Skocz do zawartości
kemot

Stacja multimedialna - radio Android/WinCE

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dwa radia, pierwsze na Windows CE, teraz na androidzie, złapie biednie RMF, a reszta tylko w dużych miastach

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, pitbul455 napisał:

Miałem dwa radia, pierwsze na Windows CE, teraz na androidzie, złapie biednie RMF, a reszta tylko w dużych miastach

To jakim cudem tyle aukcji i zadowolonych użytkowników sprzętów z aliexpres za 5-6 stów? Może kupiłeś za drogie? ;) 1600 zeta to całkiem sporo ...

Edytowane przez piotrulex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post więc witam wszystkich. Mam taką stację jak Kondziu, sparowałem z telefonem, ale nie wiem jak pobrać kontakty z telefonu żeby dzwonić. Może trzeba zainstalować jakąś aplikację? Drugie pytanie po odłączeniu pendriva i ponownym włożeniu stacja nie widzi na nim muzyki. Z góry dziękuję za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, molczito napisał:

sparowałem z telefonem, ale nie wiem jak pobrać kontakty z telefonu

Zwykle dzieje się to automatycznie, pod warunkiem, że zezwoliłeś na dostęp do kontaktów po stronie telefonu. Poza tym powinna też być możliwość ręcznego uruchomienia synchronizacji książki kontaktów w tej "apce", którą masz fabrycznie przypisaną do obsługi telefonu. 

1 godzinę temu, molczito napisał:

po odłączeniu pendriva i ponownym włożeniu stacja nie widzi na nim muzyki

Wygląda to na błąd obsługi pamięci USB - pisz do sprzedawcy, może ma jakiś update. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nTomek dzięki. Kontakty pobrane, usb działa tylko trzeba przekładać na wyłączonym radiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2019 o 18:45, pitbul455 napisał:

Ja kupiłem z polskiej dystrybucji za 1600 zł 4gb i z tym mocnym procesorem, antena na dwóch kablach i wzmacniaczu i radio nadal lipa, także na nie ori o stacjach radiowych zapomnij

Kolego, o jakim radiu mowa? Nie chodzi o jakiś model GMS? Bo przymierzam się do kupna tegoż, ale jak ma radia nie łapać, to podziękuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam jakiegoś "chińczyka" i radio gra bez problemu. No może nie do końca, bo jak jadę na trasie i słabnie sygnał to RDS skanuje całe pasmo aby złapać najsilniejszy sygnał. Ale co zastanawiające nasz kolega forumowy ma identycznego kombajna i u niego też jest kiepsko z radiem. Tak więc nie wiem od czego to zależy. Ja w ramach testu zainstalowałem sobie "radio internetowe" i teraz mam wybór kilka tysięcy stacji z całego świata. Generalnie, urządzenie całkowicie spełnia moje oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Whiro jeśli już wrzucasz linki to bądź uprzejmy nie wrzucać linków w wersji na urządzenia mobilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się wypowie na temat obu tych ofert?

https://pl.aliexpress.com/item/33060070707.html?spm=a2g0o.cart.0.0.33103c00CQxO6L&mp=1

lub

https://pl.aliexpress.com/item/33038895788.html?spm=a2g0o.cart.0.0.37313c0002yN88&mp=1

Jeśli nic nie pisze o wyświetlaniu czujników zbliżeniowych czyli tej wizualizacji rozumiem nie będzie?

Chyba że coś takiego z allegro?

https://allegro.pl/oferta/radio-2-din-android-vw-golf-v-vi-5-6-passat-b6-b7-8523415606

lub

https://allegro.pl/oferta/2din-radio-skoda-vw-passat-b6-b7-golf-5-v-6-vi-8516518326

Edytowane przez Whiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie taki sam jak ten z pierwszego linku. Nie wiem jak czujniki zbliżeniowe bo ich nie mam. Planuję zamontowanie kamerki cofania. Czyt post 230.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to działa? Masz wersję z dwoma czy 1 GB Ramu? Zastanawiają mnie te problemy z tym łapaniem radia.... 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1 GB RAM. Z radiem jest tak, że jak kręcę się na miejscu to nic się nie dzieje. Jedynie gdy dojeżdżam do sygnalizacji świetlnej to mam zakłócenia. Problem, jeżeli tak to można nazwać, zaczyna się gdy jadę w trasie i zmienia się siła sygnału i częstotliwość stacji. Wtedy RDS(chyba?) skanuje cały zakres FM w celu znalezienia najsilniejszego sygnału. I znów gdy "złapany" sygnał słabnie to radio przeszukuje pasmo w celu znalezienia najsilniejszego sygnału. Przyznam, że jest to irytujące. Najpierw korzystałem ze smartfona jako routera, ale wydawało mi się to trochę uciążliwe. Dlatego poradziłem sobie w ten sposób, że kupiłem mobilny router na kartę SIM z pakietem internetu(net dokupiłem do swojego abonamentu) i zainstalowałem apkę "internetowe radio"(jest tego pełno) i teraz mam do dyspozycji kilka tysięcy stacji radiowych z całego świata. Kombajn działa prawidłowo nawet przy włączonych kilku aplikacjach(radio, nawigacja, internet, BT). W momencie włączenia wstecznego radio automatycznie przechodzi w tryb kamery cofania i pokazuje na ekranie linie pomocnicze, na razie na czarnym tle bo nie mam jeszcze zabudowanej kamery cofania. Samo radio wtedy przycisza się o ok. 50%. Jakość odtwarzanej muzyki, jak na mój gust jest całkiem dobra(jest kilka możliwości ustawienia equalizera z indywidualnymi włącznie). Syn twierdzi, że jego radio w Cordobie gra gorzej i mi też się tak wydaje.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/item/32623881406.html?spm=a2g17.12010612.8148356.3.26426e469UUoEF

Ja osobiście o ponad roku mam to radio tylko że moje ma 2gb ram 32 pamięci po prostu jest to nowszy model. Działa wyświetlanie grafiki climatronik, kamera i czujniki parkowania. Co do radia działa fajnie i nawet mam rds, sam od razu przeskakuje na inna skale jak jadę w trasę a radio zmienia częstotliwość np: RMF FM Śląsk 9300 a Opolskie 95.3 i radio jest bez przerwy. Nawigacja na oryginalnej antenie z passata działa świetnie jedynie na fisie nie będzie żadnego komunikatu z navi bo też do przełączania radia z fisa działa bezproblemowo. Aha i co najważniejsze nie mam żadnych dodatkowych kabli, przejściówek tylko oryginalnie prosto z auta wtyczkę podłączam, canbus jest wbudowany i nie ma już tej dodatkowej kostki.

Edytowane przez robert_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle, ale za tą cenę to kupię rns 315. Więc będę miał oryginalne radio o podobnych parametrach. Szukam czegoś z większym ekranem. Choć ta firma eunavi się dobrze prezentuje.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego że bedziesz miał rns 315 które jest ograniczone co do mapy, programów itp... I na dodatek z mniejszym ekranem. Co do wiekszego to tylko 10.1 cala i bez multi nie podchodz bo ciężko się będzie dotyk obsługiwać 

Edytowane przez robert_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślał ktoś założyć forum, chińskie radia android?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robert_s napisał:

I co z tego że bedziesz miał rns 315 które jest ograniczone co do mapy, programów itp... I na dodatek z mniejszym ekranem. Co do wiekszego to tylko 10.1 cala i bez multi nie podchodz bo ciężko się będzie dotyk obsługiwać 

Może i masz racje. Jakoś nie dorosłem jednak do chińskiego sprzętu za tyle kasy. Wiadomo że teraz to wszystko jest z chin ale np lenovo, xiaomi czy huawei to trochę iny sprzęt niż firma krzak. Takiego skośnego to mogę kupić do 500 zl a jak będzie niedobry to wtedy wstawię do piwnicy i tam będzie mi przy pracy grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofnij się 2-3 lata wstecz i zobacz co pisano o takim Xiaomi czy Huawei ;) Wszystko jest kwestią czasu i część tych produktów już są można powiedzieć "markowe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, radekrp90 napisał:

Cofnij się 2-3 lata wstecz i zobacz co pisano o takim Xiaomi czy Huawei ;) Wszystko jest kwestią czasu i część tych produktów już są można powiedzieć "markowe".

No właśnie. Ale okupione to jest latami bezproblemowej pracy sprzętu na runku w europie lub USA. Kupowanie firmy krzak jest trochę inna sprawą. Np Lenovo  wypromowało się przez zjedzenie IBM.  Wszystkie te firmy bazują na zachodniej technologi. Każdy chip i układ w takim telefonie to praktycznie wszystko zachodnia technologia. Wi Fi, SD, architektura arm, itd itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje radyjko nie ma bluetooth, trzeba dokupić osobny dongle,  bo poprzednie radyjko miało i komunikacja z autem była bezproblemowa a ten nie widzi np. poziomu paliwa, czy naładowania akumulatora pomimo takiej aplikacji  która nie potrzebowała dostępu przez złącze obd, nie wiem od czego to zależy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności