Skocz do zawartości
Dean

Rozpoznawanie znaków drogowych

Rekomendowane odpowiedzi

Odbierałem auto przed świętami. U mnie działa bez problemu... z "mały ale". Zauważyłem podczas jazdy w Austriackich Alpach, że pokazuje za dużą prędkość, tzn jadąc drogą w terenie zabudowanym gdzie po jednej stronie jest jezioro, po drugiej góry, droga wąska i kręta, nie było żadnego znaku przy wjeździe do miejscowości a on mi tu wyświetla 100km/h. Na autostradzie i drogach szybkiego ruchu było ok. Przez Słowację również  dobrze i szybko pokazywał znaki. Nie jeździłem za dużo po PL, ale nie zauważyłem pomyłek.

Sprawdzę wieczorem jaką aktualizację mam wgraną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem braku rozpoznawania znaków dotyczy/dotyczył tylko terenu Polski, po wyjechaniu autem poza granice kraju, rozpoznawanie znaków powinno u wszystkich działać - według mojej wiedzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już trzeciego Passata B8 i zawsze rozpoznawanie znaków na terenie Polski działało poprawnie i w 99% zgodnie z sytuacjami na drogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja ze znakami jest mega absurdalna. Rozmawiałem z kierownikiem pewnego serwisu. Klient miał jakąś usterkę, centrala VW zaleciła aktualizację softu. Samochód wyjechał bez działających znaków. Jest jakiś błąd w sofcie i chyba nie mogą go rozgryźć, bo trochę to już trwa. Ja nie mam znaków od lipca 2017.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się zastanawiać czy to nie jest związane z jakąś licencją,  której VAG już nie chce opłacać.

W dniu dzisiejszym zatrzymałem się na moment na świeżym odcinku drogi - obwodnicy Inowrocławia- której nie ma jeszcze na mapach. 

Po wjeździe na rondo system ropoznał bez problemu 40 na ślimaku, później 70 i rozpoznawanie przestało działać w momencie wjazdu na odcinek drogi, który w danych nawigacji się znajduje.

Mam ogromną nadzieję, że w końcu rozwiążą problem.

Edytowane przez kicol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kicol napisał:

Zaczynam się zastanawiać czy to nie jest związane z jakąś licencją,  której VAG już nie chce opłacać.

W dniu dzisiejszym zatrzymałem się na moment na świeżym odcinku drogi - obwodnicy Inowrocławia- której nie ma jeszcze na mapach. 

Po wjeździe na rondo system ropoznał bez problemu 40 na ślimaku, później 70 i rozpoznawanie przestało działać w momencie wjazdu na odcinek drogi, który w danych nawigacji się znajduje.

Mam ogromną nadzieję, że w końcu rozwiążą problem.

Zauważyłem podobna sytuacje, kiedy zapomniałem wsadzić karty SD do mojego DM, wyskoczyła informacja, ze odczyt znaków drogowych jest ograniczony, wiec jestem przekonany ze rozpoznawanie znaków drogowych poprzez kamerę w dużej części jest wspierany przez mapę do nawigacji. 

Stąd również u Ciebie brak informacji o drodze która nie była na mapie nawigacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć sprawa ze znakami jest już ogarnięta przez VW , dzisiaj dzwoniłem i jestem umówiony na przyszły piątek do serwisu.

 

Edytowane przez Artur70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem samochód na serwisie- wgrywali mi nowy soft (DP się przywieszało). Po tym wszystko śmiga :) Jest jednak jedno ale... Na AID miałem małe ikonki ograniczeń prędkości (na wysokości elektronicznego zegara). Obecnie tego nie ma... Mogę jedynie zrezygnować z mapy czy innych funkcji i mieć duże ikony na środku AID. Czy to trzeba gdzieś włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w ustawieniach z pozycji "car", dalej "asystenci" i w wierszu "rozpoznawanie znaków drogowych" musisz odhaczyć "pokaż w zestawie wskaźników".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, za kilka chwil to zweryfikuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś z ciekawości na A4 K-ce- Kraków testowałem w swoim DP rozpoznawanie znaków.

Więc na wszystkich zwężkach bez problemu przyłączał się tam gdzie były ograniczenia. Pokazując dokładnie to co na znakach. Nawet w sytuacji gdzie co 100m były ustawione nowe ograniczenia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś się z tymi znakami wyjaśniło? Kolego Artur70 daj znać. Mi znaki nie działają. Zadzwonię jutro i dopytam w serwisie czy pojawiła się aktualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z serwisu  "znaki " ogarnięte !  Ale dowiedziałem się że są  wersje aut dla których nie ma jeszcze aktualizacji.

Edytowane przez Artur70
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.02.2018 o 17:59, Artur70 napisał:

Właśnie wróciłem z serwisu  "znaki " ogarnięte !  Ale dowiedziałem się że są  wersje aut dla których nie ma jeszcze aktualizacji.

Jutro mój jedzie na aktualizację! Dam znać :)

 

----

**** i kamieni kupa. Mój aktualizacji nie dostał... Brawo VW, brawo! 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak spytam - czy już jakiś progres jest?

U mnie tez już od dość dawna znaków nie chce pokazywać, a może kiedyś w końcu by zaczął... ;)

Edytowane przez saper_wroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Najnowsza wersja oprogramowania DM to 0757  jeśli ktoś ma niższą może jechać na aktualizację oprogramowania rozwiązującą problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja oprogramowania zależy chyba od sprzętu. Ja aktualizowalem 2 dni temu i mam 0867.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w serwisie 06-03-18 powiedzieli że mam najnowsze oprogramowanie DM, a znaki jak nie działały tak dalej nie działają i że trzeba jeszcze trochę poczekać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety rozpoznawanie znaków od początku nie działa:( ale........ ostatnio będąc na parkingu podziemnym jednego z centrów handlowych o dziwo pojawiły się ikonki znaków na AID ???!!! o co kaman?? tylko jak wyjechałem z parkingu na drogę, pojawiło się info o braku możliwości rozpoznania znaków na danym terenie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaki działają zaraz po odpaleniu auta, ponieważ nie wczytała się jeszcze nawigacja, a znaki czytane są poprzez kamerę. Jest jakiś problem z połączeniem danych z map i z kamery. Po wyjęciu karty SD z nawigacją znaki będą działać, tylko niedokładnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności