Skocz do zawartości
kubelt

luzy w fotelu kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu doświadczam bardzo irytującego problemu w postaci luzów w fotelu kierowcy. Wiem, że był to powszechny problem w 3B/3BG, ale miałem nadzieję, że wraz z nową konstrukcją w B8 VW wyeliminuje znane bolączki poprzednich modeli.

 

Mój problem objawia się podczas hamowania, przyspieszania oraz zakrętów - czyli wtedy, gdy na kierowcę oddziaływują przeciążenia. Mam wrażenie, jakby fotel przesuwał się o kilka milimetrów w każdą stronę. Nie towarzyszą temu żadne dzwięki, stuki itd.

Próbowałem zmiany wszystkich ustawień - wysokości, ustawienia na szynach, kątu pochylenia oparcia i siedziska. Luzy występują niezależnie, nie mogę ich w ten sposób wyeliminować.

 

Czy ktoś doświadczył tego problemu? Czy ktoś wie, jak temu zaradzić? W B5 rozwiązaniem była wymiana ślizgów za kilkanaście PLN jak dobrze pamiętam.

Problem zgłaszałem oczywiście podczas wizyt w ASO, lecz samochód za każdym razem wracał z adnotacją "nie stwierdzono", oczywiście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz automatyczne ustawianie foteli czy manual? Ja w auto nie mam takich doświadczeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz automatyczne ustawianie foteli czy manual? Ja w auto nie mam takich doświadczeń

manual. Też nie miałem takich objawów prez pierwsze 2 lata i 100 tys km jakby co :)

Edytowane przez kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio zauważyłem takie zjawisko u siebie. Zaglądałem pod spód fotela i zauważyłem pewne luzy w mechanizmie fotela.

W fotelu pasażera nie ma takich luzów. Mam zamiar wyjąć fotel (jak się ociepli trochę) i dokręcić co się da, może pomoże.

Może ktoś już sobie z tym poradził ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/23/2018 at 8:11 PM, loost said:

Też ostatnio zauważyłem takie zjawisko u siebie. Zaglądałem pod spód fotela i zauważyłem pewne luzy w mechanizmie fotela.

W fotelu pasażera nie ma takich luzów. Mam zamiar wyjąć fotel (jak się ociepli trochę) i dokręcić co się da, może pomoże.

Może ktoś już sobie z tym poradził ???

Ja miałem luz na fotelu , tj. przy zmianie położenia, przesuwania do przodu lub tyłu jedna strona jakby nie szła w szynie tylko pod kątem, serwis w ramach gwarancji wymienił stelaż/ramę fotela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojej żony w Polo 6R bujał się delikatnie przód/tył przyspieszaniu/hamowaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności