Skocz do zawartości
kemot

Stacja multimedialna - radio Android/WinCE

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, arturjasion napisał:

nie wiem od czego to zależy

Na moje oko to albo nie podłączyłeś radia do magistrali CAN, albo masz taką wersję, która nie ma odpowiedniego interfejsu (tzw. CAN-box), a to jest konieczne do realizacji takich funkcji jak sterowanie z kierownicy czy wyświetlanie informacji o paliwie, drzwiach, napięciu zasilania itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też tak być jak mój szwagier miał, kupił 10.1 cala radio i zero reakcji na kiere czy też otwarcie drzwi a w starym to działało i się okazało że trzeba było wejść w factory i ustawić can dla auta. Po ustawieniu i resecie auta wszystko śmiga auto 2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro podłączę drugi can box starszego typu z poprzedniego radia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj ustawień w samym radio. Jakieś ukryte menu serwisowe. Tam można zmieniać protokół CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po założeniu chinola do samochodu. Jak za kwotę 260 zł na pierwszy rzut oka wygląda to ok. https://pl.aliexpress.com/item/33016321849.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.15f55c0fYM3tWU. Radio niestety słabo. Czy jest sens kupować jakiś wzmacniacz lub adapter do podpięcia obu anten? Obecnie jest podpięta jedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Whiro napisał:

Czy jest sens kupować jakiś wzmacniacz lub adapter

Jeśli podłączyłeś antenę FM za pomocą tej przejściówki jak na zdjęciu pod linkiem, to nie masz doprowadzonego zasilania do wzmacniacza, który jest przy antenie. Wzmacniacz bez zasilania tłumi fale, zamiast wzmacniać. Potrzebny jest separator. Było już o tym... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seperator też g*wno daje, ja kupiłem stacje multimedialną z polskiego sklepu internetowego za 1700 zł i radio również nie działa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakiś najtańszy separator spróbuję kupić, może coś da. Czy ktoś wie jak ręcznie dodać mapę do listy wyboru w menu radia. Google maps widnieje tam jako wybór domyślnej, ale Magic Earth zainstalowałem i się nie pojawiło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia i tam wybór mapy szukaj, bardziej zaawansowany sposób możesz przypisać nawet guzik jaki chcesz żeby uruchamiał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach ten wybór nawigacji wygląda jak lista gdzie wybieram która chce mieć domyślną. Niestety na tej liście nie pojawił się program Magic Earth. Tu jest problem. Nie ma też opcji dodaj lub szukaj. 

 

W dniu 25.10.2019 o 14:28, pitbul455 napisał:

Seperator też g*wno daje, ja kupiłem stacje multimedialną z polskiego sklepu internetowego za 1700 zł i radio również nie działa 

Po zakupie separatora radio gra bez szumu i łapie stacje bez problemu. Separator z funkcją diversity i pomimo dwóch wejść na anteny podpięta jedna. To starcza. 

Edytowane przez Whiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jaki kupiłeś? Oczywiście zależy gdzie mieszkasz w jakości odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem już tą aukcję. Ale co ciekawe to na aukcji separatorów znalazłem info do VW że jedne są do anten z diversity a inne do anten bez tej funkcji. Ja kupowałem do anteny z diversity. 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do GPS nie potrzebujesz żadnej przejściówki gdyż w załączeniu masz antenę z końcówką. Wystarczy tylko przykręcić do gniazda. Co do radia FM wygląda, że radio ma gniazdo na standardowy "bolec". Ale wygląda, że dołączona jest przejściówka FAKRA, czyli "bolec" wkładasz do radia, a FAKRA łączysz z instalacją auta. Nie wiem jak z odbiorem, czy nie trzeba będzie wspomnianego wyżej separatora.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja wiem że dołączają antenę GPS, ale chciałbym wykorzystać oryginalna antenę VW. Taka przejściówka będzie dobra? 

https://allegro.pl/oferta/adapter-anteny-gps-sma-fakra-gniazdo-7886961871?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

I taka przejściówka z separatorem

 

https://allegro.pl/oferta/separator-adapter-antenowy-fakra-x2-din-citroen-vw-7171220707?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, MaTT_ZST napisał:

Taka przejściówka będzie dobra? 

Tak. Obie przejściówki powiny być OK. Tylko z tą drugą potestuj jak ci lepiej radio gra - z pierwszą anteną, z drugą czy z dwiema na raz, bo może być różnie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy kamerę Można podpiąć bezpośrednio do lampy wstecznego.? Z tego co słyszałem to problemem może być falowanie obrazu z powodu impulsowego zasilania lampy. Ale czy tak samo wygląda to na Led i zwykłej lampie? Czy zamiast przekaźnika, jeśli występuje falowanie obrazu, nie można by wpiąć kondensator? Czy może taki układ nie zadziała lub wywali błąd prądu na zarówce w komputerze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło wsteczne jest na żarówce chyba w obu typach lamp, tak samo jak kierunek. 

Pomysł z kondensatorem może zadziałać ale podłącz go przez diodę prostowniczą (np. 1N4001 katoda/kreska w stronę kondensatora np. 1000uF/25V). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu ta dioda? Kondensator zmagazynuje i wytlumi napięcie a po wyłączeniu wstecznego po prostu żarówka będzie jeszcze chwilę świecić. W zależności od pojemności kondziora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tego w necie, ludzie czytajcie, żadnej diody, albo filtr zakłóceniowy, najlepiej przekaznik, a jeszcze najlepiej to podłączyć napięcie bez tego pod radio i obraz żyleta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności