Skocz do zawartości
kemot

Stacja multimedialna - radio Android/WinCE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem jedną ze stacji z androidem.  Zamontowałem w Touranie 2006r i mam problem. 

 

Główny problem mam z uciekającymi falami radiowymi 

Adapter który był w zestawie zastąpiłem adapterem z allegro (taki który ma wtyki na 2 gniazda antenowe FAKRA) 

Jednak metodą prób najlepiej odbiera przy podłączonej tylko jednej wtyczce. (Oczywiście niebieski kabel zasilający podłączyłem)

Antena GPS (miałem fabryczny MFD2) nie pasuje - ma inny wtyk więc podłączyłem antene która była dostarczona z radiem. 

Myślę jednak, że antena GPS nie ma na to wpływu. 

 

Dodam, że największy problem jest gdy są włączone światła do jazdy dziennej (PHILIPS), jak załączę mijania to jest o wiele lepiej 

Druga sprawa, że już po zakupie doczytałem, że adapter antenowy miał w aukcji dopisek MODELE BEZ DIVERSITY! Co to oznacza? 

 

Czy szukać innego adaptera? Jakiegoś filtra przeciw zakłóceniowego czy coś w tym stylu ? :) 

Czy wywalić LEDy które i tak mi się nie podobają i zrobić kodowanie halogenów na dzienne i zapomnieć o problemie

 

Aha i jeszcze jedno...wam też tak słabo działa wbudowany mikrofon? Nie można korzystać z zestawu głośnomówiącego bo rozmówca słyszy szum i ledwo nasz głos

 

I tak generalnie zdecydowałem się na zmianę z powodu potrzeby zestawu głośnomówiącego a tu  nie mogę korzystać a dwa, że radio ucieka...

gdyby nie to to wszystko ok, działą bardzo szybko mimo 1 GB RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.
Mam na stole radio kupione do VW chodziło dwa miesiące kolega coś grzebał i oto taki finał nie może załadować systemu nie umie powiedzieć co zrobił bo nie pamięta.
Radio chodziło pod zasilaczem chyba z pięć godzin i nic.
Nie wiem jak wejść w tryb recovery.Podejrzewam że może być uszkodzony system a wygląda to tak.
Proszę o podpowiedzi.
 

IMG_0319_1724304.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam auto Passat b7 2011r. Aktualnie mam radio RNS 315 EU. Jest to wersja z Bluetooth. Dodatkowo oryginalnie jest zamontowany mikrofon pod lusterkiem. Paruje telefon i wszystko działa. Czy po wymianie na radio z przykładowej aukcji będzie działać dalej oryginalny mikrofon ? 

https://allegro.pl/oferta/nawigacja-2din-radio-vw-passat-b6-b7-golf-5-6-dsp-9172484402?utm_source=notification&utm_medium=platformMessageCopy&utm_campaign=message-center-notifications-platformmessagecopy&item=9172484402

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uda Ci się ten mikrofon podłączyć to dlaczego miałby nie działać? Wszystkie "chińczyki" tak na dobrą sprawę są tabletami. I jeżeli jest możliwość podłączenia zewnętrznych źródeł(audio, wideo) to będą działać. Swoją drogą mam podobny kombajn na pokładzie i wbudowany mikrofon doskonale sobie radzi, więc nawet nie kombinowałem z zewnętrznym mikrofonem z poprzedniego zestawu głośnomówiącego. A już tak całkowicie poza tematem-nie lepiej, a przede wszystkim dużo taniej poszukać na Alixpress? Wprawdzie poczekasz ok. 10 dni, ale kilka setek w kieszeni na inne gadżety zostanie.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na Ali rożne wersje ale takiej nie znalazłem. Może słabo szukam :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze poszukaj. Ostatnio widziałem nawet z dostawą z Polski. Poza tym w cenie do 1100zł z przesyłką dostaniesz dużo ładniejsze jednostki i na nowszej płycie z nowszym androidem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... 

Czy da się podpiąć oryginalna kamerę cofania do radia din2? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy kamera z logiem będzie na tym działać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest "kamera z logiem" i czym się różni od oryginalnej kamery? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nadal oryginalna kamera więc powinno działać, ale głowy nie dam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak chcecie miec dobry dzwiek w chinskim radio to kupujcie takie z procesorem DSP,,  czytajcie aukcje na ali tam jest wszystko opisane , ja zwracam uwage jeszcze na wyswietlacz musi byc IPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam Passata B6 z początku 2006 roku. Wyposażony w MFD2, zmieniarkę w schowku i system audio Monsoon z wzmacniaczem pod siedzeniem kierowcy. Niestety na wyświetlaczu radia jest czarna plama a jak wiadomo radio nie wspiera mp3 stąd chęć jego wymiany na coś innego. Bardzo podoba mi się funkcjonalność stacji multimedialnych na androidzie jednak przez ten nieszczęsny wzmacniacz obawiam się, że nie będę mógł takiego założyć. Pisałem do kilku sprzedawców na Ali i Alle i twierdzili, że ich sprzęty nie będą działać z moim autem.

Czy komuś udało się uruchomić działanie radia na Androidzie w Passacie z Monsoonem? Jeśli tak, to jakie modyfikacje trzeba było wprowadzić? Zastanawia mnie również czy jeśli coś działa/nie działa z Dynaudio to ma to przedłożenie 1:1 na Monsoon?

Nie chciałbym kupować radia w ciemno i sprawdzać na własnej skórze jeśli jest spora szansa, że nie zadziała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.09.2020 o 16:11, hadziap napisał:

Monsoon

To jest fabrycznie czy jakaś dokładka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie, jest na liście wyposażenia po rozkodowaniu VINu. W przednich drzwiach są dwa głośniki na dole i jeden w trójkącie przy lusterku. No i wzmacniacz pod fotelem kierowcy.

Jak kupowałem auto, wydawał się to fajny bajer, ale jak teraz chcę zmienić radio to zdaje się być tylko kulą u nogi...  Chyba, że się mylę i da się to jakoś ogarnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2020 o 11:24, nTomek napisał:

To jest fabrycznie czy jakaś dokładka? 

Monsoon to w pierwszych rocznikach odpowiednik Volkswagen Sound w rocznikach kolejnych.

Z tego co kojarzę nie obsługuję on RCD510 i RNS510 i innych na protokole BAP.

Z działaniem z Androidem bywa różnie i chyba jest sytuacja identyczna z tą co w Dynaudio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie kojarzyłem tej nazwy jako wyposażenie VW. 

Może lepiej wymienić też wzmacniacz na jakiś uniwersalny i wtedy nie będzie problemu ze współpracą z radiem na Androidzie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności