Skocz do zawartości
maciek34

Dzisiejsza sytuacja z salonu VW - Dieselgate a EGR!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj pojechałem w moim B7 (13r 2.0TDI) na diagnostykę egr bo pali się check silnika. Diagnoza - EGR do wymiany. Dla mnie nie ma problemu bo auto jest służbowe, ma ponad 200K km więc mówie zamawiajcie.

 

I teraz zonk - pracownik ASO mówi mi, że czas oczekiwania na EGR wynosi ponad miesiąc. Dlaczego - mówi że chodzi o dieselgate. Otóż jak poinformowano mnie, przeprogramowanie sterowników które robi za darmo aso powoduje to, że więcej szkodliwych spalin jest przepalanych. To oznacza jednocześnie, że więcej sadzy idzie na DPF i EGR. DPF daje radę, ale EGR po prostu nie wytrzymuje. Więc w tym konkretnym salonie mają teraz ok. 20 klientów którzy czekają już od 2 tygodni na nowe EGR za jedyne 3000 zł z montażem. A czeka się nawet ponad miesiąc bo fabryka która robi te EGR nie wyrabia, takie jest zapotrzebowanie - jak usłyszałem, po prostu po wgraniu nowego softu lawinowo zapychają się EGRy, które zwyczajnie nie daja rady z nowym oprogramowaniem.

 

Co o tym sądzicie? Powiem wam , że kopara mi opadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym EGR to już temat, który był u nas poruszany chyba 1-2 miesiące temu...

Ja u siebie odpuściłem aktualizację-za każdym razem, kidy jestem w ASO VW pytają mnie o aktualizację, a ja im dziękuję.

Ale koleżanka z pracy ma Audi Q5 z silnikiem zakwalifikowanym do aktualizacji-mówiłem jej, żeby się nie zgadzała, ale to baba, więc sami wiecie ;-)

Będę obserwować u niej temat, czy nawali jej ten EGR, czy nie. Ma przejechane 90tkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zmiany sprzętu oprogramowaniem nie da się tego śmiecia naprawić (mówię tylko o spełnieniu norm, żeby nie było). Gdyby mechanicznie silnik był w stanie spełnić normę, wyjechałby taki fabrycznie ;)

Twój przypadek to służbówka więc koszt Cię nie dotyczy ale czy w przypadku prywatnych nie lepiej to po prostu wyłączyć u tunera? I tak ten silnik nie spełnia nawet Euro 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w ASO VW i przy okazji wizyty/naprawy serwisant poinformował mnie o aktualizacji sterownika silnika-odpowiedziałem, że już kolejny raz nie wyrażam na nią zgody... odpowiedział mi krótko, że też by się na nią nie zgodził ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności