Skocz do zawartości
kemot

Stacja multimedialna - radio Android/WinCE

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Albercik napisał:

Obsługuje i czerwone i białe. Jaki adapter? Ma A2DP. Z FIS nie gada bo nie ma takiej potrzeby. Jak chcesz gadający z FIS i radiem to 3C8.

Nie znam się zbytnio na tych modułach . Czyli ten moduł ma bluetooth z głośnomówiącym i streamingiem? Ale jak się go obsługuje ? Z kierownicy jedynie? Nie widzę kto do mnie dzwoni i muszę telefon podnosić do odebrania oraz zadzwonienia? Da się muzykę przełączyć z kierownicy czy też muszę to robić na fonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tan 1K8 to najbardziej podstawowy model. Masz głośnomówiący + A2DP, ale wszystko obsługujesz z telefonu.

Moduł 3C8 to moduł bardziej zaawansowany, gdzie masz do wyboru tryby pracy, obsługę zegarów i radia (książka telefoniczna, lista połączeń, sms i takie tam) oraz pełne A2DP (z obsługą zmiany utworów - zarówno mp3, jak i np. youtube itd). Wyższe modele mają wbudowane WiFi.

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Dlatego za dobry komplet z pełną obsługą trzeba dać wiele więcej. Tyle co za chińske radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Whiro napisał:

No właśnie. Dlatego za dobry komplet z pełną obsługą trzeba dać wiele więcej. Tyle co za chińske radio.

Oj już nie tragizuj - za 350 zł dostajesz taki moduł bez problemu:

https://allegro.pl/oferta/modul-bluetooth-3c8035730a-vw-seat-skoda-audi-7969057334

Ważne jest tylko, żeby był z literką. Te bez literki nie mają 3G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to sam moduł. Do tego kabel i masz 500 zł albo i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

koledzy ? co sądzicie o takiej nawigacji?

https://allegro.pl/oferta/nawigacja-radio-vw-passat-b6-b7-cc-4-32gb-android8-7612314387

ładnie się prezentuje w B7, jednakże ciekawi mnie jak faktycznie wygląda współpraca z szyną CAN - czy sterowanie w kierownicy działa, czy czujniki parkowania poprawnie pokazują przeszkody i najciekawsze - czy między zegarami pojawi się jakieś info z navi czy też nie, aczkolwiek w ostatniej kwestii zakładam że nie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym opinię szanownych kolegów na temat tego produktu.

Generalnie zastanawiam się nad możliwością włamania przez internet  do magistrali can bus, tym bardziej że sprzedawca opisuje że produkt obsługuje can bus dwukierunkowy 

 

 

https://h5.pl.aliexpress.com/item/32924275982.html?spm=a2g0n.seo-amp-search.searchResult.32924275982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, uważaj - masz auto z automatem to odpalą, odjadą i będą nim sterować niczym modelem...

Z drugiej strony to nie takie głupie ale aby CAN działało musi być auto uruchomione z tego co pamiętam, a przynajmniej IMMO zdjęte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, radekrp90 napisał:

Uważaj, uważaj - masz auto z automatem to odpalą, odjadą i będą nim sterować niczym modelem...

Z drugiej strony to nie takie głupie ale aby CAN działało musi być auto uruchomione z tego co pamiętam, a przynajmniej IMMO zdjęte.

Trochę cię poniosło  ...odjechać nie odjadą bo trzeba mechanicznie dźwignię przesunąć z P na D. 

Bardziej interesuje mnie czy można sterować automatycznym hamowaniem /aktywnym tempomatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :D mam do was następujące pytanie zakupiłem sobie stację jak w linku. Problem mój polega na tym, że po założeniu stacji nie mogę się z nią połączyć przez VCDS-a, oczywiście w menu stacji włączyłem komunikacje po CANIE i otrzymuje wiadomości na panelu o otwartych drzwiach, spalaniu, prędkości itd. Problem jeszcze jest w tym, iż po wyjęciu  kluczyka stacja gaśnie i nie można jej uruchomić jak oryginalne radio, Co może być nie tak w tym? Dodam jeszcze że z tyłu radia jest kostka do rozłączenia po podpięciu jej radio cały czas ma napięcie ale to spowoduje pewnie rozładowanie akumulatora tak jak już wyczytałem z forum. Tyle że ta wtyczka ma dwa przewody które są również podłączone do "adaptera" Can Tak jak na foto

https://zapodaj.net/c74918ecdef08.jpg.html

https://pl.aliexpress.com/item/33004461108.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6c795c0fJs5e2K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne. I nie podejrzewam abyś połączył się poprzez VCDS z tym radiem. Nie jestem specem, ale fabryczne radio aby łączyło się z VCDS musi być podłączone do jakiegoś modułu. Ja gdy zamontowałem nieoryginalne radio natychmiast zaczęło mi siać błędami. Odłączyłem od modułu(pod siedzeniem pasażera) i w VCDS "odhaczyłem" żeby radio nie było widoczne. Teraz zamiast błędów mam tylko brak komunikacji i inny "błąd inforozrywki"(co by to nie oznaczało). U mnie też po wyjęciu kluczyka radio gaśnie i podobno tak ma być aby nie rozładować akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No doba ale mi na zegarku na radiu godzina sie nigdy potem nie zgadza ? bo traci po czasie całe zasilanie, powiedz mi jeszcze jaki masz moduł gateway, może ja mam za mały ? bo mam z końcówką E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kondziu92 napisał:

nie mogę się z nią połączyć przez VCDS-a,

Chińczyki w większości nie obsługują diagnostyki przez CAN bo jest to do niczego niepotrzebne. 

Jest tylko niezbędne minimum, jak obsługa z kierownicy czy status samochodu. Zegarek też powinien się ustawić z CANa. 

Wszelkie dodatkowe ustawienia powinny być dostępne z poziomu ukrytego menu serwisowego. Jak do niego wejść - to już zależy od producenta. Pytaj o to sprzedawcę albo próbuj sposoby, które można znaleźć w necie - (youtube itd...) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do widoczności w VCDS - obsługują to tylko RCD330 (ale to w sumie fabryczna jednostka tylko na rynek Azjatycki) i chyba dwie jednostki za ponad 4.000 PLN (cena mi utkwiła ale nazwa już niestety nie). Cała reszta jest jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kondziu92, jak Ci udało się uzyskać na wyświetlaczu spalanie? Ja nie mam takiej opcji. Co do godziny, spróbuj podłączyć do internetu.

20190920_133635.jpg

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę ogarnąłem po CAN, jak ogarnąłem spalanie? Nie mam spalania, mam tylko pojemność baku, te same informacje Co Ty lecz w innym położeniu tak naprawdę mam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kilka stron i mam totalny mętlik. Chciałbym kupić taką stacje multimedialna na Androidzie, budżet 800-900 maks, chciałbym żeby miała 2GB ramu, zależy mi na tym żeby wyglądem zbliżone było do radia VW, czyli żeby miało pokrętła i przyciski (a nie sam ekran dotykowy), chciałbym żeby miało RDS. Coś konkretnego polecacie? Co zrobić z anteną, bo słyszałem że jest problem bo nasza ma 2 kable, a wejście jest jedno.  Jest tego tyle na alliexpress że już nie wiem. Słyszałem, też że niektóre radia rozładowują Aku, dlatego szukam czegoś sprawdzonego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MaTT_ZST napisał:

Przeczytałem kilka stron i mam totalny mętlik. Chciałbym kupić taką stacje multimedialna na Androidzie, budżet 800-900 maks, chciałbym żeby miała 2GB ramu, zależy mi na tym żeby wyglądem zbliżone było do radia VW, czyli żeby miało pokrętła i przyciski (a nie sam ekran dotykowy), chciałbym żeby miało RDS. Coś konkretnego polecacie? Co zrobić z anteną, bo słyszałem że jest problem bo nasza ma 2 kable, a wejście jest jedno.  Jest tego tyle na alliexpress że już nie wiem. Słyszałem, też że niektóre radia rozładowują Aku, dlatego szukam czegoś sprawdzonego :)

Ja kupiłem z polskiej dystrybucji za 1600 zł 4gb i z tym mocnym procesorem, antena na dwóch kablach i wzmacniaczu i radio nadal lipa, także na nie ori o stacjach radiowych zapomnij

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie odbiera żadne radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności