Jump to content
karlik

naprawa hamulca ręcznego-decyzje mechanika.

Recommended Posts

Samochód: B6 1.9 TDI-PD 105KM(BLS)
    Rok prod: 2007

Oddałem paska do mechanika z awarią hamulca ręcznego. Stwierdzono awarie modułu sterującego i zacisków. NA jednej stronie zacisku silnik był wymieniony na nowy(nie z aso) a z drugiej po mojej osobistej regeneracji. Mechanik naprawił moduł, znalazł przyczynę (jak on to nazywa) i sprawdził prawą stronę (stwierdził że działa) sprawdził lewą stronę (stwierdził że nie działa , mimo jak dwa tygodnie temu regenerowałem sam silnik to chodził bez zarzutu)i za całość krzyczy sobie 600 zł. auo jest nadal z błędem hamulca postojowego.

Mechanik twierdzi w zasadzie że naprawił moduł i przycisk hamulca ręcznego (w co mu też za bardzo nie wierze) i za tą robotę chce 600 zł.

podczas oddawania auta wstępnie umówiona była cena 600 zł ale za naprawienie całości.

Jak mam się odnieść do takiej sytuacji, może ktoś opisze jak to u was wyglądało.

Samochód: CC 2.0 TDI 177KM DSG
    Rok prod: 2012

A czy wyjaśnił ci na czym polegała naprawa sterownika hamulca ręcznego?

nie bardzo. była umowa ze ok 600 zł wyjdzie naprawa.. wytłumaczył ze tyle kosztuje robocizna naprawy sterownika. A co tam zrobił to nie wiem.chyba był zablokowany sterownik. co tam można robić za 600 zł. czy to normalna cena

Samochód: B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB)
    Rok prod: 2008

Sterownik hamulca kupisz używany i sprawny za 100zł

Samochód: B6 2.0 TFSI 200KM
    Rok prod: 2006
    nie bardzo. była umowa ze ok 600 zł wyjdzie naprawa.. wytłumaczył ze tyle kosztuje robocizna naprawy sterownika. A co tam zrobił to nie wiem.chyba był zablokowany sterownik. co tam można robić za 600 zł. czy to normalna cena

Kolego za tą kasę to można kupić inny sterownik cena od 80 do 200 i 2 silniczki masz komplet a propo tego sterownika się nie naprawia bo tam nie ma co naprawiać po prostu gostek srogo Cię potraktował, kupując inny moduł i zamienił go.

kolego mało tego. silnik hamulca postojowego podłączył na krótko , czyli bez wtyczek, twierdząc że wtyczki są popenkane. Jedna może i była ale druga jest całkiem dobra. mam od nich zlecenie naprawy i czarno na białym pisze że do naprawy: hamulec postojowy i moduł wiec naprawiali tylko moduł a hamulca nawet nie tknęli. Jutro się tam wybieram , oj będzie gorąco.