Jump to content
malp

Gorące felgi tył

Recommended Posts

Cześć.

Mam taki problem.

Na przeglądzie okazało się że mam zużyte tarcze tył. Kazałem wymienić. W czasie jazdy słychać cichy pisk. Najprawdopodobniej z tylnych kół. Pomyślałem że pewnie robili hamulce to coś poszło nie tak i ocierają klocki o tarcze. I tu ważna informacja po jeździe dłuższej w prędkościami autostradowymi felgi z tyłu są gorące, choć nie takie same mają temperatury. Lewa jest mocniej nagrzana. Idę z powrotem do mechanika i każe rozebrać i sprawdzić. Może coś się zapiekło, jakieś tłoczki i tym podobne. Mechanik sprawdził i powiedział jest ok. Mówi że nic nie ociera. I teraz tak. Zastanawiam się co jest grane. Czy czasem taki stan mam już od paru miesięcy i nie zauważyłem tego. A felgi z tyłu są non stop ścierane. Czy jest możliwe że silniczki od hamulca postojowego mają coś z tym wspólnego, rozdział siły hamowania, lub stare przewody hamulcowe ? Nie jestem znawcą ale coś musi być. Mechanik raczej pewny. Pozdrawiam.

Zestaw naprawczy tloczek wszystkie gumki potem wyczyscic jarzmo i prowadnice i powinno pomoc

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Ja po wymianie z tyłu tarcz i klocków też miałem gorące. Tarczy nie można było dotknąć a alufelgi były ciepłe. 200-300km i przeszło jak ręką odjął. Mechanik mówił, bo też się przestraszyłem, że to normalne. Klocki się muszą dopasować do tarcz. Mam się niczym nie martwić tylko jeździć i faktycznie miał rację

Ja po wymianie z tyłu tarcz i klocków też miałem gorące. Tarczy nie można było dotknąć a alufelgi były ciepłe. 200-300km i przeszło jak ręką odjął. Mechanik mówił, bo też się przestraszyłem, że to normalne. Klocki się muszą dopasować do tarcz. Mam się niczym nie martwić tylko jeździć i faktycznie miał rację

Zawsze powinno się po wymianie tarcz z klockami najpierw pojeździć spokojnie zęby klocki do tarcz się dopasowały. grzanie na początku jest normalne. Hamuj delikatnie i jeźdź spokojnie a będzie wszystko w porządku.

Dzięki za podpowiedzi. Od momentu zmiany tarcz przejechałem już 3 tyś km. Felgi dalej ciepłe po dłuższej jeździe. Pojadę do innego mechanika. Może faktycznie pierwszy mechanik był mało "doświadczony".

Witam ja też tak mam że jak już wróćę z trasy to tyłne felgi są ciepłem dotykałem piasty no gorąca ale nie aż tak żeby nie dało sie dotknąć . wymieniłem tylko klocki (ATE) a tarcz nie zmieniałem były trochę skorodowane ale delikatnie, i nie wiem czy jak sie dotrą że tak powiem  i sie uspokoi czy muszę podjechać i to sprawdzić , bo zrobiłem już około 1000 km . to powinny sie dotrzeć dobrze mówię ?? 

Jeśli tarcze były lekko skorodowane, to może świadczyć, że masz zapieczone tłoczki w zaciskach, albo uszkodzony korektor siły hamowania. Po 1000 km od wymiany klocki powinny być już dopasowane, a skoro nadal się grzeją to coś jest nie tak (np. zapieczone tłoczki zacisków). 

18 godzin temu, damianpastuch napisał:

czy muszę podjechać i to sprawdzić

Ja bym zrobił jeszcze raz adaptację tylnych tłoczków.

właśnie też tak myślę że zrobię jeszcze raz tą adaptacje. bo teraz chłodno jako tako i mokro . ale jak będzie lato to może być lipa. łożyska przegrzeje i silniczki szlak trafi, Korektor siły hamowania raczej nie powinien być uszkodzony bo patrzyłem na piachu przy małej prędkości to koła łapią równo .bardziej to chyba tłoczki zapieczone mogą być .  ale najpierw podjadę zrobić korektę.  tylko VDS zrobić mogą korektę czy innym kompem da sie je ustawić ??

15 godzin temu, damianpastuch napisał:

tylko VDS zrobić mogą korektę czy innym kompem da sie je ustawić ??

Jest także komp tzw. tester diagnostyczny deplhi, którym można taką adaptację wykonać. Mają go warsztaty samochodowe bo obsługują wszystkie marki samochodów.

Witam .Do łącze się do tematu,tylne koła się grzeją,lewe bardziej, z przodu nowe klocki i tarcze są zimne,samochód bardzo słabo hamuje.

Brak błędów,

Edited by pasek489

Witam

U mnie ten sam problem.Tylne tarcze grzeja sie .Przy wymianie tarcz cofanie zacisku i kalibracja itp.Po tygodniu grzania sie tyłu regeneracja zaciskow która nic nie pomogła.Na podnosniku po zakreceniu kolem nie czuc oporu trzymania zacisku a dalej podczas jazdy grzeje sie tyl mimo ze nie naciskam na hamulec.Przód zimny.

Brak bledow .Czy to jakas bolaczka tego modelu?

Proszę o podpowiedź co jest przyczyna tego grzania?

U mnie też niemiłosiernie się grzeje tył. Wymieniłem klocki bo juz były kiepskie i zrobiłem  adaptacje. Pojezdzilem pół roku i z lewej strony zjechało jeden klocek do blachy i tarczas uszkodzona. Teraz tarcze do wymiany, prowadnice i zobaczę przy rozbieraniu czy kupie zestaw naprawczy do tłoka czy pojadę po gotowca do Mielca.  

Witam mam podobny problem blokujące się hamulce tył podczas jazdy na postoju jak koło jest uniesione obraca się bez żadnych oporów wymienione zestawy naprawcze tłoczków przewody elastyczne wymieniony płyn hamulcowy. Do blokowani dochodzi podczas jazdy tylne kola robią się gorące czuc jak trzyma samochód Proszę o podpowiedz co może byc uszkodzone pompa hamulcowa, pompa ABS ?

U mnie to samo, wymiana klocków w zeszłym roku i do teraz  tył sie grzeje, lewy bardziej.Wczoraj wymiana cylinderków i gum --załamka znowu gorące .Ciekawe jest to że tarcze chodzą bez oporo do czasu użycia ręcznego hamulca,póżniej już się grzeją.Czy jest możliwość ustawienia w sterowniku od ręcznego by te tłoczki sie nieco bardziej cofały?