AID, nic więcej. Na ekranie nawigacji są normalnie dwa znaki ograniczenia, ale nie ma wśród nich zakazu wyprzedzania

na AID nie widać dwóch znaków tylko jeden za drugim ale jak sobie włączysz w tym czasie Navi to zobaczysz że na niej wyświetlają się 2 znaki. Nie mam co prawda AID ale postaram się zrobić zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie chciałem zakładać nowego tematu to piszę tutaj.

Mam problem z rozpoznawaniem znaków..tzn. że czasem pokazuje prędkości autostradowe we wioskach to jedno,  lecz rzadko się zdarza i jakoś to funkcjonuje , ale mam błąd (brak nastawów podstawowych ) ktory jest nie możliwy do usunięcia.  Może ktoś coś doradzi ? 

Screenshot_20190523-191226_OBDeleven.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła dziś nowa aktualizacja map. Czy zauważyliście, że znaki wyświetlane są poprawnie, czy jednak wciąż większość głównych ulic w mieście do ograniczenie do 100km/h? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności