Skocz do zawartości
rafal1218

[B5] Huczenie z przedniego koła (nie łożyska)

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Paska z 2002r-sedan.

Od pewnego czasu borykam się z problemem huczenia z przedniej osi samochodu.

Sprawa wygląda tak:

Przejeżdzam około 20km i nagle zaczyna huczeć. Przy skręcaniu w lewo huczenie ustaje. Jeżeli wcisnę lekko hamulec także przestaje huczeć a chwilę po zdjęciu nogi z gazu dzwięk wraca.

Mechanik stwierdził że mam łożysko do wymiany więc kazałem by wymienił po obu stronach.

Po 2-3 dniach problem znów powrócił.

Miesiąc przed pojawieniem się huczenia wymieniłem tarcze,klocki i tłoczki po obu stronach.

Mechanicy rozkładają ręce.

Jedyne co dowiedziałem się to że mam delikatny luz na jednym z górnych wachaczy, ale mechanicy stwierdzili że to napewno nie jest od tego.

Po przejechaniu 40-50 km w trasie jest odczuwalna różnica w temperaturze felg (cieplejsza od strony kierowcy)

Na dodatek przy delikatnym hamowaniu dochodzi pisk (jakby klocki się kończyły) z lewego koła.

Dzwięk jest także gdy jadę na luzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź podmienić opony koła .

Bo to dziwny problem.

Skoro potencjalne rzeczy wyeliminowales

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przegub nie skończył się .

 

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam że u kogoś w temacie ale nie mogę napisać swojego o swoim problemie może ktoś mi powiedzieć dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja też miałem problem z huczeniem/pukaniem w kole, częstotliwość zależna od prędkości... rozwiązanie okazało się banalnie łatwe.. po prostu koło się poluzowało gdzieś ( nic nie biło ani nic tylko huczało/pukało) polecam sprawdzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony mam nowe, patrząc po rankingach to już trochę z wyższej półki.

A propo przegubu to chyba raczej by stukał?

Dziś zaprowadzilem samochód do blacharza.

Jak wróci to sprawdzę jak opony zmienię i odpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jedno koło jest cieplejsze to coś z hamulcami nie domaga. Może być tak że tłoczek hamulcowy był skorodowany , gdy hamulce były zużyte to było ok a teraz gdy zamontowane nowe tłoczki zostały wciśnięte do środka i mogą się teraz blokować a w ekstremalnych przypadkach wyciek płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiana opon nie pomogła....

macie jakieś pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś że miałeś zmienione te hamulce i łożyska? Bo wiesz ja kto bywa w typowych serwisach ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że po 20 km zaczyna huczeć. Może sprawdź po przejechaniu tej odległości czy koło te nie blokuje się. Wymieniałeś tłoczki zapewne uszczelniacze też, może to ma z tym związek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis był u kolegi i sam widziałem jak pazury pchal w samochód więc raczej wymienił co mu kazalem.  

Teraz w chłodniejsze dni chuczenie ustaje- trzeba więcej przejechać żeby zachuczało ,  już nie mam pojęcia co się dzieje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w końcu odpowiedz na moje bolączki.

po zmianie tłoczków należy sprawdzić jak wydarte są prowadniczki szczęk.

u mnie po prostu po zmianie tłoczków delikatnie się kosiły i nie odbijały do końca.

problem naprawiony i już mam nadzieję że prędko nie wróci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności