Skocz do zawartości
lukaszpiast

Ładowarka USB + Woltomierz B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce zamontować jakaś dobra ładowarkę USB w moim pasku najlepiej jak by była zamontowana w tej zaślepce obok radia gdzie fabrycznie chyba były montowane podgrzewanie foteli , albo niżej , znalazłem coś takiego i moje pytanie brzmi czy by to pasowało pod te zaślepkę i czy by wyglądało jakoś w miarę schludnie. Jeśli macie podobne ładowarki u siebie fajnie by było wrzucić fotki dla potomnych jak to się prezentuje i w jakich miejscach zamontowane.. Pozdrawiam

 

http://allegro.pl/usb-4-2a-samochodowa-ladowarka-12-24v-woltomierz-c-i6788515569.htmld6cd22ce4e4eab43fdebdd644c45.jpg

Edytowane przez lukaszpiast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no podoba mi się ten pomysł tylko jak pociagniesz kable ? , można jakoś łatwo ogarnąć ? mógł by ktoś napisać bo sam byłbym coś takiego zrobił ,najlepiej podpiąc się pod gniazdo zapalniczki tylko pewnie trzeba odkręcać calą deske rozdzielczą by puscić kabel ?

 

Mnie ten volotmierz by denerwował ale znalazłem dla mnie idealne : http://allegro.pl/ladowarka-usb-5v-3-1a-gniazdo-samochodowe-12v-24v-i6821529272.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod kierownicą masz chyba najleprze miejsce.. masz tam napięcie 12v stałe jak i po stacyjce. To są te miejsca z nakrętkami m6 na foto, miernik w dłoń, 50 cm kabla 2.0mm2. I do dzieła.

2284637600_1396628354.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co tak kombinować najlepiej pod zasilanie radia blisko i bez problemów i działa dopiero po kluczyku... Kwestia tego czy pasowało by to w fabryczne zaślepki ???

 

A woltomierz po mojemu bardzo dobra sprawa szczególnie w dieslu i to zima .. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cos podobnego ale jedynym portem USB, wkomponowane w zaślepkę na gładko tak ze nic nie wystaje.

Zasilanie po stacyjce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz możne fotkę ? z chęcią byśmy zobaczyli jak to się prezentuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję wpiąć się do grubszego kabla o stałym napięciu a sterowanie przekaźnikiem po stacyjce. W samej zapalniczce już są straty. Pod radio bym się nie podpinał, zbyt cienkie kabelki. Przed przekaźnikiem bym dał odpowiedni rezystor, żeby w momencie zbyt dużego spadku napięcia rozłączało go. Wtedy nie zajedziemy akumulatora zapominając się pod namiotami nad jeziorem i to my będziemy komuś odpalać z kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starczy pod radio sie wpiac - to jest tylko 5 amper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma znikomy pobór prądu wiec raczej nic się nie stanie jak podepniemy pod radio .. a co powiecie na wymiary tego zasilacza USB z amperomierzem będzie pasować pod fabryczne zaślepki w pasku b5 fl ? u42kc5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś ale zrobię zdjęcie jak to u mnie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
starczy pod radio sie wpiac - to jest tylko 5 amper

 

Starsze radia potrafiły pobierać po 5A. Do tego mogą być zakłócenia. Nie zapomnijcie też o bezpieczniku.

PS. Ostatnio prawie gasiłem "bo to tylko 5A"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz ze nie będzie to może wiesz co będzie pasować by to jakoś ładnie wyglądało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIC TAM NIE WEJDZIE - okragle maja srednice montazu okolo 21-26mm , prostokatne 26-40mm , moze cos takiego https://pl.aliexpress.com/item/RCD510-310-300-RNS315-AUX-USB-Switch-Cable-Fit-For-VW-MK6-For-Golf-For-Jetta/32694603001.html?spm=a2g17.search0302.4.35.S6TWx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadą zamieściłem w miejscu awaryjnych taką ładowarkę

 

 

Port USB 5 V 2.1A Ładowarka Do Telefonu dla TOYOTA Samochodów Dashboard Wyświetlacz Woltomierz Woltomierz Samochodowy Ładowarka Adapter Zapalniczki USB

http://s.aliexpress.com/riYNbuEF

(from AliExpress Android)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie elegancko wyglądało to też sobie zapodam. Da się to zamontować żeby wyglądało fabrycznie czy jednak jedzie druciarstwem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby się postarał to da się zrobić jak w fabryce.

Ma tak to wyszło

zsp6ByP.jpg

inrmOVB.jpg

4gVRdoh.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyszło bardzo zgrabnie ;) a gdzie kupiles ta ładowarek USB z woltomierzem na allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem linka kilka postów wyżej.

Kupione na ali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności