Skocz do zawartości
kemot

Stacja multimedialna - radio Android/WinCE

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby to był temat na elektrodzie to by proponowali pewnie Arduino... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Whiro napisał:

W jakim celu ta dioda?

Aby żarówka nie rozładowywała kondziora gdy sygnał PWM jest w stanie niskim. 

Możesz jeszcze poczytać w necie albo zapytać na elektrodzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pitbul455 napisał:

Tyle tego w necie, ludzie czytajcie, żadnej diody, albo filtr zakłóceniowy, najlepiej przekaznik, a jeszcze najlepiej to podłączyć napięcie bez tego pod radio i obraz żyleta ?

Ale po co przekaźnik jak łatwiej wpiąć kondensator który w sumie będzie robił za filtr. A później może się kondensator rozładować po zaniku napięcia i niczemu to nie szkodzi. Co najwyżej po zaniku lampa poświęci jeszcze z sekundę dłużej. W czystej teorii powinno to działać. 

Godzinę temu, nTomek napisał:

Aby żarówka nie rozładowywała kondziora gdy sygnał PWM jest w stanie niskim. 

Możesz jeszcze poczytać w necie albo zapytać na elektrodzie ?

Jeśli kondensator będzie na tyle duży żeby utrzymać żarówkę bez napięcia przez sekundę to niski stan pwm raczej nie będzie miał wpływu na działanie układu. Choć mogę się mylić... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaznik działa różnież w praktyce. Ale nadal najprościej podłączyć pod radio, w tym momencie nie potrzeba niczego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Whiro napisał:

Jeśli kondensator będzie na tyle duży

Przy żarówce W16W (prąd ponad 1A) to musiałbyś założyć duży kondzior żeby świeciła jeszcze przez sekundę. Dioda o której pisałem ma przede wszystkim zmniejszyć pulsowanie zasilania kamery. 

58 minut temu, pitbul455 napisał:

najprościej podłączyć pod radio, w tym momencie nie potrzeba niczego

...5 metrów kabla i rozkręcanie plastików. Tylko czy każde radio ma wyjście zasilania kamery? 

Osobiście miałem wersję ze zwykłym przekaźnikiem ale potem przerobiłem na przekaźnik elektroniczny sterowany z kontrolki PDC. Plus jest taki, że kamera nie wyłącza się od razu po zmianie biegu z R na 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybyła moja kamera wraz z kablem do wizji. Okazało się że kabel ma zintegrowaną w sobie żyłe do puszczenie z radia 12 v na kamerę. Przełożyłem więc jeden pin na wtyczkę gdzie teoretycznie w radiu ma być zasilanie kamery i muszę sprawdzić co się tam dzieje. Czy takie wyjście z radia wystawia 12v na stałe czy powinno się aktywować jedynie przy wbitym wstecznym.? Może też ktoś doradzić którędy najłatwiej puścić kabel z rejestracji w kombi. Przez uchwyt czy może przez oświetlenie tablicy.? Myślałem też żeby umieścić kamerę w środku u góry klapy bagaznika żeby jej nie brudziło. Czy to w ogóle ma sens? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Whiro napisał:

Myślałem też żeby umieścić kamerę w środku u góry klapy bagaznika żeby jej nie brudziło. Czy to w ogóle ma sens? 

Nie bardzo. Raz że będzie przekłamywać, a dwa szyba w kombi też się brudzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, mkpol napisał:

szyba w kombi też się brudzi

...ale ma spryskiwacz i wycieraczkę :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będzie niezła jazda. W deszczu wrzuci wsteczny i będzie miał obraz przerywany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to skrajny przypadek z tym deszczem . Miałem też pomysł na umieszczenie jej w trzecim stopie klapy. Taka kamera wyżej daje widok na drogę i zderzak. Przy słabszym kącie kamery ma to zaletę że daje lepsze wyobrażenie ustawienia samochodu w stosunku do przeszkody. Będę musiał potestować te ustawienia. Ale jeśli umieszczę ją na rejestracji to którędy najlepiej ten kabel puścić.? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera w klamce (są chińskie podróbki za 10$) też "widzi" kawałek zderzaka. Co do dobrego miejsca na wyprowadzenie kabla to nie ma takiego. Wszędzie woda będzie pchać się do środka klapy, dlatego kamera w klamce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rurze wydechowej też można - spaliny osuszą wilgoć w czasie deszczu :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarło do mnie radio od Eunavi i takie pytanko, wy też tak macie ze jak dacie podtrzymanie radia jeszcze przez 2h to nie gaśnie wam podświetlenie klawiszy? 
No i wiadomo, w Szczecinie radio odbiera mi idealnie, natomiast u mnie w mieście tylko lokalne jest ok, reszta raz na jakis czas trzeszczy. 

 

 

W dniu 12.11.2019 o 21:30, nTomek napisał:

Kamera w klamce (są chińskie podróbki za 10$) też "widzi" kawałek zderzaka. Co do dobrego miejsca na wyprowadzenie kabla to nie ma takiego. Wszędzie woda będzie pchać się do środka klapy, dlatego kamera w klamce...

 

A do elektrycznej klapy też taka kamera w klamce pasuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zabrałem się za kamerę. Zasilanie wziąłem z radia a masę podpiąłem pod zielono czarny kabel prawej tylnej lampy (chyba to masa bo tam zamykał mi obwód do 12v). Szlag by trafił tego co poskąpił 10 cm tej wiązki przez co łatwiej było by ją odczepić od lampy. Moja zabawę zakończyłem na tym żeby wymyślić jak zdjąć tylny prawy słupek i górna listwe podsufitki w bagażniku. Czy ktoś to ściągnął,? Bo wygląda jakby trzeba rozbierać wszystko zaczynając od plastiku przy zatrzasku klapy na samym dole.

Edytowane przez Whiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie? Klapa Ci się nie otworzy gdy włączysz kamerę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem cały wątek, aczkolwiek ostatecznie nikt nie odpowiedział czy istnieje jakieś rozsądne radio, który komunikowałoby się bez problemu z MFA (wyświetlanie piosenek, itd.). 
Czy jest więc ktoś kto mógłby polecić jakiś rozsądny wybór, niekoniecznie na android do 1.5k? Zależy mi zmienić rns315 na coś bardziej rozsądnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że to co kupiłem za 260 zł to rozsądny wybór w kategorii cena/koszt. Wręcz niemożliwe żeby to działało, a jednak działa nawet sprawnie. Jedyne czego mi brak to czujnika światła i RDS. Ale radia słucham rzadziej niż muzyki z pamięci więc obleci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2019 o 23:39, ferfeton napisał:

Przejrzałem cały wątek, aczkolwiek ostatecznie nikt nie odpowiedział czy istnieje jakieś rozsądne radio, który komunikowałoby się bez problemu z MFA (wyświetlanie piosenek, itd.). 
Czy jest więc ktoś kto mógłby polecić jakiś rozsądny wybór, niekoniecznie na android do 1.5k? Zależy mi zmienić rns315 na coś bardziej rozsądnego. 

Mam podobnie jak kolega. Chciałem zamienić swojego RNS 510 na jakiegoś chińczyka. Doskwiera mi brak bluetooth, kamery cofania (brak oryginalnych czujników). Posiadam sterowanie na kierownicy 8 przycisków i duży fis. Doradzicie jakieś radio które będzie przyzwoicie działało? Nie zależy mi na czytniku dvd, wielkości 10 cali czy szybkim procku.  Ważniejsze jest by jakość dzwięku była jak najlepsza. Mam jakieś swoje typy pomożecie coś wybrać? Tyle jest tego, że się już gubię

Oczywiście wersja 2gb ram

https://pl.aliexpress.com/item/4000088935841.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5ae957cfym4Wrv&algo_pvid=5ba6f0fa-b41e-4071-9ab7-6c31c0cc8ae1&algo_expid=5ba6f0fa-b41e-4071-9ab7-6c31c0cc8ae1-0&btsid=f0c7ee44-9071-42f9-851a-9fd1ff1f3ebd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_55

 

https://pl.aliexpress.com/item/32882178177.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5ab957cfu6UVer&algo_pvid=690ca819-a981-4c0b-af59-d4ed648b0e38&algo_expid=690ca819-a981-4c0b-af59-d4ed648b0e38-8&btsid=161913f8-0c16-470a-ad3f-ef11247e1dbe&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_55

 

https://pl.aliexpress.com/item/32890007381.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5ab957cfu6UVer&algo_pvid=690ca819-a981-4c0b-af59-d4ed648b0e38&algo_expid=690ca819-a981-4c0b-af59-d4ed648b0e38-15&btsid=161913f8-0c16-470a-ad3f-ef11247e1dbe&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_55

 

 

ten chyba ma najbardziej ludzkie menu

https://pl.aliexpress.com/item/32901835132.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5ab957cfu6UVer&algo_pvid=690ca819-a981-4c0b-af59-d4ed648b0e38&algo_expid=690ca819-a981-4c0b-af59-d4ed648b0e38-27&btsid=161913f8-0c16-470a-ad3f-ef11247e1dbe&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_55

 

 

https://pl.aliexpress.com/item/32983196697.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5ab957cfu6UVer&algo_pvid=690ca819-a981-4c0b-af59-d4ed648b0e38&algo_expid=690ca819-a981-4c0b-af59-d4ed648b0e38-7&btsid=161913f8-0c16-470a-ad3f-ef11247e1dbe&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie zasięgu nadajnika GPS w radiu android isudar. 

Mam przymocowany nadajnik GPS na radiu android, gdy wchodzę w opcje i patrzę w zasięg anten pokazuje tylko jedną, przejade trochę i wtedy jest ich dużo więcej.
Czy nadajnik może być uszkodzony? Jest sens kupić jakiś inny czy może macie na to jakiś inny pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Patryk napisał:

nadajnik GPS

Nadajniki to "latają" wokół ziemi. Ty masz odbiornik, który śledzi/odbiera określoną ilość satelit. 

To co opisałeś to normalne zachowanie odbiornika GPS, który potrzebuje trochę czasu, żeby namierzyć sygnały z różnych satelit. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności