Skocz do zawartości
Gość przemox

jakie felgi b4

Rekomendowane odpowiedzi

łoo 15 - 45 to ladnie Ci musi sie wkrecac :P a i licznik zawyrzac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie "zima" wyglada tak:

dscn5544eh9.jpg

opona 195/45/15

 

tylko zawias troche za nisko, bo smiesznie strasznie wyglada. Tylko geometrie musze zrobic, bo odkrecalem mcpersona

 

licznik troche przeklamuje, zawyza predkosc, a kreci sie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shade_, super alunek ;) ile mu ujołeś na zawisie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rangerek, sprowadźgo do parteru na glebę :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luq@sz, nie wiem, nie licze tego, ale duzo ... zreszta strone wczesniej kolega ma seryjnego zawiasa to widac roznice, a oponki i felusie takie same ... rozmiarowo oczywiscie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi komp szwankuje wysyła kilka razy to samo ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rangerek

Luq@sz, wydaje mi się że nawet z glebą byłoby za dużo "luftu" po bokach - zobaczę jak się będzie prezentować normalnie - tam jest tylko 1 założona na przymiarke przed zakupem - w czwartek dopiero beda pierscienie centrujące :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na lato 195/50/15 (zdjecie ponizej). Czy ktos koledzy kto ma 195/55/15 sprawdzal jakie sa przeklamania licznika? Ja na 50 mam 10 km zanizone wskazanie odnosnie gps jade 120 na liczniku, 110 predkosc faktyczna, do tego jescze gdzy przejade 285 km licznik kilometrow wskazuje ze przejechalem 300. Sprawdzal ktos moze jakie sa przeklamania na profliu 55?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rangerek

kockodo, na 55 nie powinno być znaczących :) - z przeliczenia różnica powinna wynieść 0,1%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładaj 206/50/16 bo będziesz miał opony o nadkola uszkodzone (tył). Jeżeli chodzi o 16 cali to najlepiej 205/45/16 lub 195/45/16. Jeżeli chodzi o 15 cali to oczywiście , że i 195/65 wejdą bo sam na takich jeżdżę i jest dobrze. Najlepiej jednak chyba 205/50/15 na lato lub 195/55.

 

Na 195/65/15 zima i 205/50/16 lato, wygląda tak:

http://www.forum.vw-passat.pl/topics5/arekm-passat-variant-92r-20-115-km-vt533.htm

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej jednak chyba 205/50/
tu sie z kolegom zgodzę :D w 15 calach to jest optymalna konfiguracja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze koledzy jezdzicie na niemalze fabrycznych zaleceniach...ja mam na zime 16, za to latem sa 17 calowe BBS'y. Fajnie sie prezentuja ale reszta... sami na pewno sie domyslacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość autologus

pytanko w opisie Przemo Kielce napisał że ma felgi 15 j7 mam tez takie do tej pory było dobrze ale po wymianie prawej końcówki drążka i ustawieniu zbieżności felga przy max skręcie w prawo trze o końcówke nie wiem czy to wina końcówki czy ustawienia zbieżności dodamże poprzednio miałem org końcówkę a zastosowałem zammiennik nie wiem czy można to korygować zbieżnością aby skręt był w prawo mniejszy i czy wtedy nie będzie tarło z lewej strony co o tym sądzi szacowne gremium klubowiczów będę wdzięczny za opinnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autologus, po pierwsze sprawdził bym zbieżnoś, następnie felge ( po wpadnięciu w dzurę mogłą się przekosić) no chyba, że jesteś pewny dwóch pierwszchy punktów, wtedy tylko końcówki :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość autologus

byłem w org serwisie vw i mimo ze rocznik 96 końcówka powinna być podgięta a zamiennik dali prosty jak po roczniku 96 a ja durny myślałem ze zamiennik może byc prosty i założyłem zime się na 14 przejechało a 15 sie postawiły i nie chciały org 130 pln i jest dobrze jeszcze tylko jutro zbieżność i jazda moje felgi to 15 j7 et 42 co wy na to et może być a oponki 195 50 15

 

:padam: dzięki za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Johnny Bravo

to et to chyba zabardzo do środka ja mam 16" i et 35 i jeszcze z tyłu dystansy po 17 mm na stronę i jest git nic nie ociera ani nie haczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesledzilem chyba wszystko co moglem na ten temat ale nawidoczniej kiepski jestem w wyciaganiu wnioskow wiec zapytam wprost.

Mam na oku felgi 16" 7.5J ET37 z oponami 205/55/16 czy beda pasowac do paska na standardowym zawieszeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie które dręczy nie jednego właściciela B4... czy 7,5j wejdą do paska przy standardowym zawieszeniu.? i nie będą ocierały na hyckach.?

205/45/16 7,5/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejne pytanie które dręczy nie jednego właściciela B4... czy 7,5j wejdą do paska przy standardowym zawieszeniu.? i nie będą ocierały na hyckach.?

205/45/16 7,5/16

 

zależy jakie et

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności