Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.04.2019 o 14:45, Makuus napisał:

Koledzy, czy potraficie mi jakoś prosto wytłumaczyć co zmieniają poszczególne ustawienia w trybie individual? O ile uklad kierowniczy, napęd czy klimatyzacja jest dość logiczna, o tyle jakoś nie zauważyłem zmian przy ACC lub przy światłach kierowanych? 

IMG_20190418_173343.jpg

W trybie "Sport" ACC działa o wiele agresywniej a w "Eco" mułowato.

W trybie "Eco" nie działają dynamiczne światła długie (system przełącza się w tryb asystenta świateł długich czyli po prostu je wyłącza i włącza) oraz dynamiczne doświetlanie zakrętów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACC w trybie sport działa irytująco. Od wyjazdu z salonu miałem ustawiony tryb sport i cały czas się wkurzyłem dlaczego ten ACC tak beznadziejnie działa :) ostro hamował i przyspieszał. Po zmianie na normal okazało się ze jest spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , Mam passata w hihlainie gdzie mogę zmieniać tryby jazdy , nie mam przycisku mode 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak auto krajowe, to nie możliwe.

Zrób zdjęcie, jeśli nie masz nic przeciwko, auta z zewnątrz i wewnątrz, to zweyfikukemy o co chodzi... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Go w niemczech, latał w jakieś firmie . W highline to podstawa czy opcja za dopłatą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie pamięć nie myli, jak ja kupowałem (2016) było tak: Trend - niedostępne, Comfort - opcja, High - standard. Na rynku niemieckim mogło być inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma przycisku to nic nie zdziałasz.  Koszty dokładki nie opłacalne, bo nie robią tego nawet znani fachowcy, którzy potrafią dużo rzeczy dołożyć, ale nie to.  

Nie wiem jakie wersje to miały, ale jest to raczej rzadkość w roczniku 2016 właśnie na rynku Niemieckim. Ze znajomych co mają to nikt tego nie ma. Nawet w oryginalnym Rlainie  brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam już w 2014 roku w DE, ale nie pamiętam czy była to opcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, tego się w zasadzie nie używa. 
Tryb ECO nie ma sensu, bo w DSG tak nisko trzyma obroty że to co zaoszczędzisz na benzynie to Ci dwumasę rozwali.
Na Sporcie też bez sensu dłużej jeździć po mieście - bo tylko silnik wyje. Tak to stare ciotki jeżdzą. 

Fajny bajer (ma się kolejny przycisk zapełniony ? ) ale da się żyć bez tego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie też nie robiłbym z tego kluczowej sprawy, ale co do czystej "bajerowatości" tej opcji zgodzę się tylko pod warunkiem, że jeździsz 99% czasu w mieście.

W trasie bywa przydatne.

Przy okazji: w trybie sport można przełączyć skrzynię z S na D i wtedy nie jeździsz 60 km/h na dwójce a masz sztywniejsze wspomaganie, moc silnika też rozwija się w jakby bardziej liniowy sposób. Bardzo często jeżdżę w takim ustawieniu przy silnym wietrze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o dołożeniu, ale jak zagłębiłem się w temat to mi przeszło. Za mało przydatna funkcja, aby ponosić koszty montażu w serwisie. 

Lubię niekiedy pojeździć eco. Szczególnie jak gdzieś jadę bez sensu i się nie spieszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

21 hours ago, Suytan said:

Przy okazji: w trybie sport można przełączyć skrzynię z S na D i wtedy nie jeździsz 60 km/h na dwójce a masz sztywniejsze wspomaganie, moc silnika też rozwija się w jakby bardziej liniowy sposób.

Z tego co mi wiadomo, mapa silnika nie zmienia się pomiędzy trybami D i S w 1.8TSi. Czytaj: jeśli zrobisz sprint od 0 do 100 to rezultat będzie ten sam.
O ile wiem, to zmieniają się punkty zmiany biegów skrzyni raz prawdopodobnie reakcja na gaz. Z tym, że ja tego ostatniego ja nie wyczuwam, wręcz bym powiedział, że to się nie zmienia. 

  • Nie lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ktry napisał:

Ja myślałem o dołożeniu, ale jak zagłębiłem się w temat to mi przeszło. Za mało przydatna funkcja, aby ponosić koszty montażu w serwisie. 

Lubię niekiedy pojeździć eco. Szczególnie jak gdzieś jadę bez sensu i się nie spieszę.

Nie no, dokładanie tego specjalnie to sensu nie ma. Chodziło mi raczej o sytuację wyboru: mogę kupić auto z tą opcją i bez niej w porównywalnej cenie.

Tryb ECO nie zawsze jest oszczędny, do tego jak słusznie pisał SeBa_ nadużywany może dojechać dwumas i silnik.

Godzinę temu, SeBa_ napisał:

 

Z tego co mi wiadomo, mapa silnika nie zmienia się pomiędzy trybami D i S w 1.8TSi. Czytaj: jeśli zrobisz sprint od 0 do 100 to rezultat będzie ten sam.
O ile wiem, to zmieniają się punkty zmiany biegów skrzyni raz prawdopodobnie reakcja na gaz. Z tym, że ja tego ostatniego ja nie wyczuwam, wręcz bym powiedział, że to się nie zmienia. 

Też mi się wydaje, że mapa się nie zmienia, tym bardziej, że spalanie jakoś szczególnie nie rośnie. W moim subiektywnym odczuciu zmienia się pedał gazu - jest trochę "cięższy", przyspiesza się trochę inaczej. Głównie jednak chodzi mi o wspomaganie kierownicy, które daje mi poczucie pewniejszego prowadzenia na krętej drodze, jak mam dużo wyprzedzania, na śniegu, wietrze itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych zmian które podaliście jeszcze dochodzi rozłączanie skrzyni w momencie odpuszczenia gazu.  Po prostu auto nie hamuje silnikiem tylko toczy się jak na luzie w manualu, lub po wbiciu na N w dsg.  Jak jest większa górka to może się toczyć kilometry oszczędzając paliwo.  Praktycznie bez naszej ingerencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tym że tryb żeglowania jest dostępny tylko w ustawieniu Eco a my mówiliśmy o D i S.
Żeglowanie nawet nie jest dostępne w trybie Indywidual.
W Eco rónież jest zmodyfikowana mapa silnika (obcięty moment i moc).
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, SeBa_ napisał:

Czytaj: jeśli zrobisz sprint od 0 do 100 to rezultat będzie ten sam.
O ile wiem, to zmieniają się punkty zmiany biegów skrzyni

No to jak zmieniasz biegi przy 3 tyś a jak zmieniasz przy 7 tyś to nic się w przyśpieszeniu nie zmienia? Proszę cię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś. Wyraźnie napisałem, że przy sprincie czyli maksymalnym wciśnięciu pedału gazu. Wtedy niezależnie czy w trybie D czy w S automat zmienia biegi w momentach dających najlepsze przyspieszenie. 
Mało tego - o ile dobrze pamiętam - to nawet w trybie Eco przy maksymalnym wciśnięciu pedało gazu silnik generuje maksymalną moc (jak w trybie D i S), biegi rónież są zmieniane tak aby uzyskać maksymalne przyspieszenie . Czyli jak powyżej.`
Nie wiem skąd Ci się wzieło to 3tys obrotów, chyba z manualem pomieszałeś.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SeBa_ napisał:

Wyraźnie napisałem, że przy sprincie czyli maksymalnym wciśnięciu pedału gazu

Wyraźnie napisałeś że przy sprincie nic nie było o maksymalnie wciśniętym pedale gazu a to dwie różne rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dreyfus napisał:

Wyraźnie napisałeś że przy sprincie nic nie było o maksymalnie wciśniętym pedale gazu a to dwie różne rzeczy...

A jak robisz sprint, gaz do połowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jarod84 napisał:

A jak robisz sprint, gaz do połowy?

Nosz kurna mając pod nogą 240 koni wciskam gaz do połowy i mam sprint wyobraź sobie... samochody obok zostają w tyle??

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności