Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rabaty w BMW są mniejsze niż w VW, na 12% nie ma co liczyć. Bardziej na ~5%.

Do ceny BMW 530xi (~350 tys. zł)nie podchodzi nawet w pełni wyposażony Arteon (~260 tys. zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przynajmniej flotowo to akurat rzekłbym odwrotnie. My w firmie mamy 12% na G30tkę bo nowa; 1er, 3er, 3GT i jeszcze na F10 było 22%. Passat do niedawna miał 13%, teraz (podobno chwilowe wsparcie importera) 19%. Arteon 14%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, flota ma swoje zasady.

Tutaj raczej dyskutują klienci indywidualni. Może czasem uda im się podpiąć pod zamówienie flotowe.

Duże rabaty flotowe mają też w Renault.

Po B8 można kupić Talizmana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po B8 można kupić Talizmana :D

 

Tiaa. A z jakim silnikiem: 110 czy 147KM? Normalnie BIEDA w Renault :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z jakim silnikiem: 110 czy 147KM?

 

kW ... nie KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kW ... nie KM

 

Tak masz rację kW.

 

To jednak nie zmienia, że nisko zamykają poprzeczkę, gdzie VW oferuje do 206 kW.

Edytowane przez multisync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nisko zamykają poprzeczkę

 

Samochód mniejszy, lżejszy i szybciej weszli w totalny downsizing ... 200 KM z silnika 1.6 to dobry wynik ;-). I niestety ale trzeba się na to przygotować. Mam przeczucie, że silnika 2.0 w następnej generacji Passata nie uświadczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, oby nie... Póki co, na przykładzie Arteona z silnikiem TSI 2.0 190 KM zrobili odwrotnie - tzn. zamiast rozwijać silnik z mniejszą pojemnością TSI 1.8 180 KM zwiększyli pojemność/zmniejszyli moc w 2.0 TSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zabieg dla klienta, a obniżenie kosztów produkcji - jeden wymiar bloków, tłoków, pierścieni... nie doszukiwałbym się w tym odwrotu od downsizing'u. Nawet wprowadzenie do produkcji 1.5 TSI ma na celu unifikację, bo ma wejść do produkcji 1.5 TDI (znów unifikacja maszyn obróbczych). Przynajmniej taką pamiętam informację z przed jakiegoś czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wstępnie konfigurowalem A4 Allroad 252km z systemami bezpieczeństwa, paroma duperelami, duża navi, bez skory i zbędnych wodotrysków i wyszło Ok 245tys :/

Golf 7,5 Rka Variant 202tys, Arteon 280km Elegance 220 tys i Ew taki sam konfig B8 tyle ze z nowa navi i Drogowym + 220ka za 185tys

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie zabieg dla klienta, a obniżenie kosztów produkcji - jeden wymiar bloków, tłoków, pierścieni... nie doszukiwałbym się w tym odwrotu od downsizing'u. Nawet wprowadzenie do produkcji 1.5 TSI ma na celu unifikację, bo ma wejść do produkcji 1.5 TDI (znów unifikacja maszyn obróbczych). Przynajmniej taką pamiętam informację z przed jakiegoś czasu.

 

Z tą krotnością 0,5 l w pojemności silnika to kiedyś pisali, że jakoś na efektywność silników to lepiej wpływa, ale jak nie wiem. I że właśnie teraz będą 1,0; 1,5; 2,0 i że downsizing to ślepa ulica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tak - najefektywniejszym (podobno) jest cylinder o pojemności 0.5 litra (patrz BMW 1.5 3C, 2.0 4C, 3.0 6C, 4.0 8C). Silnik 1.5 TSI jest 4-o cylindrowy więc jeden cylinder ma 375 cm-szcześć. Dlaczego nie pytaj, bo nigdy nie miałem zaparcia, żeby to analizować ale może kiedyś sobie to policzę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli efektywność miała by zależeć od pojemności 0,5 litra to 4-cylindorwe silniki powinny mieć pojemność 2000cm3 a nigdy dokładnie takiej nie mają.

I dlaczego miało by to być magiczne 0,5 litra na nie jakieś inna magiczna część np. galona USA lub UK, cala sześciennego itp.

1500cm3/4 = 375cm3.

Audi ma 1984cm3 i 1968cm3.

BMW ma 1998cm3 i 1995cm3 - tutaj są blisko magicznej pojemności 500cm3 na jeden cylinder.

Okres obniżania pojemności silników chyba już kończy się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie moja teoria ale też mi się to kojarzy z jakiejś publikacji, że najlepsze napełnianie cylindra jest zapewnione dla pojemności okolo 0,5 litra (Olek wolałby 0,7). Jak znajdę to wrzucę jako ciekawostkę. Tak czy inaczej, jeśli UE faktycznie weźmie się za badanie spalin to koniec kosiarek z biturbo-kompresorem-elektrosprężarką jest bliski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mercedes też dla mocy powyżej 180KM ma 2-litrowe silniki.

Może uda mi się coś zdobyć, bo pracuje dla Mercedesa, ale akurat w systemach bezpieczeństwa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przyjąć że optymalna pojemność cylindra zwykłego silnika samochodowego wynosi w granicach 500--600cm3 (zwykłego w sensie nie wyczynowego) z jakąś odchyłką np. +/- kilka procent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas wakacji udało mi się cyknąć dość spontanicznie piękną fotę na przełęczy Grossglockner - aż sobie wydrukowałem i plakat powiesiłem nad biurkiem :D

[ATTACH=CONFIG]154503[/ATTACH]

a i mnie udało się fajne foto cyknąć, wersja comfortline na 17'' za 110tys a wygląda na za 200tys :)

20170818_061936_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a i mnie udało się fajne foto cyknąć, wersja comfortline na 17'' za 110tys a wygląda na za 200tys :)

 

Wiesz jak to jest: supercar też może wyglądać imponująco albo jak zwykły "trabant".

 

aMxP9xg.jpg

aMxP9xg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Passacie B8 czekam na B9... nie wiecie kiedy 2018? 2019?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności