Skocz do zawartości
kemot

Stacja multimedialna - radio Android/WinCE

Rekomendowane odpowiedzi

Patryk, uściślijmy o czym Ty właściwie mówisz. O nadajniku, odbiorniku czy antenie. Nadajniki czyli satelity latają, a właściwie wiszą jakieś 300 km nad ziemią(tak jak pisał Tomek). Odbiornik jest wbudowany w radiu(chyba, że masz osobny zewnętrzny odbiornik GPS). A antena GPS służy do "złapania" sygnału z nadajnika(tego z kosmosu) i chyba o to Ci chodzi. Tak jak pisał Tomek odbiornik poprzez antenę potrzebuje trochę czasu na "uzyskanie połączenia" z satelitami(nadajnikami). Ale na siłę sygnału mają wpływ też zewnętrze warunki. Zwróć uwagę, że na otwartej przestrzeni i przy dobrej pogodzie sygnał jest bardzo silny i szybko złapany. I teraz im bardziej będzie zakłócany ten sygnał poprzez np. chmury, deszcz, wysokie budynki, drzewa itp. tym odbiornik(poprzez antenę) będzie potrzebował więcej czasu, a i sygnał będzie słabszy, a w ekstremalnych warunkach może nawet zaniknąć. I teraz do sedna. Domyślam się, że chodzi Ci o antenę. Jest to najczęściej taka kostka(ok. 3cmx3cm) i im mniej przeszkód tym lepiej. Najlepiej byłoby wywalić ją na dach, ale z oczywistych względów nie jest to możliwe. Dlatego optymalnym miejscem jest podszybie. Tak żeby antena "widziała" niebo. Ja mam w prawym rogu na podszybiu i mój chińczyk przyzwoicie sobie radzi z sygnałem GPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o takie cudo jak na zdjęciu.

 

Gdzie dokładnie mam to przymocowac na podszybiu? Możesz dac jakieś przykładowe foto?

20191219_175355.jpg

 

 

Edit.

Jeszcze inne pytanie odnośnie anteny GPS która dostałem w zestawie, czyli tej kostki kwadratowej. Czy muszę mieć ja podłączona? Czy mogę wykorzystać jakoś ten jeden kabel fakra który jest osobno (był oryginalnie w rns 510 wpiety w niebieskie gniazdo radia) i podpiąć go pod radio jakaś przejściówka? Będzie lepszy zasięg GPS?

 

20191219_195053.jpg

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oryginalna antena która jest w samochodzie. Nie wiem czy się dogada z chinczykiem ale jeśli tak to na pewno będzie lepsza niż ta co przyszła z radiem. Ja u mnie antenę chińska przykleilem nad radiem poniżej nawiewow jest półka. Działa nawet ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Whiro napisał:

czy się dogada z chinczykiem

Dogada. To sygnał analogowy. Ja mam u siebie RNS315 i chińską antenę (na dachu w płetwie) i też jest dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedynie ja wykorzystać. 

Edytowane przez Whiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o adapterku do podłączenia ori anteny do chińskiego navi:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpialem przejsciowke i wszystko jest ok, łapie ładnie sygnał ale tylko jak radio jest wyciągnięte, jak wsadza radio i schowam kable to wtedy tylko jedna antena jest widoczna... co zrobić?

20191221_125458.jpg

20191221_125525.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie łączy w twojej przejściówce. Możesz spróbować ułożyć lepiej kable. Po zdemontowaniu schowka jest dobry dostęp do kabli za radiem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko chodzi pięknie, satelity widzi wszystkie. Zastanawia mnie jedno... miałem z lewej strony kabel z 2 fakrami z fm i 1 kabel z fakra z GPS, gdy podłączyłem GPS zasięg był, ale gdy włożyłem radio w jego miejsce to znikał.. przelozylem więc kabel z fakra gps z prawej strony i problem zniknął, hmm... ? 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam zamiennik radia w passacie B7 z opcją podglądu wszystkich rzeczy które mogły by interesować normalnego kierowcę . Jednak te opcje w radiu w Car Info chwilę po włączeniu silnika przestają działać . Są tam obroty silnika , ilość paliwa , pokazuje które drzwi są otwarte . Jaka może być przyczyną tego że nie działają te opcje ? Po włączeniu silnika prąd akumulatora idzie w górę do około 14.3-14.6 volt (auto z systemem start stop) i wtedy te wszystkie wskaźniki przestają działać . Pokazują stałą wartość 

IMG_20200103_100646.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Atrix91 sprawdź listę zainstalowanych urządzeń w Gateway. Jeśli wyrzuciłeś radio z tej listy (bo nie masz ori), a nie masz nic więcej na magistrali "rozrywki" to po kilku sekundach po zapłonie magistrala się usypia i dlatego tracisz te informacje.

Musi być "zaptaszkowane" przynajmniej jedno urządzenie z tej magistrali, mimo że go fizycznie nie ma. Może być radio ? Będzie błąd w Gateway'u ale info będzie działać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, nTomek napisał:

@Atrix91 sprawdź listę zainstalowanych urządzeń w Gateway. Jeśli wyrzuciłeś radio z tej listy (bo nie masz ori), a nie masz nic więcej na magistrali "rozrywki" to po kilku sekundach po zapłonie magistrala się usypia i dlatego tracisz te informacje.

Musi być "zaptaszkowane" przynajmniej jedno urządzenie z tej magistrali, mimo że go fizycznie nie ma. Może być radio ? Będzie błąd w Gateway'u ale info będzie działać.

Czyli możliwe że w vcds radio mam "odptaszkowane" w moim radiowozie ? :D

z tego co widziałem na zdjęciach tak może byc ponieważ ten samochód kryminalnych nie miał radia , miał inny sprzęt im przydatny i ten samochód był przygotowany przez fabrykę VW . Więc mi się zdaje że mogę mieć odptaszkowane . Jak będę miał możliwość sprawdzenia vcds to odrazu zwrócę na to uwagę :) chyba że jest inna opcja by to sprawdzić ? 

Edytowane przez Atrix91
Więcej informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Atrix91 napisał:

chyba że jest inna opcja by to sprawdzić ?

Brak menu Radio/Audio na FIS'ie też świadczy o tym, że w GW nie ma ptaszka.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2019 o 12:56, Patryk napisał:

Wpialem przejsciowke i wszystko jest ok, łapie ładnie sygnał ale tylko jak radio jest wyciągnięte, jak wsadza radio i schowam kable to wtedy tylko jedna antena jest widoczna... co zrobić?

Widzę, że masz podobne radio do mojego. Jak u Ciebie z RDS i stacjami radiowymi.

RDS u mnie działa słabo, tzn. Po włączeniu radia muszę, wyłączyć i włączyć TA w aplikacji radia i wtedy zaskoczy RDS. Po ponownym uruchomieniu samochodu znowu muszę wykonać tą operację.

Możesz dać screen z informacji o urządzeniu (MCU, model radia, itp.) oraz aplikacji radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

od niedawna jestem posiadaczem stacji AMC 886 Pro. Generalnie jestem zadowolony, ma wszystko co chciałem. Problem polega na tym, że nie grają mi tylne głośniki. Pod siedzeniem mam wzmacniacz 5K0 035 456 ( Blaupunkt, 8CH). Po rozpisce pinów, wnioskuję, że połączenie z radiem i głośnikami jest raczej proste. Wchodzą 4 kanały z radia (z wyjścia głośnikowego) i wychodzi 8 na głośniki. Do tego CAN oraz zasilanie. Czy wymagane jest kodowanie radia aby zagrało na wszystkie głośniki? Po wymianie nic nie modyfikowałem w ustawieniach. Seryjne radio to Blaupunkt 3C8 035 195A. 

Sterowanie z kierownicy działa, podstawowe informacje są wyświetlane na stacji. Czujników parkowania brak. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Kupiłem stacje multimedialna na alieexpres i podłączyłem do passat b6 z 2007. Stacja jest z modułem can. Wszystkie funkcje działają dobrze ale stacja wyłącza się po 10 minutach. Trzeba zgasić i odpalić auto i wtedy ponownie działa 10 minut. Jakieś sugestie bo rozumiem że chodzi tu o obsługę canbus i zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora. Czy jest możliwość to obejść?

IMG_20200125_131953.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w ustawieniach systemu w radiu czy nie ma czegoś takiego że ma się wyłączyć po 10 minutach bo ja to widziałem coś takiego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Złączu A7 opisanym jako ACC po odpaleniu auta pokazuje się + od strony radia i jest aktywny przez10 min. 

Czy do tego złącza nie powinien być podpięty + po stacyjce bo na tą chwilę w mojej wtyczce w radiu jest pin nie podłączony?

IMG_20200125_161531.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, marcel_76 napisał:

Czy do tego złącza nie powinien być podpięty + po stacyjce

Nie. Fabrycznie nie ma tam takiego sygnału bo nie potrzeba. Jest CAN i to on załącza radio.

Problem prawdopodobnie wynika z tego, że masz wykodowane wszystkie urządzenia z magistrali rozrywki. Wejdź w Gateway'u w listę zainstalowanych modułów i zaznacz Address 56: Radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności