Skocz do zawartości
lukaszpiast

Ładowarka USB + Woltomierz B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Przez aliexpress wyjdzie taniej. Zobacz, że na tej aukcji na dole jest napisane. On to ściągnie za 5$ i sprzeda tobie za 50 PLN. Czekał będziesz tyle samo.

 

Na obudowach jest napisane 1A i 2.1A Nie za mało do smartfona obciążonego nawigacją ?

 

 

EDIT: ok on sobie zsumował oba gniazda i w tytule dał 3,1A. Chamska zagrywka.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.1a w zupełności wystarczy.

 

W moim przypadku daje rade ładować tel na którym odpalona jest nawigacja, yanosik i radio internetowe wysyłające muzyke po BT.

Te wszystkie ładowarki niby ok ale będą wystawiać po montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1A maja fabryczne ładowarki do smartwonow i innych telefonów a 2.1A maja do nawigacji itp większych rzeczy możne dlatego są 2 rożne amperaże w tej ładowarce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieglupi pomysł ;) chyba także się skusze ;) a co do woltomierza można osobno zamontować może ktoś ma zamontowany? Albo jaki można zamontować by w passacie b5 FL wyglądało to estetycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz to poczekaj na moje "zeznania" Przyjdzie za około 2 tygodnie to dam znać czy warto czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam coś lepszego. Bez przeróbek i kombinowania

to też mam, 2,1 ładuje naprawdę szybko i szczerze mówiąc to za polowe tej kasy co Ty dałeś (albo i mniej) z allegro i wysyłka z PL ;)

można spokojnie zamknąć popielniczke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polandii aktualnie z wysyłką płacił bym okolice ponad 60zł

Na Ali kupiłem w zestawie z kablem 2 metrowym ( kabel bardzo ważna rzecz bo byle jaki kabel nie pozwoli na ładowanie 2A ) za 36zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do woltomierza można osobno zamontować może ktoś ma zamontowany? Albo jaki można zamontować by w passacie b5 FL wyglądało to estetycznie ;)

 

Przy korbotronicu z tyłu można tak ;)

20160323_224731.jpg

20160323_224716.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to fajny pomysł na miejsce, a gdzie podpoiłeś zasilanie tego woltomierza pod co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj miejsca nie mam bo mam 4el. szyby ale myślę na dole obok przycisku otwierania wlewu paliwa widac na twoim zdjeciu , znajdzie się jakiś taki mały woltomierz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W polandii aktualnie z wysyłką płacił bym okolice ponad 60zł

.

 

hmm... co tu mówić, przepłaciłeś ;)

 

 

upiłem w zestawie z kablem 2 metrowym ( kabel bardzo ważna rzecz bo byle jaki kabel nie pozwoli na ładowanie 2A ) za 36zł.

pierwsze słysze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O to fajny pomysł na miejsce, a gdzie podpoiłeś zasilanie tego woltomierza pod co?

 

Pod zasilanie lusterek, przekłamanie do stanu faktycznego 0,1V w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin_pesel , a przerabiałeś coś z tym produktem ??? Czy pasował po wyjęciu zaślepki ????

 

a jeszce jedno.... pod co podłączyłeś po stacyjce to już napisałeś.... a dokładniej coś ?

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yaro czytałem Twojego priv ale tu odpisze ;)

 

A wiec, przerabiałem bo ładowarka jest ok 3-5mm mniejsza od otworu z każdej strony. Jest wklejona w obudowę ori awaryjnego, a front w przednią ściankę ori awaryjnego. Ogólnie rzeźba.

Podpięty pod zacisk 75x pod kierownicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spox. Dzięks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się komuś chce bawić można zmieścić w popielniczce:

http://allegro.pl/przetwornica-step-down-buck-mp1584-0-8v-20v-3a-i6814708093.html

Takich przetwornic wejdzie spokojnie 2 sztuki na jednym radiatorze. A dla leniuszków:

http://allegro.pl/przetwornica-step-down-mp1584-5v-3a-usb-i6956481066.html

W pierwszym przypadku konieczna lutownica i gniazdo. Plus jest taki, że można założyć kilka gniazd i jednocześnie ładować np. dwa telefony. Tuż koło popielniczki jest gniazdo zapalniczki, więc nie trzeba daleko prowadzić kabli.

Zalety: z radiatorem da 3A które i tak raczej nie będzie pobierane przez telefon, czy nawet dwa telefony. Wbudowane zabezpieczenia przed przeciążeniem i przegrzaniem. Jeżeli chodzi o prąd jaki pobiera telefon, to zazwyczaj bez mostka napięciowego nie przekracza 0,5A, czyli maksymalnego obciążenia USB 1.1 i 2.0. Coraz częściej pojawiają się telefony przystosowane pod USB 3 (900mA). Stosując przetwornicę napięcia trzeba pamiętać o zwarciu styków danych (D+ i D-) rezystorem. Bez tego większość telefonów nie rozpocznie ładowania czekając na dane z komputera. 

Jeżeli ktoś ma Samsunga z funkcją quick charge, iPhone lub BlackBerry warto poczytać (ew zmierzyć w ładowarce) jakie napięcia są podawane na piny danych w czasie ładowania - samsung z mostkiem (dzielnikiem napięcia) zamiast 0,5A pobiera 2A, iPhone nawet 2,2A - to znacznie przyspieszy ładowanie - będzie ładowało tak samo jak ładowarką wpiętą do sieci 230V. Inna sprawa jest taka, że szybkie ładowanie zmniejsza żywotność akumulatora, ale to już sprawa na osobną dyskusję na forum dot. telefonów komórkowych i ich cyklu życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa na próbę, obydwa bez voltomierza.

https://pl.aliexpress.com/item/Car-USB-AUX-Audio-Vedio-Cable-Switch-Plug-for-VW-Passat-B6-B7-CC-Touran-POLO/32577948494.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.xyNKXD

oraz takie wejście:

https://pl.aliexpress.com/item/USB-Switch-Button-USB-Cable-Adapter-For-VW-Volkswagen-CD-Player-Radio/32802110419.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.xyNKXD

Chcę wpasować to w wolne miejsce obok radia, ew dołożyć jakimś sposobem czerwone podświetlenie, żeby się komponowało.

Generalnie myślałem, żeby zaadaptować i przerobić bebechy normalnej ładowarkę usb wpinanej pod zapalniczkę. Ale z tego co widzę to większość z Was leci po prostu na plus po zasilaniu plus bezpiecznik i voila. Bezpiecznie tak jest dla ładowanego sprzętu? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności