Skocz do zawartości
kemot

Stacja multimedialna - radio Android/WinCE

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio pojawiło się masę takich stacji, które podobno pasują do naszych samochodów bez jakichkolwiek przeróbek powinno wszystko działać (sterowanie z kierownicy, wyświetlanie inf. samochodu), ja mam rns 315 i szczerze mówiąc nawigacja doprowadza mnie do szału (mój brat ma 510 i jest to niebo a ziemia). Mam pytanie czy macie doświadczenie z czymś takim za 1000 - 2000, czy warto kupić (czy można podłączyć antenę GPS czy mikrofon te zabudowane w samochodzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy macie doświadczenie z czymś takim za 1000 - 2000, czy warto kupić (czy można podłączyć antenę GPS czy mikrofon te zabudowane w samochodzie
Zależy jak do tego zagadnienia podejdziesz. Oryginalna navi kosztuje kilka razy więcej niż owe 1000PLN. Do tego musisz doliczyć inwestycję w dodatkowe pierdoły(moduły) np. getaway(chyba, że masz już model współpracujący z navi). Różnica polega na tym, że oryginał w zasadzie działa bezawaryjnie, a tzw. zamienniki(w 99% chińszczyzna) różnie z tym bywa i w razie awarii to masz problem z serwisem, ale za to w cenie jednego RNS'a masz kilka zamienników. Dodając do tego jeszcze okres gwarancji to można przyjąć, że szybciej sprzedasz auto a i tak masz cały czas sprawną, albo "nową" navi. Co do funkcjonalności to mogę wypowiedzieć się nt. Peyinga PY9330, który opisywałem na tym forum. Mogę jeszcze dodać uwagi na przestrzeni 6 lat: pod koniec gwarancji zaczęły się dziać cuda(padł moduł GPS ale serwis Peyinga naprawił mi to w gratisie wraz z wymianą płyty głównej w ramach gwarancji), po 5 latach znów padł moduł GPS i na dodatek nie wiedzieć dlaczego bluetooth odtwarza tylko lewy kanał audio. Kilka lat temu takie kombajny były uboższe w funkcjonalność(mój Peying) od obecnych zamienników i szczerze mówiąc mam podobny dylemat do Twojego, choć skłaniam się w kierunku "tańszego" rozwiązania czyli zamiennika. Już nawet orientowałem się i okazuje się, że to wcale nie taka prosta sprawa. Otóż gdy sprzedawców pytałem o serwis to nieliczni zapewniali serwis pogwarancyjny. O takie sprawy jak mikrofon, czy antena GPS nie trzeba się martwić gdyz generalnie antena GPS dołączona do radia działa bez zarzutu, a wbudowany mikrofon całkiem przyzwoicie sobie radzi i obsługuje bezprzewodowo telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie o podłączenie takowej stacji. Posiadam u siebie wzmacniacz, który jak mniemam nie będzie współpracował z każdą stacją multimedialną. Czy w sprzedaży są takowe p&p?

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

największą bolączką mojego fabrycznego jest nawi po prostu katastrofa najgorsze urządzenie od 15l jakich używałem, dlatego chciałem podmienić i zastanawiałem się nad którymś z tych:

http://www.eonon.co.uk/Vehicle-Specific-Android-Car-GPS-Car-stereo-Head-Units-for-Volkswagen-SEAT-SKODA.html

ma ktoś coś podobnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja od roku mam takie cudo

http://allegro.pl/radio-samochodowe-gps-dvd-7-vw-skoda-seat-2din-i6911905508.html

jestem mega zadowolony dokupiłem kamere cofania i wszystko śmiga jak trzeba a navi mam wgrane auto mapę

 

dzięki za podzielenie się informacją mam takie pytania : montowałeś sam ?

czy nie ma problemu z radiem bo słyszałem że uciekają fale i interesuje mnie telefon można odbierać i wybierać z kierownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo istotne - czy współpracuje z fabrycznym wzmacniaczem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli wzmacniacz antenowy, który jest zasilany przez kabel koncentryczny to można to załatwić separatorem antenowym za kilkanaście zł.

Co do samej stacji to warto się zastanowić nad systemem operacyjnym jaki będzie tam zainstalowany.

Do wyboru jest WindowsCE albo Android (w kilku wersjach od 4.x.x do 6.0), który wydaje się być bardziej elastyczny z uwagi na ilość dostępnych aplikacji.

Druga sprawa to rozdzielczość ekranu. Standardem jest 800x480 - tyle co tablety 7" sprzed kilku lat. To dla jednych jest wystarczające, a innym przeszkadza. Lepsze stacje mają 1024x600.

Ostatnia sprawa to źródło zakupu. Tak "lepsza" stacja z Androidem 6.0 kosztuje na allegro około 1500zł (wysyłka z Polski), to samo można znaleźć na aliexpress za pół ceny (~200$) z wysyłką z Niemiec - chiński sprzedawca pisze, że w ten sposób nie zapłacimy VAT'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z wysyłką z Niemiec - chiński sprzedawca pisze, że w ten sposób nie zapłacimy VAT'u.
Chyba chodzi o cło, bo VAT i tak musisz zapłacić(zależnie gdzie kupujesz w Niemczech, albo w Polsce). Kolejna sprawa to ewentualny serwis, bo odpukać, w razie awarii kto ci to naprawi-nawet na gwarancji(sam to przerabiałem-na szczęście serwis był w Polsce). Będziesz wysyłać do Honk-Kongu czy Niemiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszystko zależy od tego jakie dokumenty wystawi sprzedawca i w co uwierzy Urząd Celny jeśli akurat trafimy na kontrolę - deklaracja celna sprzedawcy jest zwykle zaniżona i często ma oznaczenie "Gift". Ogólnie na takie towary cła w UE nie ma, ale VAT już tak. Z kolei cło z Chin zależy od kategorii towaru i w wielu przypadkach wynosi 0% (smartfony, tablety itp.).

Kwestia gwarancji jest oczywista - tak jak by jej nie było. Jeśli coś "padnie" to mamy problem, ale kupując "używkę" od osoby prywatnej też nie mamy gwarancji.

Reasumując ryzyko jest większe ale cena atrakcyjna. Nikogo nie namawiam ale sam rozważam zakup... dolar trochę potaniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz na myśli wzmacniacz antenowy, który jest zasilany przez kabel koncentryczny to można to załatwić separatorem antenowym za kilkanaście zł.

Co do samej stacji to warto się zastanowić nad systemem operacyjnym jaki będzie tam zainstalowany.

Do wyboru jest WindowsCE albo Android (w kilku wersjach od 4.x.x do 6.0), który wydaje się być bardziej elastyczny z uwagi na ilość dostępnych aplikacji.

Druga sprawa to rozdzielczość ekranu. Standardem jest 800x480 - tyle co tablety 7" sprzed kilku lat. To dla jednych jest wystarczające, a innym przeszkadza. Lepsze stacje mają 1024x600.

Ostatnia sprawa to źródło zakupu. Tak "lepsza" stacja z Androidem 6.0 kosztuje na allegro około 1500zł (wysyłka z Polski), to samo można znaleźć na aliexpress za pół ceny (~200$) z wysyłką z Niemiec - chiński sprzedawca pisze, że w ten sposób nie zapłacimy VAT'u.

 

Nie Kolego. Chodzi o fabryczny wzmacniacz dźwięku zamontowany pod siedzeniem kierowcy. Biorąc pod uwagę fakt, że nie chciałbym nic ciąć, lutować i pruć połowę auta.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za podzielenie się informacją mam takie pytania : montowałeś sam ?

czy nie ma problemu z radiem bo słyszałem że uciekają fale i interesuje mnie telefon można odbierać i wybierać z kierownicy

 

Montowałem sam fale rzeczywiście czasem uciekaja jak jade gdzieś dalej w polskę pewnie rds nie działa idealnie ale nie ma tragedii co do telefonu to można odbierac z kierownicy w ogóle działa sterowanie z kierownicy bez problemu. ja jestem zadowolony nie kupowałem droższego z androidem bo do przeglądania internetu mam smartfon a to urządzenie multimedialne spełnia swoja role

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubowałem sie w Kenwoodach, wywalałem na nie po 5 tysi. Jak teraz bede zmienial to markowe ale bez navi. Nie ma to jak w tel mapy google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z kolei cło z Chin zależy od kategorii towaru i w wielu przypadkach wynosi 0% (smartfony, tablety itp.).
To też przerabiałem, a konkretnie syn kupił smartfon i przyszło pismo z U.Celnego o obowiązkowym opłaceniu cła. Paczka była opisana jako "gift".

 

I chyba masz rację, że

w co uwierzy Urząd Celny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie ale wole zapytać. Czy nawigacja jest widoczna na FIS? Podobno Radio tak ale czy ktoś to może potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnietylko radio widoczne na Fis navi niestety nie :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanawiam się nad czymś takim

https://www.aliexpress.com/item/2-din-7inch-Android-car-dvd-player-GPS-touch-screen-steering-wheel-stereo-radio-usb-BT/32756035679.html?spm=2114.search0104.8.41.Lpv1m5.

 

podobny sprzęt na allegro lub innych popularnych stronsch kosztuje kilka stów więcej.

Pytanie - mam passata b6 2006r czy jest szansa że będzie mi to działać tak jak mówi opis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie zobacz propozycję firmy Joying. Mam w B5 tej firmy i jestem zadowolony.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej cenie zobacz propozycję firmy Joying. Mam w B5 tej firmy i jestem zadowolony.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

Czy to z tej firmy czy innej jest mi to obojętne lecz czy będzie to działać poprawnie w samochodzie? wystarczy tylko podpiąć i działa czy należy zmieniać coś w ustawieniach samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ciebie i tak wszystko idzie po CANie. I takiego radia musisz szukać. Ta czy inna... Nie do końca. Tu masz jakieś wsparcie od nich i mają forum na którym można znaleźć pomoc :)

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności