Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Jarod84 said:

A jak robisz sprint, gaz do połowy?

Dreyfus pisz co chesz, tego komentarza i tak nie przebijesz :winner_first_h4h: 
Jakoś wszyscy zrozumieli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję highline z DSG6 i w menu są opcje trybów jazdy. Mówicie że w trybie eco jest żeglowanie ? Nie wiedziałem o tym muszę sprawdzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, zakupiłem Passata i wiem że mogłem ustawić z radia tryb eco normal sport, a teraz nie mogę tego nigdzie odnaleźć. Co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu ACC pewnie to widziałeś.

Ale to nie to samo co z przycisku przy skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś bawiłem się trybem ECO (mam przycisk mode) i zauważyłem chyba błędne zachowanie. Po jeździe w tym trybie gaszę silnik i gdy go odpalę od razu tryb jest pamiętany i działa poprawnie. Natomiast gdy po wyłączeniu silnika uruchomienie następuje po dłuższym czasie (np kilkanaście minut) to wprawdzie tryb ECO jest teoretycznie włączony (przycisk się świeci a w radiu jest zaznaczony ten tryb) to samochód pracuje w trybie Drive co widać po działaniu DSG oraz wyświetlaniu rodzaju biegów.

Aby ECO zadziałało trzeba je ponownie włączyć np klikając palcem w radiu lub przyciskiem.

Czy to przypadłość mojego egzemplarza czy jakiś ogólny bug a może TTTM a ja nie rozumiem idei ?

Co do wrażeń z używania to ja widzę w tym potencjał. Fajnie wygląda to żeglowanie. Gdy DSG włącza "'luz" ma się wrażenie że samochód toczy się bez końca :) Przypomina to funkcję wolne koło z... np syrenki :)

Edytowane przez pzi1967

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to działa w tym modelu. Czyli, żeby ECO było pełnym ECO trzeba je przeklikać przyciskiem jeszcze raz po postoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie takie pytanie i wołanie o pomoc coś nagrzebałem i nie dziala mi przycisk mode niby kodowanie jest Ok ale wciskam go mignie kontrolka i nie włącza się wg tryb wyboru czy ma ktoś może pomysł gdzie aktywować ponownie żeby ten klawisz działał ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica w działaniu dynamicznych świateł przy ustawieniu normal i sport w trybie Individual ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wracam do wątku, mam passata z 2016 r 2.0 tdi 190 w 4 mot i dsg. Obok lewarka dsg mam przycisk MODE, jednak oczywiście jego wciśnięcie nic nie daje. Jakie mam opcje doposażenia, dokodowania trybów jazdy?  

Edytowane przez Skubiszek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Skubiszek85 napisał:

 

U mnie są takie

20240311_150752_copy_2144x1608.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skoro jest przycisk to powinien działać.

Sądziłem że każdy HL ma wybór trybów jazdy już fabrycznie. Skoro przycisk nie działa to raczej awaria niż opcja.

Powiem szczerze że na początku się trochę tym pobawiłem a później znudziło mi się i już tylko na normal jeżdżę. 

Edytowane przez pzi1967

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wchodzi mi w menu, w radiu też go nie mam, vcds błędów nie wywala. Może przy jakiejś aktualizacji softu w serwisie (auto do 2021r. serwisowane w ASO) coś spaprali ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2024 o 10:43, Skubiszek85 napisał:

nie wchodzi mi w menu, w radiu też go nie mam, vcds błędów nie wywala. Może przy jakiejś aktualizacji softu w serwisie (auto do 2021r. serwisowane w ASO) coś spaprali ? 

Moze ktoś myślał ze zamontuję sam przycisk i będzie mógł zmieniać tryby . Zeby dołożyć tryby jest potrzebny przycisk wiwzka i kod ktory odisem w aso aktywujesz . Moze ktos nie wiedzial i dołożył guzik tylko . A podświetlenie dziala tego włącznika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz aktywowaną tą funkcjonalność. W tym celu przytrzymaj przycisk Menu przez 3-4 sekundy, aż pojawi się menu serwisowe. Przejdź do Kody funkcji (FEC, SWaP), następnie do Zainstalowane kody.

Za profil jazdy odpowiada kod:5G0 054 809

Jeśli go nie masz, to sprawdź czy jest na liście Obsługiwanych kodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, karolek_ust napisał:

Moze ktoś myślał ze zamontuję sam przycisk i będzie mógł zmieniać tryby . Zeby dołożyć tryby jest potrzebny przycisk wiwzka i kod ktory odisem w aso aktywujesz . Moze ktos nie wiedzial i dołożył guzik tylko . A podświetlenie dziala tego włącznika 

działa podświetlenie, z tego co wiem auto nie było w jaki kolwiek sposób grzebane, miało 10 tys. przebiegu jak sprowadził je starszy gość i użytkował przez 7 lat 

nie mam tego kodu ani w zainstalowanych ani obsługiwanych

 

Edytowane przez Skubiszek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma tego kodu to wygląda na to, że pojazd nie obsługuje tej funkcjonalności. 
Może jeszcze ktoś mądrzejszy wypowie się. Ew skontaktuj się z jakąś firmą specjalizującą się w przeróbkach VW.

Btw ja w swoim 1.8TSI z kwietnia 2016 mam to fabrycznie, czyli wtedy już to było dostępne. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

przed zakupem mojego auta jeździłem 2.0 TSI z 2015 i też miał tryby jazdy. Zobaczymy, poczytam jeszcze 

 

Edytowane przez Skubiszek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności