Skocz do zawartości
Dean

Rozpoznawanie znaków drogowych

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, od początku posiadania samochodu borykam się z tym problemem.

Samochód nie wykrywa znaków drogowych.

Działało to tylko przez pierwszy dzień od zakupu..

Na drugi dzień miałem wizytę w serwisie, ponieważ nie działał mi CarPlay w AppConnect.

Serwis zrobił jakieś aktualizacje, coś tam podziałali, ale CarPlay nie zrobili.

Ale przez to popsuli znaki, które od kilku miesięcy nie działają.

Później kolejne wizyty w serwisie, kolejne aktualizacje i korekcja radaru.. i nic.

W necie poczytałem, że jak się wyjmie kartę SD od nawigacji to znaki powracają.

I rzeczywiście tak się dzieje, tylko funkcja jest ograniczona. Często się myli.

Wrzuciłem na kartę nowe mapy z maja, ale to nic nie dało.

Serwis wymyślił sobie, że pewnie źle mapy wgrałem, ale problem spowodowali z innego aso a nie ja.

Macie z tym problem czy tylko ja mam pecha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi od nowości nie działało rozpoznawanie, ale tydzień po odbiorze już była dostępna aktualizacja. Może nie masz jej wgranej? Trwa to około 2-2.5h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi od nowości nie działało rozpoznawanie, ale tydzień po odbiorze już była dostępna aktualizacja. Może nie masz jej wgranej? Trwa to około 2-2.5h

 

Aktualizację wygrywali mi już kilka razy. Nic to nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi znaki dzialaja baardzo dobrze i wszystkie inne funkcje. Zakaz wyprzedania etc czyta bez problemu. Rocznik koniec 2015 my2016 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam miesięczne auto, pokazuje mi ograniczenia prędkości i zakaz wyprzedzania. Czy inne znaki też mają być pokazywane czy tylko te?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko te

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę nie rozumiem podejścia serwisu. Upierają się, że po wyjęciu karty SD z nawigacją znaki zaczynają działać. Co prawda niedokładnie i nie wszędzie, ale działają. Serwis więc problemu nie widzi. Ale normalnie powinny działać jak chciałbym korzystać także z nawigacji. Tym bardziej, że tej funkcjonalności nie popsuła moja aktualizacja map, tylko aktualizacja oprogramowania wykonana w innym serwisie VW.

Do tego dochodzi błąd radaru z jakiegoś powodu, ale oni tego nie widzą. Jakaś niekompetentna obsługa.

 

Dodam też, że jak testowałem te znaki (bez nawigacji) to działały tylko ograniczenia prędkości. Żadnych informacji o zakazie wyprzedzania itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznawanie znaków opiera się w dużej mierze na mapach nawigacji. Czasem mam wrażenie, że kamera jest tam tylko z nazwy. Na drogach, których nie mam na mapach pojawia się informacja o "ograniczonej możliwości odczytywania znaków", często również nie są rozpoznawane znaki, których nie ma na mapach nawigacji - nowo postawione, dynamiczne, bądź "takie po prostu".

 

Nie mówię jednak, że kamera nie działa - działa, ostatnio rozpoznawała mi ograniczenia na autostradzie, które postawione są na kilka dni z racji koszenia traw. Tyle tylko, że to jest mały udział w puli wszystkich znaków ograniczających prędkość, które mijam, i które mi się nie wyświetlają.

Co do zakazu wyprzedzania to rozumiem, że patrzysz na ekran Discover, nie na zegary?

 

Może rzeczywiście coś masz z mapami? I zmień ASO. Co to za serwis, która odpowiedzialnością obarcza klienta i rozkłada ręce. Problem się rozwiązuje i najwyżej zamiast w ramach gwarancji, to obciąża się klienta - o ile zawinił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja trochę nie rozumiem podejścia serwisu. Upierają się, że po wyjęciu karty SD z nawigacją znaki zaczynają działać. Co prawda niedokładnie i nie wszędzie, ale działają. Serwis więc problemu nie widzi. Ale normalnie powinny działać jak chciałbym korzystać także z nawigacji. Tym bardziej, że tej funkcjonalności nie popsuła moja aktualizacja map, tylko aktualizacja oprogramowania wykonana w innym serwisie VW.

Do tego dochodzi błąd radaru z jakiegoś powodu, ale oni tego nie widzą. Jakaś niekompetentna obsługa.

 

Dodam też, że jak testowałem te znaki (bez nawigacji) to działały tylko ograniczenia prędkości. Żadnych informacji o zakazie wyprzedzania itp..

 

Zmień serwis.

Radar (ACC) wymaga kalibracji i ustawienia zbieżności kół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja trochę nie rozumiem podejścia serwisu. Upierają się, że po wyjęciu karty SD z nawigacją znaki zaczynają działać. Co prawda niedokładnie i nie wszędzie, ale działają. Serwis więc problemu nie widzi.

 

Zdradź może, który to serwis taki ogarnięty. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis VW Zasada w Warszawie (Grochowska). Poprosiłem też o wydruk diagnostyki komputerowej, którą zapewne robili. Jeśli uważa, że z samochodem wszystko ok i wina leży po mojej stronie bo chcę używać nawigacji i znaków jednocześnie to niech mi to pokaże na papierze. Pan się trochę zmieszał, ale w końcu ją wydrukował i włożył do auta, które zostało mi przyprowadzone.

Okazało się, że jest błąd w radarze (moduł 13). Co z tym zrobili? Nic. Od momentu przyprowadzenia samochodu Pan serwisant nie odebrał już ode mnie telefonu, a miałem kilka pytań z tym związanych.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi czyta ograniczenia prędkości ale zakaz wyprzedzania ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi czyta ograniczenia prędkości ale zakaz wyprzedzania ???

 

dokładnie, zakaz wyprzedzenia też czyta :). U mnie działa.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Serwis VW Zasada w Warszawie (Grochowska)

 

Jak wiesz tam brałem autko, ale jak możesz podjechać do Nadarzyna :). Możemy razem podjechać i tam ogarniemy.

 

Btw. przecież to nie utrata gwarancji, pokaż im że masz wydruk z innego kompa .. i pokaż że wali błąd modułu 13 .. wyślij do centrali i vio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co im pokazywać bo o tym wiedzą :) tylko kwestia dotyczy tego, że nic z tym nie zrobili. Nawet mi o tym nie powiedzieli, że radar wymaga kalibracji. Czasami czuje, że dla ASO jesteśmy zwykłymi karaluchami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami trzeba krzyknac i poprosic kierownika lub szefa salonu i od razu dobrze to dziala. A jak nie to poprosic o namiar do vw polska od skarg i cuda dzialaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co takie rozpoznawanie znaków jak nie pokazuje ani STOP ani ustąp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio potrzebujesz, żeby Ci auto pokazywało znak ustąp? na ile na 2 sekundy to pokaże? Nawet nie zdążysz zerknąć, strasznie się starasz marudzić na każdą pierdołę w passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celna uwaga. Bardzo celna.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi znaki czyta bardzo dobrze. Praktycznie zawsze bezbłędnie. Ale funkcji Zakaz wyprzedzenie nie mam . Gdzie ta ikonka powinna sie wyświetlać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jest przysłonięta ikonką ograniczenia prędkości, na DP/DM ją widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności