Skocz do zawartości
Gość przemox

jakie felgi b4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przemox

witam

troche juz poczytałem na ten temat ale nadal nie moge sie zdecydować jakie felgi do b4 variant 15 czy 14 , dodam ze według ksiązki którą posiadam zalecają rozmiar opony do 15 205/50 czy to nie pogorszy komfortu jazdy , wyglad dla mnie jeszcze nie wszystko jesli auto bedzie duzo gorsze w prowadzeniu niz przy 14 to chyba wole 14 co Wy myslicie , aha czy na 15' założe jezce inna opone wyższą i szerszą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do B4 producent przewiduje 14 więc jak założysz 15 to musisz zmniejszyć wysokość opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PIOTR_FOTO

Fabrycznie najczęściej spotyka się ogumienie 185/65 R14. Taki mam rozmiar u siebie na oponach zimowych. Ale na lato zakładam alufelgi 15'' i dobieram do nich opony 195/55 R15-wtedy jest zachowana zgodność średnic opony oryginalnej (zamiennik 195/55 r15 ma TYLKO 0,6mm większą średnicę). Przy takich oponach nie ma przekłamań na prędkościomierzu, opory jazdy nie są dużo większe (ok. 1cm różnicy w szerokościach opony 185 i 195) i wg mnie nie spada zanadto komfort jazdy, ponieważ opona na R15 jest tylko ok.12,5 cm niższa od oryginalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Mam teraz zimówki 195/55/15 na 7J i powiem ze znacznie lepiej się jeździ niż na 14".

Choć na pewno będzie troszkę twardziej, ale za to lepsza trakcja niż na balonach 65

 

Na lato 15" jak znalazł.

 

Spokojnie ci wejdzie na 15" większy profil np. 60 lub 65 mowa oczywiście o standardowym zawieszeniu i dobraniu odpowiedniego ET felgi.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam ze według ksiązki którą posiadam zalecają rozmiar opony do 15 205/50

spokojnie zakładaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość toni1980

Mam pytanko odnośnie parametrów felg. Jest tam coś takiego jak ET wiem że jest to ta odległość do wnętrza nadkola. Widziałem gdzieś post z dylematem 35 czy 37, a mi się podobają felgi i są 7 J 15 , ET 24 , 4 x 100 i czy takie są dobre? Proszę o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fabrycznie najczęściej spotyka się ogumienie 185/65 R14. Taki mam rozmiar u siebie na oponach zimowych. Ale na lato zakładam alufelgi 15'' i dobieram do nich opony 195/55 R15-wtedy jest zachowana zgodność średnic opony oryginalnej (zamiennik 195/55 r15 ma TYLKO 0,6mm większą średnicę). Przy takich oponach nie ma przekłamań na prędkościomierzu, opory jazdy nie są dużo większe (ok. 1cm różnicy w szerokościach opony 185 i 195) i wg mnie nie spada zanadto komfort jazdy, ponieważ opona na R15 jest tylko ok.12,5 cm niższa od oryginalnej.

Mam dokładnie takie same zima185\65 R14 a lato 195\55 R15 i jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 15 prawidłowy profil opony dla B3 i B4 wynosi 50!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale przy oponie 205 wtedy 50 na 15"

Przy 195 jest to 55 na 15"

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemo-Kielce, dlaczego szerokość opony ma wpływ na jej wysokość ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

Ponieważ profil opony liczy się procentowo w stosunku do jej wysokości i aby zachować tą samą całkowitą wysokość opony przy różnej jej szerokości musi być inny profil.

 

185/65/14

to samo co

195/55/15

lub

205/50/15

lub

215/45/16

lub

205/40/17

 

 

Pozdro

 

Tu masz Nankang 185/45/15 na 6,5J BBS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, Ja mam zamiar na swoje BBS RM założyć 195/50/15 orginalnie wchodzą na tą felgę 205/50/15, ale zależy mi na optycznym obniżeniu profilu przez delikatne skosy ścianek opony, myślisz, że to nie jest dobry pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seima,

 

Jasne że możesz tako założyć.

Ja polecam jednak 195/45/15, będzie jeszcze fajniej wyglądać.

 

Z 45 polecam Goodyera F1 za 289 PLN . lub Toyo Proxes T1-R za 286 PLN.

Z tańszych Nankang NS2 za 189PLN.

 

Pozdro

 

Tu ten sam Nankang 185/45/15 na 6.5J

Ale jeśli chcesz skosy to czeba założyć 165/50/15 i wtedy bedzie Git skos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 45-tki to troche za mało zwłaszcza na orginalnym zawisie będzie wyglądać śmiesznie. Po drogach po których muszę się poruszać lepiej nie przesadzać ze zbyt niskim profilem. Poza tym auto dość często zostaje obciążane. 185/45/15 na 6.5J moze okazać się za mała i pod względem szerokości i wysokości opony. Sądzę, że założone będą 195/50/15, albo 205/50/15 ale raczej opcja pierwsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie przymierzam się do założenia R15 195/60 lub 185/65 na oryginalne fele VW 6JET38, zimą jeździłem na R14 185/70 i nawet przy pelnym obciażeniu nic się nie ziało. Nie wiem jeszcze jakie wybiorę bo przy 6 calach szerokości felgi 195 będzie lepiej chroniła ranty niż 185

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
R15 195/60 lub 185/65 na oryginalne fele VW
trochę wysoki profil chcesz zastosować. Przez tak wysoki profil twoje alusy będą wyglądały jak kołpaki polecam profil oponki 50 przy R15 na takim profiluwychodziły orginalnie VR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Diodo0

Ło panowie w takim razie to ja mam niezle oponki wsadzone:) bo 195/65/15 na zime. dodam ze poruszam sie dosyc szybko i niekiedy go dociazam i nic nie trze. na lato chce wsadzic 205/50/16:) nawet teraz wydaja mi sie te kulka jak od malucha male:) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem 195/60/15 zobaczcie sobie w mojej galerii i powiem ze wygladaly OK - w tym roku zaloze 195/55 zobacze jaka bedzie roznica od profilu 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rangerek

powiem tak 195/45/15 wyglądają tak:

 

 

passat003jd3.th.jpg

passat010mi9.th.jpg

passat011ww8.th.jpg

passat012wx3.th.jpg

 

 

jest śmiesznie :):):):)

myślę o zmianie na /50/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności