Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie szkoda, że nie ma tam już benzynowych 5tek. Ale dziś trudno już znaleźć coś więcej niż R4. Prędzej jeszcze jeden gar mniej.

Ale fakt jest seria 90 trochę rozciągnięta choć nadal ładna. Zobaczymy co będzie za jakiś czas. Ja się przymierzam na wiosnę ale raczej na nowego się nie zdecyduje jednak, ale zobaczymy. Może w inwazji elektryków duże benzyny będą tanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektryki zimą to porażka, zasięg spada o połowę, ogólnie w naszym biednym kraju to auta na węgiel więc bez sensu ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Jedenastka napisał:

Elektryki zimą to porażka, zasięg spada o połowę, ogólnie w naszym biednym kraju to auta na węgiel więc bez sensu ;

Nie o polowe a max o 30%, Jeszcze mniej jesli masz jeszcze pompe ciepla.

Jak sie ma fotowoltaike to jezdzisz za darmo a gdy rozpowszechni sie technologia Vechicle2Grid to bedziemy wykorzysytwac baterie samochodu jako duzy powerbank dla domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Forrestal napisał:

to jezdzisz za darmo

Za darmo? na bank będzie za darmo, poczekajmy trochę, na tym świecie nic nie ma za darmo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Forrestal napisał:

Nie o polowe a max o 30%, Jeszcze mniej jesli masz jeszcze pompe ciepla.

Jak sie ma fotowoltaike to jezdzisz za darmo a gdy rozpowszechni sie technologia Vechicle2Grid to bedziemy wykorzysytwac baterie samochodu jako duzy powerbank dla domu ;)

A fotowoltaike i magazyn energii oraz pompy ciepla to za darmo rozdaja w Polsce?:)

Edytowane przez loki7777
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy, to potem opodatkują wszystko i nie bedzie darmo. Rządzący nie lubią jak ludzie mają coś za darmo albo tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unia coraz mocniej wciska nam elektryki zasłaniając się normami, a w Ameryce na legalu można kupić porządne V8 ?

4 godziny temu, Forrestal napisał:

Jak sie ma fotowoltaike to jezdzisz za darmo

Jak się ma ją zamontowaną na dachu to któregoś dnia może się okazać ze nie ma się gdzie mieszkać, a problem ładowania auta schodzi na drugi plan. Wiele domów płonęło od fotowoltaiki.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powielacie mity ;) Tak samo jak auta na LPG wybuchaly masowo w garazach podziemnych.

Tak "za darmo" bo inwestycje finansujesz i potem nie masz kosztow "tankowania", ogrzewania gazem czy weglem. Wole wydac wiecej na poczatku i nie musiec byc zaleznym od zmian na rynku surowcow.

Szkoda, ze w elektrykach nikt nie produkuje kombi w stylu Passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Forrestal napisał:

Powielacie mity ;) Tak samo jak auta na LPG wybuchaly masowo w garazach podziemnych.

Tak "za darmo" bo inwestycje finansujesz i potem nie masz kosztow "tankowania", ogrzewania gazem czy weglem. Wole wydac wiecej na poczatku i nie musiec byc zaleznym od zmian na rynku surowcow.

Szkoda, ze w elektrykach nikt nie produkuje kombi w stylu Passata.

Nie, no bzdury piszesz. Mozesz tez napisac, ze jak ciocia dala ci 300k PLN to wtedy cala instalacje masz za darmo i jeszcze na miejskiego elektryka ci zostalo. Cos kosztuje tyle ile kosztuje, ty zaplaciles za to z wlasnej kieszeni ale zaplaciles - wiec nic ale to nic za darmo nie ma - dodaj do tego ze doplaty itp rzeczy byly(sa) do konca roku a potem to juz zacznie sie wolna amerykanka i bedzie drozej, potem nikt nadmiaru pradu od ciebie nie wezmie(ale po to mamy banki energii za kilkadziesiat tysiecy) albo jak wezmie to za grosze a potem bedziesz kupowal od dostawcy po normalnej cenie. W Polsce sie zacheca ludzi do pseudo ekologi a potem sie z nich doi - zreszta tak jest w calej EU.

 

PS. Z podobnego rozmiaru jak passat kombi albo i wieksze to byla(byla bo na Europe juz nie produkuja bo norm nie spelnia) optima phev(wiadomo, ze elektryk tylko dodatkowo a nie pelny). Zostaje chyba tylko cos z Volvo bo oni mocno w to ida - pewnie za kilka lat sie to zmieni skoro znowu strasza Blackout'ami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, loki7777 napisał:

Nie, no bzdury piszesz. Mozesz tez napisac, ze jak ciocia dala ci 300k PLN to wtedy cala instalacje masz za darmo i jeszcze na miejskiego elektryka ci zostalo. Cos kosztuje tyle ile kosztuje, ty zaplaciles za to z wlasnej kieszeni ale zaplaciles - wiec nic ale to nic za darmo nie ma - dodaj do tego ze doplaty itp rzeczy byly(sa) do konca roku a potem to juz zacznie sie wolna amerykanka i bedzie drozej, potem nikt nadmiaru pradu od ciebie nie wezmie(ale po to mamy banki energii za kilkadziesiat tysiecy) albo jak wezmie to za grosze a potem bedziesz kupowal od dostawcy po normalnej cenie. W Polsce sie zacheca ludzi do pseudo ekologi a potem sie z nich doi - zreszta tak jest w calej EU.

 

PS. Z podobnego rozmiaru jak passat kombi albo i wieksze to byla(byla bo na Europe juz nie produkuja bo norm nie spelnia) optima phev(wiadomo, ze elektryk tylko dodatkowo a nie pelny). Zostaje chyba tylko cos z Volvo bo oni mocno w to ida - pewnie za kilka lat sie to zmieni skoro znowu strasza Blackout'ami.

dlatego kup panele + akku i bądź samowystarczalny,.........ludzie myślą ze zawalą działkę 1ha  panelami i za free do kończą zyczia będzie ..a tu lipa bo każdy obok  tyle nawalił na działce i ****, nagle obszar staje się  nadprodukcyjny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wspomnialem o technologii Vechicle2Grid czyli samochod jest powerbankiem. VW na platformie MEB oraz KIA/Hyundai na E-GMP to beda obslugiwac wiec calkiem spoko rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, Forrestal said:

Dlatego wspomnialem o technologii Vechicle2Grid czyli samochod jest powerbankiem. VW na platformie MEB oraz KIA/Hyundai na E-GMP to beda obslugiwac wiec calkiem spoko rozwiazanie.

Jest tylko jeden problem w tej koncepcji taki drobny, że samochód musi stać podłączony do instalacji wtedy kiedy ona pracuje, ergo w ciągu dnia. A z  badań naukowców wynika, że większośc ludzi w ciągu dnia traczej pracuje.

No i na naszej szerokości geograficznej mamy jeszcze jesienią i zimą problem ze słońcem bo wisi ono nisko i dość krótko jest obecne na niebie, co powoduje, że instalacje wyciągają jakieś 10% swojej znamionowej sprawności/mocy. Ubocznym efektem jest też obecność dużej ilości pary wodnej w atmosferze (tzw. chmury) co też ogranicza efektywność instalacji.

Wierzę jednak, że politycy i biznesmeni konferujący zapamiętale na COP26 coś jednak wymyślą zanim odlecą do swoich posiadłości prywatnymi odrzutowcami.

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno w tym temacie się nikt nie odzywał, może napiszę swoje spostrzeżenia po zmianie passata. Zmieniłem na audi a6 c8 i co nieco napiszę porównując te dwa auta. Oczywiście wyposażenie w obu przypadkach może być różne. Passat 2015 kombi tdi 190 koni, A6 204konie tdi 2019rok też kombi. Napiszę jak to wygląda moim zdaniem...

1. Bagażniki bardzo zbliżone

2. W a6 jest dużo ciszej

3. W passacie wygodniejsze fotele 

4. Na plus tylna kamera w passacie, zawsze schowana za znaczkiem i czysta, w a6 na wierzchu i brudna, co prawda ma swój spryskiwacz, ale to nie to samo

5. Automatyczny spryskiwacz szyby przedniej w a6- pożeracz płynu

6. W passacie miałem top led, w a6 matryce hd ( te najlepsze) w passacie fajnie to działało- przysłony, w a6 gasną diody i wygląda to bardziej "dyskotekowo", trochę lepiej świecą, ale tu passat trochę wygrywa

7. W a6 wszystkie wyświetlacze lepszej jakości- czytaj rozdzielczości

8. Virtual cockpit w passacie lepiej jeśli chodzi o personalizacje, w a6 taki jakiś hmmmmm czarno- biały?

9. Plastiki nie wiem, niby mówią że w a6 trzeszczą, mi nic nie trzeszczy także tu i tu bardzo dobrze

10. I tu i tu losowe komunikaty, że coś obecnie niedostępne np. Sygnalizacja przy parkowaniu

11. Ogrzewana przednia szyba w a6 włącza się razem z nawiewem i klimą, jest jeden guzik. W passacie można włączyć samo grzanie szyby bez nawiewu

12. Nagłośnienie. Passat dynaudio, a6 bang&olufsen. A6 duuuużo lepiej

13. Passat trochę lepiej się zbiera, masa robi swoje

 

Na dzień dzisiejszy posiadam oba auta, raz to, raz to jest w użyciu. Mimo wszystko ja osobiście lepiej się czuję w a6 ...

 

Edytowane przez Kur2
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Po przesiadce z mojego  Passata 2020r PB, które miałem od nowości do Audi nowe A6 2023, odniosłem negatywne wrażenia:

-Wyciszenie wnętrza zwłaszcza przy szybach, gorzej niż w Passacie

-Trzeszczące plastiki w okolicach pasażera

-Wyświetlacze obecnie jakościowo to to samo

-Plastiki też

być może więcej bajerów typu domykanie drzwi, lub szyb w ich końcowej fazie łagodne.

Zważywszy, ze za takie nowe Audi muszę wyłożyć 250tys, kupiłem Nowego starego passata B8 , ale w combi za 207tys po rabatach w dobrym wyposażeniu, który mam już  sprawdzony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2024 o 23:44, toomasz napisał:

-Trzeszczące plastiki w okolicach pasażera

-Wyświetlacze obecnie jakościowo to to samo

 

Nie słyszę by coś u mnie trzeszczało, a już stukałem, naciskałem, ciągnołem wszystko. Co do wyświetlaczy to mam passata z 2015r ze "starym" DM i różnicę widać. W audi dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2024 o 19:35, Kur2 napisał:

Dawno w tym temacie się nikt nie odzywał, może napiszę swoje spostrzeżenia po zmianie passata. Zmieniłem na audi a6 c8 i co nieco napiszę porównując te dwa auta. Oczywiście wyposażenie w obu przypadkach może być różne. Passat 2015 kombi tdi 190 koni, A6 204konie tdi 2019rok też kombi. Napiszę jak to wygląda moim zdaniem...

1. Bagażniki bardzo zbliżone

2. W a6 jest dużo ciszej

3. W passacie wygodniejsze fotele 

4. Na plus tylna kamera w passacie, zawsze schowana za znaczkiem i czysta, w a6 na wierzchu i brudna, co prawda ma swój spryskiwacz, ale to nie to samo

5. Automatyczny spryskiwacz szyby przedniej w a6- pożeracz płynu

6. W passacie miałem top led, w a6 matryce hd ( te najlepsze) w passacie fajnie to działało- przysłony, w a6 gasną diody i wygląda to bardziej "dyskotekowo", trochę lepiej świecą, ale tu passat trochę wygrywa

7. W a6 wszystkie wyświetlacze lepszej jakości- czytaj rozdzielczości

8. Virtual cockpit w passacie lepiej jeśli chodzi o personalizacje, w a6 taki jakiś hmmmmm czarno- biały?

9. Plastiki nie wiem, niby mówią że w a6 trzeszczą, mi nic nie trzeszczy także tu i tu bardzo dobrze

10. I tu i tu losowe komunikaty, że coś obecnie niedostępne np. Sygnalizacja przy parkowaniu

11. Ogrzewana przednia szyba w a6 włącza się razem z nawiewem i klimą, jest jeden guzik. W passacie można włączyć samo grzanie szyby bez nawiewu

12. Nagłośnienie. Passat dynaudio, a6 bang&olufsen. A6 duuuużo lepiej

13. Passat trochę lepiej się zbiera, masa robi swoje

 

Na dzień dzisiejszy posiadam oba auta, raz to, raz to jest w użyciu. Mimo wszystko ja osobiście lepiej się czuję w a6 ...

Moim zdaniem obecne Audi to przerost formy nad treścią.

Gdyby przesiąść się do BMW  tutaj różnica będzie znacznie odczuwalna

 

Moim zdaniem obecne Audi to przerost formy nad treścią.

Gdyby przesiąść się do BMW  tutaj różnica będzie znacznie odczuwalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności