Skocz do zawartości
Dean

Rozpoznawanie znaków drogowych

Rekomendowane odpowiedzi

Mija półtora roku, a wciąż brak aktualizacji oprogramowania dla systemu Discovery Media z 2016r, która naprawia problem z wykrywaniem znaków drogowych. Volkswagen ewidentnie porzucił już wsparcie dla tego systemu i nie zamierza naprawiać to co popsuł. Jestem tym bardziej zły, że ta funkcja była dodatkowo płatna. Szkoda tylko, że brakuje sił i ludzi by wytoczyć VW jakiś pozew. Serio, w dupie mam takiego producenta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

! &A mi robili ostatnio aktualizacje

I jest wyraźna poprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi zdjęcie wersji oprogramowania i będzie jasne. Z tego co wiadomo, problem dotyczy Discovery Media z 2016r. Wersja z 2017r dostała aktualizację już rok temu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2018 o 12:26, Dean napisał:

Mija półtora roku, a wciąż brak aktualizacji oprogramowania dla systemu Discovery Media z 2016r, która naprawia problem z wykrywaniem znaków drogowych. Volkswagen ewidentnie porzucił już wsparcie dla tego systemu i nie zamierza naprawiać to co popsuł. Jestem tym bardziej zły, że ta funkcja była dodatkowo płatna. Szkoda tylko, że brakuje sił i ludzi by wytoczyć VW jakiś pozew. Serio, w dupie mam takiego producenta....

W moim przypadku (auto na przedłużonej gwarancji) VW zdecydował że należy wymienić navi na sprzęt innego producenta (felerna jest od Delphi) - póki co czekam na sygnał że navi przyszło i jadę na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zadam głupie pytanie ale czy jeśli mam system front assist (wyświetla komunikaty a dokładniej ikony o odległości od poprzedajacego pojazdu) i asystenta świateł, to rozpoznawanie znaków również powinno działać czy za to inna kamera/czujnik jest odpowiedzialny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, ziomek1988 napisał:

Może zadam głupie pytanie ale czy jeśli mam system front assist (wyświetla komunikaty a dokładniej ikony o odległości od poprzedajacego pojazdu) i asystenta świateł, to rozpoznawanie znaków również powinno działać czy za to inna kamera/czujnik jest odpowiedzialny? 

Znaki żeby były wyświetlane na liczniku musisz mieć kamerę w szybie przedniej i nawigację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawigację mam :) to co mam za szybką wygląda mi na kamerę czy to tylko do asystenta świateł jakaś soczewka? 

IMG_20181129_143246.jpg

Edytowane przez ziomek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest asystent świateł drogowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2018 o 16:12, Krawcol82 napisał:

To jest asystent świateł drogowych.

No ale mam system front assist, to na podstawie czego on działa? Myślałem, że działa na podstawie kamery? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Front assist działa na podstawie radaru w logo VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne :) przepraszam za offtop ale do czegoś jeszcze ten radar można wykorzystać poza front assist przy manualu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2018 o 14:59, shibby napisał:

Sprawdziłem u siebie ja to chyba mam jakiś archaik :D

IMG_20181012_162126.thumb.jpg.966c49fc7b4c3df7b24f22d7e9be091c.jpg

tyle, że u mnie rozpoznawanie znaków działa :/ Teraz sam nie wiem czy coś z tym robić (szukać kogoś kto zaktualizuje) czy olać temat skoro działa. Nie wiem czy nowe wersje wnoszą coś względem mojej. Może kolega @wagen coś podpowie..

 

Po miesięcznej batalii z magazynem centralnym ASO w końcu naprawiło mi znaki drogowe - wymieniono nawigację na model który posiada Shibby i znaki znów działają.
Szkoda że nie wrzucili wersji MY2017 - ma ciut lepiej zrobione menu w stosunku do navi MY2016.

No ale miło że w końcu się udało (auto na przedłużonej gwarancji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@saper_wroc zdradzisz nam szczegóły? Mi znaki jak nie działały tak nie działają i ASO ani VW nie zamierza nic z tym robić. Potrafią jedynie zbywać, że czekają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz teraz model DM, wersję softu, wersję navi i map. Będzie podstawa żeby znowu dyskutować u Zasady w Wawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Zasady to i ja mogę jechać z Tobą, bo tez ich męczę. Przez te znaki radar w module 13 łapie błąd komunikacji. @Edgarus tez go masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd radaru nie znika po zmianie navi (przynajmniej nie u mnie) - jak ich o ten pozostający błąd pytałem to powiedzieli że to częste w B8 i nie należy się nim przejmować, bo radar działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w ogóle można tak podchodzić do tematu. Mnie ASO też chciało tak uciszyć, jednak jak zadałem im pytanie kto ponosi odpowiedzialność gdyby w jakimś konkretnym przypadku taki radar nie zadziałał, bo akurat złapałby błąd. To jest niedopuszczalne. Błąd to błąd i świadczy o nieprawidłowej pracy radaru, nawet jeśli ten wydaje się działać ok. Nie często używa się awaryjnego hamowania, więc kto to zweryfikował. Dla mnie cała ta szopka z błędem radaru i niedziałającymi znakami nadaje się tylko do pozwu zbiorowego. Ale nikomu się nie chce.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 28.12.2018 o 21:19, Dean napisał:

Do Zasady to i ja mogę jechać z Tobą, bo tez ich męczę. Przez te znaki radar w module 13 łapie błąd komunikacji. @Edgarus tez go masz?

DM nie pokazuje mi błędów. Jak podepnę VAG-a to sprawdzę i dam znać.

 

Update: Sprawdziłem viakenem vag mini. Na module 13 (u mnie tempomat) mam brak komunikacji :/. Pewnie diwajs chooyowy (do B5 pasował). Jedyny błąd jaki znalazłem to w licznikach, 1048578.

Edytowane przez Edgarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2018 o 09:57, Edgarus napisał:

Napisz jaki masz teraz model DM, wersję softu, wersję navi i map. Będzie podstawa żeby znowu dyskutować u Zasady w Wawie.

Jak na załączonych fotkach - navi jak u Shibby'ego - już nie Delphi (poprzedni model), a teraz Techni-cośtam (nie pamiętam nazwy niestety).

Lektorka gada niestety nawet gorzej niż na starej czasami (zamiast "jedź drogą osiem" mówi np. "jedź drogą ósmy") :P

DSC_0656.JPG

DSC_0657.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności