Skocz do zawartości
kemot

Stacja multimedialna - radio Android/WinCE

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, pitbul455 napisał:

Zobacz w ustawieniach systemu w radiu czy nie ma czegoś takiego że ma się wyłączyć po 10 minutach bo ja to widziałem coś takiego 

 

9 minut temu, nTomek napisał:

Nie. Fabrycznie nie ma tam takiego sygnału bo nie potrzeba. Jest CAN i to on załącza radio.

Problem prawdopodobnie wynika z tego, że masz wykodowane wszystkie urządzenia z magistrali rozrywki. Wejdź w Gateway'u w listę zainstalowanych modułów i zaznacz Address 56: Radio.

Podłączyłem + po stacyjce i śmiga ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co ci ten moduł can w radiu? Sterowanie na kierownicy masz? Działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam android radio Pumpkin i córka chciała słuchać muzyki z fona.

Połączyła radio z fonem bluetooth ,zaznaczone opcje dźwięków lecz nie działa ,fon cisza i z radia android nie da się słuchać tej muzyki .

Co trzeba zrobić żeby to działało ?

dziękuję za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, nTomek napisał:

To po co ci ten moduł can w radiu? Sterowanie na kierownicy masz? Działa?

Sterowania w kierownicy nie mam. A moduł can łączy się z kompem i wyświetla podstawowe informacje spalanie,obroty l, ładowanie aku itp. ponadto wyświetla niedomknięte drzwi

Ta stacja to chiński sprzęt i widocznie potrzebuje + po stacyjce.

PS Plus dałem przez przekaźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A działa ci to wszystko, te informacje o spalaniu itd, przez cały czas, nawet po tych 10 minutach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa?

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak samo powinien być generowany ten sygnał ACC. 

Miałem takie radio i sygnał "po stacyjce" był generowany w dodatkowym module "canbus". Nie trzeba było prowadzić kolejnego kabelka.

Reasumując - ogarnąłeś temat dodatkowym kablem. Ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy + że stacyjki miałem na szczęście wyprowadzony do zestawu głośnomówiącego parrot. A przekaźnik musiałem dać bo podłączając bezpośrednio w ciągu dziesięciu minut od odpalenia auta nie byłem w stanie go zgasić, wyjmowałem kluczyk a auto cały czas pracowało zasilane z ACC radia.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz odłączyć tego sygnału ACC (pin A7) od modułu canbus? Czy ten moduł jest na zewnątrz radia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

zakupiłem dwa radia na ali 

1.https://pl.aliexpress.com/item/32851003798.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3ff85c0fvPb925 do VW Caddy 2014

2.https://pl.aliexpress.com/item/4000050356695.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3ff85c0fvPb925 do Passata 2005

W pasacie ogólnie wszystko świetnie  śmiga a w Caddy mam problem bo nie wyłącza się radio po wyłączeniu zapłonu i trza je ręcznie wyłączać ale niestety nie wyłącza się całkowicie i mierzyłem na bezpieczniku pobiera ok 1A więc rano accu pada ;)))

Moje pytanie czy muszę coś przeprogramować w aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, fritzlc napisał:

Moje pytanie czy muszę coś przeprogramować w aucie?

...raczej poprawnie podłączyć.

Co zrobiłeś z wtyczkami: czerwona i zielona strzałka - patrz obrazek poniżej:

obraz.png.b9f2ba72c639b02ee9fae8e8b5f2cfda.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

can bus działa poprawnie tam nie ma wytyków iso 

w zasadzie nie mogę tego teraz sprawdzić bo jestem za granicą 

ale fakt do modułu CAN jest taki kabelek czerwony i żółty z wtyczką jego się nie podłącza jak jest moduł CAN "connect when have NOT CAN"

w zasadzie w passacie kapłem się że muszę go rozłączyć i w pasacie nie pasowały mi wtyczki i musiałem osobno z innej wtyczki wpiąć CAN+ i CAN-

Edytowane przez fritzlc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź jak wrócisz...

Innym powodem może być zły typ protokołu CAN. Możesz to sprawdzić postępując wg instrukcji (znalezione w necie):

Cytat

W takim razie spróbuj wejść w menu serwisowe. Ustawienia -> informacje o urządzeniu -> Ustawienia fabryczne. Kod to o ile dobrze pamiętam 3711. Znajdź menu CAN Type i zobacz czy masz ustawione na 82. punkt (Volkswagen). Ja po przyjściu radyjka miałem nastawione dla Golfa 7 i też były podobne problemy.

A w tym Caddy było wcześniej ori radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety mogę to sprawdzić dopiero w piątek chyba że uda mi się kogoś poprosić to mi to sprawdzi

a prędzej było RNS510

dzięki za info dam znać jak coś ustalę

ale ogólnie powiem że radio w Passacie ISUDAR H53-VW0708  z DSP , 4GB RAM i 64GB ROM działa bardzo ładnie

posiada nawet wbudowany modem 4G więc wsadziłem kartę sim i net na nim śmiga całkiem ładnie co ciekawe ne da się NETFLIXa zainstalować

dźwięk nawet na oryginalnych głośnikach jest bardzo dobry, a mam już kupione głośniki z FOCALa ale narazie brak czasu na montaż no może w sobotę :)

w przyszłym miesiącu przymierzam się jeszcze do zakupu kamer zobaczymy jak to ustrojstwo se poradzi

jeszcze raz dzięki za info oraz poświęcony czas

pozdrawiam, piwo przy okazji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z właśnie chińskim radiem kupiłem Passata b6 i było w nim zabudowane chińskie radio. Pewnego dnia zaczęło świrować włącza sie/wyłącza się aż w końcu całkiem zgasło. Podmieniłem moduły Can Bus i radio ożyło, ucieszyłem się ale tylko na chwilę. Po tym jak zostawiłem auto na dłuższ czas już radio nie chciało się włączyć, odepnę CanBus, podepnę spowrotem i wszystko działa. Wcześniej radio pracowało bez zarzutu na starym canbusie dopóki całkiem nie zgasło. Miał ktoś taki przypadek? Gdzie szukać usterek? 

Edytowane przez Melmanb3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dot. Wi-Fi w kombajnie z Androidem. Czy odbiera 5 GHz, czy tylko standardowe 2,4GHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogdan to zależy od producenta. Android nie ma nic do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Marek, że nie jest to zależne od Androida, ale ta chińszczyzna klepana jest w zasadzie na jednej taśmie montażowej, a zmienia się tak naprawdę tylko nazwa. Póki co przez tego koronawirusa auto stoi, bo nie ma potrzeby jechać, więc testowanie Wi-Fi 5 GHz musi trochę poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanko. Wymieniał ktoś z Was RNS510 na te chińskie zamienniki z Androidem ? Jak z jakością odtwarzanej muzyki ?

Na tą chwilę mam RCD510 i zastanawiam się nad zmianą -> RNS510 czy Android. 

Tyle, że zależy mi na jakości dźwięku, mam włożone głośniki Focala. I jak to jest z obsługą np. klimatyzacji ? Wyświetla się na radiu tak jak ja ori ?

Edytowane przez Styku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zmianie radość jakość dźwięków spadła. Sytuacje ratował sub, z drzwi basów nie było. W ostatnich dniach kupiłem i zamontowałem wzmacniacz bose z murano z50 pod fotelem pasażera w miejscu modułu bluetooth - gra tak samo lub ciut lepiej niż na ori rns310 w dodatku w kole zapasowym zamontowałem suba z tego auta (nissana).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności