Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ja skomentuję ten temat niestandardowo: po passacie będzie nic, zostaje Passat.

Niedawno skończył mi się leasing. Mój Passat ma 5 lat i prawie 60 tys. przebiegu czyli niewiele. 2.0 TSI highline i dużo dodatków. Fakt, ze sporo za niego dałem (170k po rabatach) ale zupełnie nie czuję potrzeby wymiany na coś nowszego. O auto dbałem, więc po wizycie na dobrej myjni wygląda jak nowe. Zostanie ze mną jeszcze długo.

Jeśli miałbym teraz wydawać kilkadziesiąt tysięcy żeby mieć fajniejsze auto to bym dokupił używkę jakiegoś funcara np. BRZ albo po prostu motocykl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobol to jesteśmy dokładnie w tej samej sytuacji :D, tyle, że ja już funcara kupiłem, polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po passacie idę w VW Transporter. Właśnie skończyłem pakowanie na wakacje. Mimo zostawienia w domu zapasu, ciężko było pod namiot z rodziną się zapakować do Varianta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam roczny leasing, jeszcze 3 lata, potem go wykupię i nie sprzedam. Ale za to na 100% wymienię fotele z tych R-Line na zwykłe. Dla mnie one są za ciasne. Przy okazji wtedy wjedzie wentylacja foteli i pełne sterowanie (teraz tylko pochylenie jest na silniczek). Rozważam też grzanie tylnych foteli i dorzucenie światełka pod nogi pasażerom. Może jeszcze chowany hak. I tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gajdzi

Tu Ci odpowiem

Choć nie dam oczerniać  Passata

Ale dla mnie  najważniejsze   że znowu  mam auto przy większych prędkościach  doskonale

Trzyma się drogi 

Wcześniej i obecnie jeżdżę  mondeami.

Passat  daleko w tyle  jeśli chodzi o i.kierowniczy  i zawias

Każdy element w audi jest lepiej dopracowany.

Te spalanie  to może zasługa  w jakimś stopniu

Mildhibrid. 

Minus c8a6 to rozmiar  przy parkowaniu.

W audi nie jest więcej miejsca, ale jakoś tak przytulniej

Ewidentnie  jest wygodniejszy

Dziś rano po16 h jazdy z sarajewa non stop

Zobaczyłem jak o wiele mniej organizm  mnie się męczy.

A przecież fotele ergo  comfort w b8 są  świetne.

No i te spalanie  4,3    

Litr mniej od Passata.

150ps  a audi 200ps. 

Przy 250 kg wagi więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, galux20 napisał:

Wcześniej i obecnie jeżdżę  mondeami.

I co lepsze ? Mondeo czy passat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remis

W passacie męczyło mnie trzymanie się drogi

Przy wyższych v

Materiałowo lepszy jest vw.

 

Edytowane przez galux20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, galux20 napisał:

 

Passat  daleko w tyle  jeśli chodzi o i.kierowniczy  i zawias

Każdy element w audi jest lepiej dopracowany.

Te spalanie  to może zasługa  w jakimś stopniu

Mildhibrid. 

Minus c8a6 to rozmiar  przy parkowaniu.

W audi nie jest więcej miejsca, ale jakoś tak przytulniej

Ewidentnie  jest wygodniejszy

Dziś rano po16 h jazdy z sarajewa non stop

Zobaczyłem jak o wiele mniej organizm  mnie się męczy.

A przecież fotele ergo  comfort w b8 są  świetne.

No i te spalanie  4,3    

Litr mniej od Passata.

150ps  a audi 200ps. 

Przy 250 kg wagi więcej.

tylko a6 c8 x2 droższy od paszteta jest i aut na razie malutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2021 o 10:10, galux20 napisał:

Remis

W passacie męczyło mnie trzymanie się drogi

Przy wyższych v

Materiałowo lepszy jest vw.

 

Jesli chodzi o trzymanie sie drogi to roznic miedzy mondeo a passatem nie dostrzegam. Mam natomiast wrazenie, ze w passacie znacznie bardziej szum wiatru slychac przy predkosciach autostradowych - w mondeo bylo ciszej. Mondeo wydawalo sie tez jakies bardziej miekkie na dziurach. Na zakretach jednak mniej kładzie się passat.

Pod wzgledem materialow i jakosci wykonczenia passat prezentuje wyzszy poziom. System multimedialny w vw lepszy. Bagaznik w vw sedanie wiekszy niz mondeo hatchback - realnie więcej rzeczy do niego wchodzi. Niestety dużych rzeczy w sedanie nie przewieziemy ze wzgledu na wąski otwór bagażowy.

Reasumujac, dla mnie wygrywa passat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście brali do 350k. Przebieg codziennie 170 km autostradą A1 do roboty i z powrotem plus jakieś wiadome kręcenie się koło komina. Nie musi to być wcale duży (większy od Passata) samochód. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, będziesz jeździł sam czy z rodziną? kto płaci za przeglądy?

Jeśli za przeglądy płaci firma a auto służy tylko na dojazdy autostradą do firmy, to ja bym celował w Porsche 718 ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto prywatne, 99% sam, zamówiłem Merca C-klasę, ale czy go wyprodukują - nie wiem - termin mam odległy, mogę zrezygnować, ale za bardzo nie ma co kupić w tym budżecie. VW, Skoda nie chcę - znudziły mi się. Rozważałem Macan, ale nie ma diesla. Ciekawym pojazdem wokół komina jest BMW i4 M50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, dlaczego diesel? Nie bierzesz pod uwagę elektryka przy takich przebiegach? Np. Tesle 3 Performance możesz mieć poniżej 300k z dostawą na grudzień ;)

Kumpel od niespełna roku jeździ BMW serii 5 i dosyć często odwiedza serwis (ostatnio wymieniali mu przekładnię kierowniczą), ale on wymienia auta przed upływem gwarancji, bo nie stać go na serwis ?

Jeśli chodzi o C-klasę, to szukałbym C63s, ale w tym budżecie to tylko używka/demo - sąsiad taką ma i miło posłuchać jak to brzmi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW i4 to elektryk, ale nie jestem przekonany. Jak dla mnie to przejściowa moda.

Co do różnych wyborów - diesel/benzyna/mały/duży - no nie jest łatwo się zdecydować, stąd zapewne ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze

Jezeli nie wiecie co kupić "po passacie" lub gdy uważacie że ceny nowych samochodów powariowały, a nie boicie się kupić używanego auta z Japonii z "kultowym" silnikiem lub samego "kultowego" auta to zapraszam na priv. Mogę polecić fajna firmę, sam kupiłem u nich auto i jestem bardzo zadowolony. Nie będę robić reklamy na forum, tylko dla zainteresowanych w prywatnej wiadomości. Na OtoMoto ich nie znajdziecie..

Pozdrawiam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie chyba najbardziej jako następca podoba mi się Volvo S60 lub V60 trzeciej generacji, silnik T5 lub T6. Niestety póki co nie ten budżet :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś hybryda powoli wchodzi w rachube, paliwo ma być po 8 zł na wiosnę, Rumunia na siłe będzie elektryki promować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi elektrykami to bym nie był taki pełen entuzjazmu. Z wielu stron słychać że zwyczajnie nie jesteśmy na to gotowi z wielu względów (choćby taki koncern jak BMW).

Jak rozwinie się sieć tankowania wodoru, a ten sam będzie względnie tani (nie droższy jak inne "gazy") to będzie można wrócić do stołu. Póki co urzędasy szykują nam raczej koczowania przy punktach ładowania po kilkanaście godzin, bo jakoś nie widzę możliwości wybudowania co kilkaset kilometrów autostrad parkinów z superchargerami zdolnymi ładować jednocześnie kilkadziesiąt aut. I kto ten prąd wyprodukuje....

Ja wiem, że firmy idą w elektro-mobilność ale jak dla mnie, póki co, to jawne ograniczanie wolności obywateli. Nic więcej.

Ale jakiegoś plugina to sam bym nawet może przygarnął.... jest na forum jakiś użytkownik Passata GTE?

4 godziny temu, Dreed napisał:

Obecnie chyba najbardziej jako następca podoba mi się Volvo S60 lub V60 trzeciej generacji, silnik T5 lub T6. Niestety póki co nie ten budżet :P

S90/V90 są nieco tańsze, bo starsze :D

Ale dziś poniżej 100k to i tak nic ciekawego nie znajdziesz raczej ze świeżych aut. Albo inaczej, w cenie Passata sprzed 2-3 lat nic ciekawego nie ma w/g mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie będzie to najprawdopodobniej Tesla Model Y. Czasem zaglądam co tam nowego jest prezentowane ale modele spalinowe w zasadzie sie skończyły. Nikt nie inwestuje w nowe, ciekawe konstrukcje - jezeli juz cos sie pojawia to są to rozwiniete obecne konstrukcje, ktore maja wytrzymac kolejen 5-10 lat na rynku. Przy elektrykach mamy ta zalete, ze pojawiaja sie nowe marki jak Rivian, Lucid czy chinskie jak Xpang oraz Nio, ktore technologicznie są sporo do przodu niz "stara gwardia". W cenie Model Y mozna miec Touarega, ktory nie jest emocjonujacy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, radekrp90 napisał:

S90/V90 są nieco tańsze, bo starsze :D

Ale dziś poniżej 100k to i tak nic ciekawego nie znajdziesz raczej ze świeżych aut. Albo inaczej, w cenie Passata sprzed 2-3 lat nic ciekawego nie ma w/g mnie.

Jakoś do S90/V90 nie mogę się przekonać, nie pasują mi proporcje, tak jak by na siłę je rozciągnęli, takie dla mnie wrażenie sprawiają. S60/V60 mają już prawidłowe proporcje :) Ale czy to 60tki czy 90tki to i tak poniżej 100k raczej nic ciekawego nie ma, chyba że jakieś rozbitki. Na ten moment nie planuję zmiany Passata, jeszcze z 2-3 lata jest plan pojeździć, a wtedy zobaczymy jak będzie Volvo stało ;) nie mniej jednak bardzo mi się podoba i będę o nim myślał, no chyba że coś innego się jeszcze pojawi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności