Skocz do zawartości
sojkis

Pakiet chrom dla Passata B5 3B

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam passata B5 sedan z 1998r. i chciałbym założyć ewentualnie wykonać pakiet chromowy tak jak mają passaty B5 3BG. Na allegro bardzo dużo jest aukcji typu:

- folia chromowa

- spray

- listwy chromowe

 

Szukałem całego kompletu do sedana oryginalnego z passata B5 3BG sedan i lipa. Bardzo mi się to podoba widziałem raz na forum vw-passat, że gość właśnie miał tak zrobionego passka. Czym to zrobił i czy jest to wykonalne i jak to potem wygląda. Wydaje mi się że folia z allegro powinna być dobra do tego bo te listewki raz że są krótkie, a po drugie strasznie trudno je dociąć. Zrobiłem właśnie atrapę z tego wygląda super ale wydaje mi się że będzie się to odklejać (ale mam na to sposób). Na obramówkę wokół szyb bocznych wolałbym mieć oryginalne z passata B5 po lifcie.

 

Moje pytania to:

1)gdzie dostać taki pakiet chrom i jaka jest cena

2)czy pakiet ten pasuje do starszego typu.

3)czy listwy boczne pasują z nowszego modelu z pakietem chrom

4)jakie inne rozwiązanie np.: spray, listwy, folia itp.

 

P.S proszę nie proponować szukajki bo już szukałem i są tematy bardzo podobne ale nie oto mi chodzi.

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Z tego co pamiętam to pasują te listwy tylko w przednim zderzaku jakiś uchwyt jest do małej przeróbki ale wszystko wykonalne. Ponadto przedni zderzak trochę trzeba przerobić i podejdzie kawałek plastiku i szpachla bo przedni zderzak trzeba przystosowac do listew narożnych a nie przez cały zderzak. Jednak lakiernik wiele zrobi i będize trwałe i solidne. Widuję u siebie w okolicy takiego Passata 3B z listwami z 3BG i też sedan. Z odlegosci kozak ale bliżej się nie przyglądałem. Listwy drzwiowe napewno pasują PnP ale oczywiście ze starych listew trzeba gumą blacharsko-lakiernicza zdjąć pozostałości ze starej pianki samoprzylepnej. Bocne to trzeba kupić nowe bo najlepiej aby była na nich nowa i fabryczna pianka przylepna.

 

Pozatym dostać zestaw listew typu Highline do Sedana to masakra. Nie widziałem tego od ponad roku w sprzedazy z drugiej ręki. Jak już to trzeba kupować wraz ze zderzakiem a to podnosi znacznie koszta. Innym wyjściem jest danie sobie spokoju z chromam i polakierowanie na gładko tych listew oczywiscie w kolor nadwozia.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

dzięki za wypowiedź, wiedziałem gdzieś na tym forum passka takiego jak ja mam i miał częściowo pakiet chrom, ciekawe jak tego dokonał ???????

 

http://moto.allegro.pl/item158268911_vw_passat_1_8t_gaz_jedyny_taki_na_swiecie_.html

tu jest taki passek jak ja mam z pakietem chrom cudo jak on to zrobil, przod pestka bo z B5 po lifcie a reszta, a tylni zderzak

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Worthesee,on ma taki zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFAL.s

Moze to jeszcze cie zainteresowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFAL.s

Komplet chrom do srodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

część

cena chyba super 50Euro czyli ok 200zl ciekawe za ile elementów czy za całość ile za przesyłkę oraz czy wysyłają na POLSKĘ. Najlepiej jak ktoś by to przetłumaczył bo ja znam tylko angielski i polski

:hurra::hurra::hurra:

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFAL.s

Wysylaja na cala Unie euro. cena przesylki 15 Euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprobuj tutaj koszt to 65 Euro z przesylka do Polski

Chrom Passat 3/3BG

Przecież to nie są oryginalne listwy, tylko zwykłe listwy samoprzylepne, które można też kupic na Allegro.

A te passaty na zdjęciach z tej aukcji są z oryginalnymi chromami.

Tu masz oryginały na zderzaki http://cgi.ebay.de/US-VW-Passat-3BG-W8-Highline-Chrom-komplett-front-heck_W0QQitemZ180084542455QQihZ008QQcategoryZ65117QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Tu masz na drzwi http://moto.allegro.pl/item164128385_vw_passat_b6_nowe_listwy_chromowane_chrom.html

A tu na okna http://moto.allegro.pl/item166828151_vw_passat_b6_b5_listwy_chromowane_chrom_na_drzw.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sonic

Osobiście posiadam Paska z 1998r. w kolorze granatowym. Ciemny kolor az sie prosil aby zamontowac do niego listwy chromowane. Niestety komplet oryginalnych sporo kosztuje wiec samemu wykonałem swoj pakiet chrom mianowicie na drzwi i zderzaki oklejiłem listwa chromowana o szerkości 15mm a nad oknami na rynienkę naklełem chromowana listwe rantówkę i nie powiem jestem zadowolony z efektu osoby ktore sie nie znaja nie widza roznicy dal wprawionego oka roznica jest widoczna tylko z bliska. Fakt jest taki iż koszt tych listw byl okolo 200 zł łacznie z grilem gdzie zastosowalem rantówke i cienka listwę 7mm. za orginsł zapłacil bym okolo 1000 jesli bym go znalazl.

 

A teraz mam jeszcze jedno pytanie dla osób ktore montowały chromowane listwy z 3BG do 3B. ponieważ uległa mi uszkodzeniu listwa zgarniającą wodę prawych przednich drzwi. moje pytanie brzmi:

Czy listwa z chromem z modelu 3BG pasuje do modelu 3B bez jakichkolwiek modyfikacji!???!! ponieważ mam możliwość takową kupić za 80 zł i sie zastanawiam czy bedzi mi posowac????? z gó thx za odpowiedz !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar/cin

Co do tego passata to jak dla mnie za duzo chromu,duzo za zduzo.Kwestia gustu.

Odnosnie tych listew to sam sie kiedys zastanawialem nad tym ale juz mi przeszlo.

Ciagle mi chodzi po glowie piecowe przyciemnienie wszystkich szyb,tylko martwi mnie mozliwosc braku wizualnego efektu koncowego.

 

...to temat na inny watek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sonic

Odnośnie tego passata to jedno wiem ze dobrze ze go zobaczyłem bo teraz wiem jak wygląda przesada.

 

A jeśli chodzi o piecowanie szyb wie ktoś ile kosztuje taka przyjemność???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cubezak

co do piecowego to ja zaplacilem 2000pln ale to dosc bogata opcja tzn: przod inny odcien a tyl inny. srodkowe szyby byly cieniowane zeby uniknac naglej zmiany koloru. Do tego zapodalem podwojny fotochrom. Jako gratis dostalem antyrefleks i i powloke chromoglass. Efekt koncowy fajny - ale oczywiscie kwestia gustu.

 

p.s.

do wgladu we wroclawiu ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar/cin

Cubezak a nie dalo by sie wrzucic kilka zdjec na maila lub na serwer :hyhy:

Mnie bardziej interesuje kolor jednolity czarny .Widzialem superB na trasie (swiatla)z Gdanska do Wawy ostatnio i wygladala konkretnie,czarna perla ,czarne szyby i ciekawe alu.

I tak ciagle chodzi mi po glowie ...te piece ...te szyby ...efekt koncowy.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

sonic napisał :

A teraz mam jeszcze jedno pytanie dla osób ktore montowały chromowane listwy z 3BG do 3B. ponieważ uległa mi uszkodzeniu listwa zgarniającą wodę prawych przednich drzwi. moje pytanie brzmi:

Czy listwa z chromem z modelu 3BG pasuje do modelu 3B bez jakichkolwiek modyfikacji!???!! ponieważ mam możliwość takową kupić za 80 zł i sie zastanawiam czy bedzi mi posowac????? z gó thx za odpowiedz !!

 

Będzie pasować tylko w 80%, ponieważ szyba tylna jest trochę inna (trójkątna). Należy kupić ramkę i szyby x 2

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos linku

http://cgi.ebay.de/Chrom-Fensterleisten-Paket-VW-Passat-3B-3BG

Pogromca napisal ze to sa listwy samoprzylepene. Tak wnioskujesz ze zdjec czy z tekstu.

Przychylam sie do prosby aby ktos to przetlumaczyl. Ja mam :vw: kombi 3B ciemny granat i tez jestem zainteresowany listwami na zderzaki, drzwi i szyby.

Koledzy, jak ktos zna germanski to niech przetlumaczy. thx from the mountain.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak,sa samoprzylepne(napisal ze mocno trzymaja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności