Skocz do zawartości
viator

[B6] Rolki zawiasów drzwi przednich

Rekomendowane odpowiedzi

Czy tylko ja mam problemy z rolkami zawiasów drzwi przednich?

Najpierw ostatnia rolka przestała się obracać w drzwiach kierowcy, wymieniłem na używany zawias z allegro, bo nowy jest masakrycznie drogi, oczywiści jeszcze trzeba go polakierować, a teraz widzę że to samo dzieje się w drzwiach pasażera.

Jest to tak żenujące, że aż brak mi słów, żeby po sześciu latach pierwszy zawias był do wymiany...

Może ma ktoś jakiś patent jak rozruszać te rolki? Próbowałem poprzednio z WD40, płynem hamulcowym, ale nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to trywialne ale spróbuj wrzucić zawias do pepsi albo coca coli. W a6c5 miałem taki problem, że rolki aż trzaskały przy otwieraniu.

Jeśli masz dostęp do jakiegoś odrdzewiacza to również możesz psiknąć. Nie mniej jednak nie zaszkodzi wykąpać zawiasu w coli a później dobrze przesmarować.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wzialem strzykawka smaru plynnego i wstrzyklem miedzy rolke a jej obudowe i recznie poruszalem od 3 msc spokoj kreci sie i nie skrzypi w koncu

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to trywialne ale spróbuj wrzucić zawias do pepsi albo coca coli. W a6c5 miałem taki problem, że rolki aż trzaskały przy otwieraniu.

Jeśli masz dostęp do jakiegoś odrdzewiacza to również możesz psiknąć. Nie mniej jednak nie zaszkodzi wykąpać zawiasu w coli a później dobrze przesmarować.

Dzięki za rady, chociaż szukam sposobu bez odkręcania drzwi, jak już mam odkręcać to wolę wymienić ten zawias niż się z nim bawić.

 

Ja wzialem strzykawka smaru plynnego i wstrzyklem miedzy rolke a jej obudowe i recznie poruszalem od 3 msc spokoj kreci sie i nie skrzypi w koncu

 

Zarówno poprzednio jak i teraz szlag trafił ostatnią rolkę, której nie da rady ruszyć w inny sposób niż drzwiami...

No ale może tak właśnie popróbuję, choć poprzednim razem nic to nie dało. A u Ciebie z którą rolką był problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2, 3 ta ostatnia najbardziej piszczala tak jakby na sucho na rdzy chodzila a ruszyc sie jej nie dalo kleszczami probowalem i potem lekko w rekach chodzila

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Tyle razy pisałem aby okresowo stosować spray do łańcuchów motocyklowych... 11 lat i chodzi jak nowe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności