Skocz do zawartości
lukaszpiast

Przeciwmgielne jako światła dzienne???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co powiecie na temat halogenow w passacie b5 FL soczewkowe chce wsadzić tam żarówkę H3 LED bo nominalnie chyba siedzą tam właśnie H3 , i przerobić na światła do jazdy dziennej?? Może ktoś juz tak robił jak się prezentuje ? i jaka żarówka LED zastosować by była w miarę dobra i jasna ... Pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest problemem przerobić halogeny czy też światła drogowe żeby zachowywały się jak dzienne. Problemem jest homologacja żeby w razie godziny Zero nie było kłopotów.

Niektórzy przecież jeżdżą na halogenach bez przeróbek. Byle były podobne do dziennych.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka żarówkę mogę wsadzić w te soczewkowe halogeny chodzi o H3 LED by miała mały pobór i dobrze świeciła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam opłacalnej cenowo żarówki led h3 żeby też miała homologację. Jednak skoro swiayla jako dzienne jej nie mają to żarówka jest jak mały pikuś ;-)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce po prostu zrobić z halogenków dzienne na LEDach by nie pobierały prądu dużo nie muszą mieć homologacji dla mnie oczywiście;) jak się przyczepia to wtedy będę kombinowac ;) widziałem w paru passatach halogeny właśnie fabryczne z zarowkami H3 LED fajnie to wygląda malo pobiera prądu i o to chodzi i dlatego zastanawiam się jakie tu do soczewkowych przeciwmgielne żarówki led zastosować może cos wiecie? Podpowiecie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam co powiecie na temat halogenow w passacie b5 FL soczewkowe chce wsadzić tam żarówkę H3 LED bo nominalnie chyba siedzą tam właśnie H3 , i przerobić na światła do jazdy dziennej?? Może ktoś juz tak robił jak się prezentuje ? i jaka żarówka LED zastosować by była w miarę dobra i jasna ... Pozdrawiam..

 

:sciana

 

 

Chce po prostu zrobić z halogenków dzienne na LEDach by nie pobierały prądu dużo nie muszą mieć homologacji dla mnie oczywiście jak się przyczepia to wtedy będę kombinowac

 

:mur :mur :mur

 

 

widziałem w paru passatach halogeny właśnie fabryczne z zarowkami H3 LED fajnie to wygląda malo pobiera prądu i o to chodzi

 

a co boisz się wysokich rachunków za prąd...... :hyhy

 

gwarantuje Ci że więcej wydasz na mandat, jak Cię zatrzymają, niż wyniosą Twoje oszczędności przez rok lub 2 , przy mniejszym "zużyciu" prądu (bo o to zapewne Ci chodzi tak strasznie się dopytujesz które mało go zużywają) a co za tym idzie mniejszym spalaniu.

 

ktoś kiedyś liczył na tym lub innym forum, nie pamiętam już wychodzi 0,1 l/100 km różnicy więc nawet nie wiadomo czy to nie błąd statystyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jeździe dłużej wiele to nie zmienia ale lataj po małym mieście i co chwilę odpalaj, gaś. Tutaj największe obciążenie, do tego dołóż odpalanie żarówek co chwilę. A do tego jeszcze zimą. Stare samochody nie są przystosowane pod jazdę 24h na światłach.

Więc sens ledów jest tylko na króciutkie trasy, bo prąd płynie mniejszy i ledami można migać, bo to półprzewodnik.

Ale kłaść to w halogeny jako dzienne to bzdura. Zwłaszcza te normalne żarówki, które też mają swój pobór. Najlepiej było by tam wrzucić takie jak w pozycyjnych ale żeby było więcej diód SMD, efekt ten sam bo za wiele przed sobą nie oświetlisz, a widoczny na drodze jesteś.

PS. Szwagier ostatnio nie postawił flaszki, bo jeździł audi na zwykłych i przeciwmgłowych bo fajnie wyglądało w nocy. Dostał za używanie przy widoczności która tego nie wymagała. Więc jak wrzucisz mega jasne lampki w to miejsce to możesz dostać mandat. Raczej nie będą się bawić w zabranie dowodu bo wszystko co ma świecić świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak, że dołożyłem przekaźnik przy bezpiecznikach za włącznikiem świateł (wszystkie potrzebne kable pod ręką) i działa to tak, że po włączeniu zapłonu zapalają się halogeny, po włączeniu postojów/mijania halogeny gasną i działają jak zwykłe przeciwmgielne (można je normalnie włączyć podczas złych warunków). LEDy testowałem i stwierdzam, że przy soczewkach się nie sprawdzają. W dzień prawie ich nie widać. Chyba że ktoś chce ryzykować inwestycję w jakieś po 50zł sztuka LEDy. Ja nie chciałem :) wstawiłem zwykłe H3, tylko barwy białej. Efekt zadowalający i widoczność w normie.

Prawnie wygląda to tak, że na przeglądzie nikt nie zwraca na to uwagi, a w razie gdyby ktoś się upierał to odpinam jedną nóżkę z dodatkowego bezpiecznika i "dzienne" nie działają. Co do kontroli policji, to powiedziałem, że w takiej wersji kupiłem i przeszło (na plus tej wersji przemawia to, że funkcjonalność halogenów nie ginie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna H3 ciągnie 55w więc sens jest tylko jak ktoś ma ksenon .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ksenon i LED na tyle i nie chcę żeby świecił także w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a plus tej wersji przemawia to, że funkcjonalność halogenów nie ginie

da się tak zrobić bez przekaźnika dodając jeden pin w kostce włącznika świateł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności