Skocz do zawartości
kemot

Stacja multimedialna - radio Android/WinCE

Rekomendowane odpowiedzi

Co do błędu radia-za pomocą VCDS(VAG) wyłączyłem radio, a wcześniej odłączyłem moduł pod siedzeniem pasażera. Teraz nie mam błędów tylko komunikat, że brak komunikacji z radiem.

Co do tapety. To jest zwykły Android, czyli zapewne można zrobić to samo co z każdym telefonem czy tabletem. Poszperaj w ustawieniach Androida, odszukaj odpowiedni plik, skopiuj go i zmodyfikuj wg własnego upodobania jakimś programem graficznym, a następnie ustaw jako tapetę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo się komuś do chinskiej stacji multimedialna na win ce dograć mirror link czy to wogule możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość aby współdziałał oryginalny wbudowany zestaw głośnomowiący 7P6 035 730 L oraz stacja multimedialna na androidzie?
Po podłączeniu radia menu zestawu głośnomówiącego w liczniku działa, ale nie słychać nic w głośniku ani przez mikrofon.
Czy może jakaś zmiana w can bus dekoderze zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Chińskie radio nie ma wejścia audio do obsługi zew. zestawu BT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, nTomek napisał:

Nie da się. Chińskie radio nie ma wejścia audio do obsługi zew. zestawu BT. 

Ok,
Ale dlaczego nie działa oryginalny  zestaw. Działa tylko gdy będzie

oryginalne radio?

Edytowane przez no010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tylko z oryginalnym będzie działać. Jak podłączałeś chińczyka, to nie wszystkie kable w oryginalnej kostce VW miały podłączenie po stronie radia. Te brakujące to właśnie sygnał z modułu BT. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku dzięki za pomoc ale nurtuję mnie jedno.
Błędy są takie:

2 Faults Found:

9457171 - Right audio channel for speech/telephone 
          B104E 13 [009] - Short to GND
          Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 4
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 192
                    Mileage: 204391 km
                    Date: 2057.14.16
                    Time: 13:35:04

0022 - Radio 
          U1066 00 [009] - No Communication
          Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 6
                    Fault Frequency: 2
                    Reset counter: 192
                    Mileage: 204391 km
                    Date: 2057.14.16


Sprawdziłem mikrofon działa prawidłowo bo słychać mnie jak do kogoś dzwonię.
Wg błędów brak jest komunikacji z radiem co jest oczywiste no i brak połączenie z prawym głośnikiem.

Można by się wpiąć w instalacje prawego głośnika w kostce radia z androidem? Pewnie byłby błąd ale byłoby słychać rozmowę.

Popraw mnie jeśli źle myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego sygnału z modułu BT nie możesz podpiąć prosto pod głośnik bo to całkiem inne poziomy sygnału. Mógłbyś podłączyć go do wejścia AUX, ale wtedy za każdym razem gdy będziesz chciał skorzystać z zestawu tel., będziesz musiał przełączać radio na źródło sygnału AUX. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2018 o 11:41, nTomek napisał:

Tego sygnału z modułu BT nie możesz podpiąć prosto pod głośnik bo to całkiem inne poziomy sygnału. Mógłbyś podłączyć go do wejścia AUX, ale wtedy za każdym razem gdy będziesz chciał skorzystać z zestawu tel., będziesz musiał przełączać radio na źródło sygnału AUX. 

A czy podłączenie sygnału pod osobny mały głośnik mono jest możliwe?
Pamiętam że miałem takie rozwiązanie w audi A4 B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko pod głośnik aktywny, czyli taki ze wzmacniaczem (jak np. JBL). 

Nie wiem co z regulacją głośności - czy ta w telefonie wtedy działa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2018 o 11:41, nTomek napisał:

Tego sygnału z modułu BT nie możesz podpiąć prosto pod głośnik bo to całkiem inne poziomy sygnału. Mógłbyś podłączyć go do wejścia AUX, ale wtedy za każdym razem gdy będziesz chciał skorzystać z zestawu tel., będziesz musiał przełączać radio na źródło sygnału AUX. 

Tomku w radiu mam takie wyjścia. 
Także sygnał "tel+" i "tel-" musiałbym podpiąć pod AUX-R i wtedy dźwięk z zestawu głośnomówiącego będzie słyszalny w lewym głośniku?

'

1.png

Edytowane przez no010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz sam tel+ pod Aux R albo L. Tel- zostaw niepodłączny bo to nie jest masa tylko sygnał (symetryczny). 

Jeszcze nie wiem co na to moduł BT bo nadal będzie wykrywał błąd otwartego obwodu tel+ tel-... ale zobaczymy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem ze swoją stacją multimedialną

https://pl.aliexpress.com/store/product/Eunavi-Android-6-0-1-Octa-Core-2GB-RAM-Car-DVD-for-VW-Passat-CC-Polo/410439_32808121524.html?spm=2114.12010610.8148356.25.46f5257eaiKvt6

którą zamontowałem 3 dni temu:

- radio FM/AM tragicznie odbiera - z tyłu radioodtwarzacza mam 2 wtyczki fakra więc  podłączyłem obydwie. nie podłączałem jeszcze żadnego separatora - na razie go zamówiłem; czytając jednak informacje na tym forum oraz innych np Audi jest mało prawdopodobne żeby to zadziałało z modułem diversity.

- wyłączanie - radia PX5 mają to do siebie że się tylko usypiają - start jest momentalny ale drenuje mi to strasznie akumulator. Dzisiaj udało mi się wymienić i zakodować Gateway  z wersji C na L ale radio dalej się tylko usypia i wygląda na to że nic to nie da. 

Na razie jestem rozczarowałem tym radiem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz posiadać seperator, ale nawet jak on będzie fale będą uciekać, ja chyba 3ci kupiłem który dopiero zaczął działać, ale szału nie ma. I tak często zaszumi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A  mógłbyś mniej więcej podać jaki kupiłeś? Może znajdziesz coś podobnego na Allegro. 

Zamówiłem jakiś taki nie najtańszy:

https://allegro.pl/oferta/separator-antenowy-2xfakra-fakra-female-diversity-6761890136?snapshot=MjAxOC0xMi0yMlQyMjo0OTowMy4xNjJaO2J1eWVyOzg0ZTc0MjE2MTc3OTY3NjQ5ZmNiNWVhYTllMTIzYmM5ZjEyYjNmZWFkZjNiYWYzNzRjMzdkYTUyMDFlOTFhNmY%3D

Mam nadzieje że będzie dobry. Okaże się po nowym roku.

Okazało się dodatkowo że zmiana Gateway na wersję L przyniosło zamierzony skutek i mimo że radio dalej się tylko usypia to już nie drenuje akumulatora. 

Pozdrawiam, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten co dodaje w załączniku, znalazłem w kupionych. Ten działa 

Screenshot_20181224-103352_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka pytań, wprawdzie gdzieś już o część z nich pytałem ale nie zaszkodzi zebrać to w jednym miejscu:
1.) Czy są jakiekolwiek radia z Android obsługujące w 100% RDS tak jak oryginał?
2.) Czy kamera jest w jakimkolwiek z nich opcja uruchomienia kamery cofania z "skręcanymi" liniami (albo z oryginalnym modułem z B6/B7 albo może jako wbudowane w radio rozwiązanie)?
3.) Czy i jak współpracują z oryginalnymi wzmacniaczami typu "Monsoon" lub Dynaudio, bo na forum są różne opinie?
4.) Czy jest opcja aby przed zakupem (np.: po modelu tunera jaki zastosował producent?) określić czy odbiór stacji radiowych będzie dobry?
5.) Czy w przypadku korzystania z aplikacji pełnoekranowych (jak np.: Google Maps lub Here Maps) nadal działa aplikacja radia, odtwarzacza muzyki, Spotify lub Yanosik (z komunikatami)?

Póki co czysto teoretycznie, bo żadnej konkretnej stacji nie mam znalezionej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uh, dużo wymagających pytań, odpowiem w skrócie, nigdy nie będzie odbierało radio tym bardziej RDS jak w oryginale, w zasadzie nie ma co porównywać, nawet jak będziesz miał zamontowany odpowiedni seperator, kamerka ma linie skrętne nadawane przez moduł wbudowany o które pytasz ale nigdy nie będą wiarygodne jak oryginał bo do tego potrzebna by była kalibracja, są skrętne bo są, ale trzeba na to brać duży margines błędu w zależności gdzie jest zamontowana kamera, z wzmacniaczem na systemie WinCe wsparcie żadne, nawet nie wiem czy da się to tak podłączyć jak użytkownik by chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam o Androida - jednak jako taki ma większe możliwości chyba ;)

Pytań sporo ale na żadne z nich nie ma właściwie odpowiedzi. Co do kamery - oryginalny moduł będzie działał z takim radiem czy oryginalny RNS/RCD wysyła do niego jakieś komunikaty po CAN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radekrp90 napisał:

Co do kamery

Nie da się wprost podłączyć oryginalnej kamery, która ma wyjście RGB, do chińskiej stacji gdzie jest wejście typu "kompozyt".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności