Skocz do zawartości
kemot

Stacja multimedialna - radio Android/WinCE

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak wiem cos więcej nie jest to jednak Android tylko WinCe 6.0 tu jest zdjęcie. I co z tym, fantem zrobić. Z antena juz po pierwszej próbie mam problem bo słabo cos łapie częstotliwości i zastanawiam sie nad kupnem jakiejś innej kostki no nie wiem do końca czego szukać. No i pytanie czy te wtyczki od anteny maja znaczenie czy podłącze pod bialy czy niebieski wtyk na wyjściu z samochodu.

 

DSC_0429[1].JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieska wtyczka to antena GPS. Musisz ją odłączyć od radiowej (tej czarnej) i w takim razie potrzebujesz jeszcze przejściówki typu: FAKRA <> SMA żeby uruchomić nawigację. Niebieską wtyczkę z samochodu łączysz przez taką przejściówkę do złotego gniazda "GPS".

obraz.png.95c87bbfc1a2c1c71ae669b1dd4f5b83.png

 

Radio może grać na jednej antenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ANS 810 lub 510 to chyba to radio co ja mam ( bardzo podobne ). Co do GPS to mam wszytko problem jak pisałem z łapaniem radia bo strasznie szumi i jest słaby sygnal dlatego pytałem czy jest róznica jak podłaczyc wtyczki z przejsciówki. Ewentualnie jeszcze jutro sprawdze ta przejscowke moze ona cos szfankuje. Dam znac o moich postepach. Dzieki za wasze odpowiedzi.

 

Jeszcze jedna kwestia na chwile obecna tez nie dziala sterowanie z kiery i chyba trzeba bedzie przez kompa to uruchomic o ile sie da oczywiscie. Chcac właczyc cokolwiek w radiu jakies funkcje to sie pyta o kod? no tu taki maly zgryz ale na jakims filmiku widzalem jak wciskaja same 0000 zera wiec sprawdze u siebie moze sie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu nr 1 masz przejściówkę do gniazda anteny(pierwszy od lewej). Te podwójne(fakra) podpinasz do oryginalnej anteny, a ten bolec(taki jakby z gwoździem) do radia. Możesz pokombinować podłączyć odwrotnie wtyczki fakra, ale obawiam się, że wiele nie zyskasz. Ja mam też taki kombajn(Peying) i również mam nieporównywalnie słabsze działanie tunera radiowego. Ja dodatkowo zastosowałem separator antenowy(na portalu aukcyjnym znajdziesz) i nieco poprawił sytuację. Co do kodu to jest zapewne standardowy jak w większości takich kombajnów. U mnie akurat jest 8888. Widzę(na pierwszym zdjęciu), że masz moduł CAN(ta czarna kostka). Aby przypisać poszczególne przyciski musisz najpierw poszukać w ustawieniach radia gdzie przydzielasz funkcje poszczególnym przyciskom-tak przynajmniej powinno to wyglądać w teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak miałem chwilkę dzisiaj i wygląda to tak- kod 0000 u mnie działa udało się przypisać niektóre przyciski na kiery do radia. Następnie antena radiowa kwestia była przełożenia kostek fakra taj jak pisałeś jest zdecydowanie lepiej. Następna kwestia mnie nurtuje to w kostce mam taką jedną zieloną kosteczke i podłączenia jej pod  przejściówkę od nowego radia to ta zielona  nie jest połączona z niczym. To zdjęcie środkowe.  Czy ma to na coś wpływ? 

DSC_0433.JPG

DSC_0435.JPG

DSC_0434.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kostka do zewnętrznego modułu telefon/bluetooth. Chińskie radio tego nie wspiera. Jeśli masz taki moduł to nie będzie miał "wyjścia na głośniki" więc nie będziesz mógł z niego korzystać.

Nie zdziw się też jak ci się pojawią błędy w modułach: Gateway, Telefon z powodu braku oryginalnego radia. To też normalne w takiej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym poście na zdjęciu widać aktywną ikonę BT - znaczy kolega się już sparował. Te radia mogą pracować zarówno z wew. jak i zew. mikrofonem. Jest też możliwość podłączenia 2 kamer - przód/tył. Te kolorowe "czincze" to pewnie wejście AUX (czerowny/biały) i wejścia/wyjścia Video - żółte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.dvdgpsnav.com/new-8inch-volkswagen-dvd-player-with-gps-navigation-for-vw-jetta-golf.html

to znowu link do radia cos mam nowego moze cos sie uda wykminic co ma za mozliwosci te radio.

 Na chwile obecna walczę z kamera cofania jak widzę temat szeroki ale zakupiłem już filtr bo są zakłócenia jak u Wszystkich co się zorientowałem, następnie dokupiłem do anteny seperator bo tez słabizna. Widzę bolaczka , na pewno dam znac jak wszytko zamontuje o rezultatach. 

Co do blutacza to działa, mikrofon jest w radiu można sparować bez problemu, słychać w głośnikach, odbierać i kończyć rozmowę naciskając guzik na kierownicy to tak na szybkiego więcej napisze jak już ogarnę to radio i coś może uda  mi sie wgrać na tego WniCe6. Jeszcze nie wiem jak ale pracuje nad tym. Ogólnie dzięki za zainteresowanie moim postem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić sobie radio zamiennik z Allegro lub Aliexpress. Wszędzie trąbią o zgodności z CAN oraz Wielofunkcyjną kierownicą. Jak jest natomiast  Touch adapterem? (Tym od bluetooth w telefonie)

 

Ma ktoś jakiś konkretny model i mógłby polecić?


Pozdrawiam,

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ziXen te radia nie obsługują zew. BT. Mają za to wbudowany moduł. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robson, obawiam się że nic nie wgrasz do radia z WinCe gdyż nie ma on pamięci. Jedynie możesz spróbować odpalić z karty pamięci, choć może się to okazać niemożliwe. I jak napisał nTomek, spodziewaj się błędów radia i telefonu. Ja po prostu VCDSem "odptaszkowałem" radio i teraz nie mam błędów radia tylko komunikat o braku komunikacji i wystąpił inny błąd "błąd magistrali inforozrywki"-co to oznacza nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukałem wszędzie ale nie moge znaleźć konkretnej odpowiedzi. Chce zamówić radyjko 7calowe 2 din od chinczykow ale nie wiem  które bedzie pasować do mojej B6.  Ponoć będzie pasowało radio 7010b..takie mam tez w golfie IV i tak pasuje.  Ktoś montowal? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kamkalekaka tu masz istniejący wątek na temat chińskich wynalazków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek dzieki :)

45 minut temu, robert_s napisał:

Robert moj budżet to do 300zl te radyjko co mam w golfie 7010b dalem 200zl a z androidem są troszke drozsze i właśnie myślę nad takim do B6...  Tylko niewiem jakie bo rodzajów jest duzo 7010, 7018 itp.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na takie cos?

https://pl.aliexpress.com/item/Ownice-Octa-Rdzenia-10-1-9-Android-6-0-Radio-Samochodowe-GPS-ODTWARZACZ-DVD-Do-samochodu/32841884008.html

wygląda to mniej więcej tak:

 

zastanawiam się nad czymś takim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na andku sam szukalem i nic minimum 550zl a te radyjko 10.1 cali od 700zl wyglada to ciekawie ale wiadomo ze sa rozne firmy. Ja mialem MEKEDE a teraz eunavi i jest tez ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to chiński produkt, to nazwa firmy nie ma żadnego znaczenia, skoro jest to montowane na tej samej linii montażowej, a tylko w końcowym etapie produkcji zmienia się logo i obudowę(o ile w ogóle) zależnie , który hurtownik to zamawia. Na polskim rynku za dokładnie to samo radio zapłacimy co najmniej 50% więcej(z tendencją do 100%). Różnica jest tylko taka(oprócz ceny), że w razie awarii możemy zwrócić polskiemu sprzedawcy i z Chin przesyłka idzie kilkanaście dni. Dla przykładu: do Cordoby syn kupił sobie jakiegoś Blow'a za 299PLN. Na Aliexpress ten sam tylko z inną nazwą kosztował 210 PLN(po przeliczeniu). Tylko z uwagi na "polską" gwarancję i na niewygórowaną cenę młody wolał zapłacić owe 299zł.

Osobiście zastanawiam się na takim wynalazkiem https://www.aliexpress.com/item/Touch-Screen-9-Inch-Multimedia-Bluetooth-WIFI-Car-Navigator-Radio-MP5-Audio-Player-GPS-Reversing-Camera/32862374499.html?spm=2114.search0104.3.67.429c1029tFQtNg&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10151_5711320_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10698_10696_10084_5722520_10083_10618_10304_10307_10301_5711220_10059_5722620_5722920_308_5722720_5722820_100031_10103_10624_10623_10622_10621_10620,searchweb201603_32,ppcSwitch_5&algo_expid=71e9aa34-7425-4ad9-b7e2-762c6f22d9ca-11&algo_pvid=71e9aa34-7425-4ad9-b7e2-762c6f22d9ca&transAbTest=ae803_1&priceBeautifyAB=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z działaniem RDS i OPS w tych "radiach"? Działa tak jak w oryginale - pokazuje nazwy stacji, informacje, a OPS uruchamia się zaraz po włączeniu wstecznego? Pytam z czystej ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RDS działa normalnie chociaż nie jestem pewien czy z funkcją AF - co się przydaje gdy jeździ się w dłuższe trasy. Nie ma też TMC.

Jeśli chodzi o OPS to włącza się automatycznie po wbiciu wstecznego ale musi być już włączone radio. Tak więc tuż po starcie silnika i wbiciu R włącza się tylko podgląd kamery cofania (w jakieś 2..3 sekundy) bez OPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności