Skocz do zawartości
ochab

Modyfikacje silnika w B8 Chip 240km->295 BiTdi 566 NM

Rekomendowane odpowiedzi

@WooojaS:
 
Jak pytałem Adriana z WWE Tunning ( https://www.facebook.com/WWE-Tuning-965484956801511 )

To mówil ECU 1200 zł, TCU 600zł, pewnie jakby robił jedno i drugie naraz, to stówke czy dwie można by na miejscu urwać...

obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojazd i przyjazd wyjdzie mnie to samo w sumie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WooojaS

Z tego co wiem Adrian bywa tez w Warszawie, więc jak się dobrze umówisz, to 600 za tcu + 100 za paliwo do wawy i z powrotem to nie 1000 zl ?

No chyba ze wytargujesz u siebie, bo 1000 zł za sama skrzynie to moim zdaniem duzo za dużo (bo rozumiem ze chcesz zmienic punkty zmiany biegów, i ewnetualnie delikatnie cisnienie zwiekszyc?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja z Łodzi. Tak, jak napisałes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Łodz -> Wraszawa masz 130 km... w 2 strony nawet z ogonkiem to pod 300 km, więc i BiTDI-kiem za 100-ke powinieneś obrócić hehe :)

Zawsze to 300 zł w kieszeni więcej, ale kto bogateu zabroni ;-)

Ja się czaje sam z Elbląga jechac gdzie mam prawie 300 w jedną stronę. Ale na razie musze zimówki kupić, i pare innych pierdół na stage 1 przyjdzie czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie czy Ci podał cenę z FV VAT czy nie :) bo ja chce fv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WooojaS a w CompSporcie w Łodzi nie pytałeś? bo też się czaję na zmianę softu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam na pewno nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, WooojaS napisał:

Jeszcze pytanie czy Ci podał cenę z FV VAT czy nie :) bo ja chce fv. 

Pytałem o siebie, mi nie potrzebna, ale mysle ze to cena brutto.

ja kontakt Ci dałem, to zadzwon sam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak skrzynia sharpie, np na S redukcja z 3 na 2 to można zrobić vcds albo obd11 basic settings, trzyma się hamulec i sprzęgła uczą się od nowa łapać biegi i przestaje szarpać robiłem to na 3 samochodach już. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, czy jak jest wgrany soft skrzyni przez tunera - to potem przy ewentualnych adaptacjach, nastawach, resetach skrzyni przy jakichś naprawach ten soft się resetuje do ustawień fabrycznych?

Czy opcją zresetowania jest tylko i wyłącznie wgranie fabrycznego softu? Ciekawi mnie właśnie jak to wygląda potem w praktyce po wgraniu nowego customowego softu przez tunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wgrany  SW z punktami przerzucania wyższymi i    większym ciśnieniem, 2 x już robiłem zmianę oleju  skrzyni i potem nastawy i adaptacje i jest tak jak było po zrobieniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Major sam robiłeś adaptacje? Jakie opcje wykorzystywałeś?

Są poradniki do zrobienia adaptacji "Calibration of synchro-points" i  "Basic setting of transmission", robiłeś któreś z nich, nie wiesz czym się to różni?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, oba 

nie wiem czym się różnią, trza by poczytać od DSG 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2021 o 16:33, Sthraphreep napisał:

@qba1986, @GRENEK9 a gdzie robiliście modyfikację skrzyń biegów - możecie polecić? Szukam sprawdzonego tunera, a jeżeli u Was wygląda to dobrze to lepiej iść w sprawdzone rzeczy niż w ciemno.

@qba1986 reakcje na gaz, itd. dobrze wszystko działa - jesteś zadowolony z usługi? Udało Ci się dowiedzieć więcej w sprawie aktywnego tempomatu?

Próbował ktoś sprawdzać temperatury spalin? Jakie ten silnik osiąga?

 

 

Też robiłem w Dynosofcie w Katowicach. Jeżeli chodzi o reakcję na gaz to jeszcze przed softem zmieniałem w vcds ustawienie reakcji pedału gazu na ten z "Audi", więc jest lepiej niż fabrycznie. Jeżeli chodzi o aktywny tempomat to jeszcze nie miałem czasu podjechać na poprawienie tego u Wojtka, ale do końca wakacji to zrobię.

Po sofcie temperatura spalin było maksymalnie w okolicach 840-880 z tego co pamietam. 

Edytowane przez qba1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem u dwóch tunerów

jednak aligator lepszy, bitdi + downpipe. 310hp/622nm, tuner B troszke mniej wyciągnął. o aligator już słyszałem 15 lat temu na tdiclub ale dopiero teraz wpadłem ;) 

cuaa-aligator.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam dpf, zauwazalnie czesciej sie wypala przy chipie?

 

Co do samego chipa z ogromna checia bym sobie zrobil, ale troche boje sie ze zajade silnik nawet na 'bezpiecznych' nastawach (znajomy z aso opowiadal o dziurach po korbach albo stopionych tlokach...?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrów znajomego z ASO - jak korzystasz z tunera który wie co robi to nic się nie stanie. Ja nie zauważyłem problemów z dpf. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja spytam przewrotnie, czy są mody tego silnika które oferują mniejsze zużycie paliwa? Mam taki program w Stilo (1.9 JTD) - przy wartościach wychylenia pedału gazu do 70% auto ma ujęte dawki żeby było oszczędne, natomiast powyżej ma dodane dawki i jest wtedy "ogień" ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powiesz strocielowi że ma być eko to będzie eko i tyle

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności