Skocz do zawartości
tuning090

Montaż Xenonu Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak nie którzy z forum wiedzą zabieram się za montaż Xenonu do Passata B6. Sprawa wygląda tak,że mam już niemal wszystko zakupione poza zderzakiem, i spryskami. Ale nie o to teraz mi chodzi.Otóż nie dawno zamontowałem samopoziomowanie na lewy tylny wahacz. Od samopoziomowania wyprowadziłem dwa kable do kabiny. I teraz moje pytanie jest nasepujące. Gdzie te kable od samopoziomowania mam podłączyć? Pod moduł xenon,czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sterownika xenonow, w b7 moduł w słupku lewy przód, reszta do modulu elektryki, xenonow...

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi chodzi o B6 :) Czyli pisząc sterownik masz na myśli moduł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to w okolicy schowka przed pasażerem powinien być umieszczony moduł od xenonów-do niego prowadzisz kable od czujników poziomowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na filmie gość pokazuje gdzie ma być zainstalowany moduł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz numery lamp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numery lamp mam takie jak na zdjęciach 20170719_190422[1].jpg

20170719_190616[1].jpg

20170719_190604[1].jpg

Edytowane przez tuning090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem czy nie powinieneś mieć 2 czujników poziomowania. Jeden czujnik był montowany z lampami poliftowymi. Jesteś pewien że z tymi też będzie jeden współpracował?

 

A gdzieś ty takie lampy wygrzebał? Jeszcze takiego numeru nie widziałem, nawet w etce nie potrafię znaleźć

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz a wiec trochu mogę Cię naprowadzić potrzebujesz 2 czujniki i z jednego i drugiego idą po 3 kable do modułu 5M0 moduł taki posiadam na dwa czujniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ok a w jakiej cenie byś miał ten moduł? Bo ja to wszystko kupowałem u Tomka ( Hansus ) i on stwierdził,ze to wystarczy do działania xenonu. Mam też od niego moduł pod xenony,tylko nie wiem jaki jest jego numer,nie pamietam teraz z głowy. Tak jak napisałem wszystko kupowałem u Tomka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to tylko kwestia kodowania modułu, ale zanim zaczniesz montaż to lepiej sprawdź u kogoś kto ma auto przedliftowe, czy działa kodowanie na jeden czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku działa moduł po liftowy z lampami przedliftowymi ale trzeba wiedzieć jaki kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marku działa moduł po liftowy z lampami przedliftowymi ale trzeba wiedzieć jaki kupić

 

Dokładnie tak Wojtku :) Kwestia modułu. Mariusz ma ode mnie taki który będzie działał z lampami przed liftami i na jednym czujniku poziomowania tylnego wahacza.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

No ok ok a w jakiej cenie byś miał ten moduł? Bo ja to wszystko kupowałem u Tomka ( Hansus ) i on stwierdził,ze to wystarczy do działania xenonu. Mam też od niego moduł pod xenony,tylko nie wiem jaki jest jego numer,nie pamietam teraz z głowy. Tak jak napisałem wszystko kupowałem u Tomka

 

Mariusz ty nie szukaj nowych części bo wszystko masz, u ciebie jest problem w tym że nie wiesz jak to podłączyć... i za co się zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam nowych części,tylko tak po prostu się pytam za ile Wojtek to ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, to ja może od siebie podpowiem-już chyba Tobie (lub komuś innemu) na forum w dziale warsztat wrzuciłem zdjecie, jak się montyje czujnik przy tylnym zawiasie i którędy kabel się wprowadza do kabiny. Dodam tylko, że kabel puściłem powyżej osłony termicznej z układu wydechowego.

No to jak iść dalej z kablem?

Poniżej siedziska kanapy pod wykładziną przeprowadziłem kabel na prawą stronę auta, następnie pod prawą listwą progową do przedniego słupka i dalej za schowkiem do sterownika, który umieściłem, jak fabryka. No i od tego czujnika kabel poprowadziłem pod tapicerka i konsolą centralną w okolcy dźwigni zmiany biegów, nad pedałami do Bordnetz. Co ciekawe-u mnie montowałem też przedni czujnik (pomimo lamp poliftowych), ale nie mam teraz nawet pewności, czy on działał pod moim sterownikiem-nie ważne.

Od Bordnetz kable puściłem do mory silnika przez fabryczne otwory w ścianie grodziowej-znajdziesz te otwory pod gumowymi uszczelkami, jak zdemontujesz akumulator.

Jeśli masz problem z tymi robotami, to podjedź do Romero :-) Nie masz do niego daleko, ale będziesz mieć wszystko porządnie zrobione-dogadacie się na bank :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,

 

Czy ktoś z was ma doświadczenia w montowaniu żarówek LED w miejsce żarówek mijania h7? Zastanawiam się nad takim montażem w Passacie b6. Do tej pory miałem takie rozwiązanie w Mondeo MK3, świeciły super, ale wiem że w B6 jest problem z mocowaniem żarówki,(mocowanie na metalowej blaszce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe jeśli chodzi o montaż czujnika samopoziomowania,to pomógł mi w tym kolega Hansus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znających temat xenonów w passacie b7, jaki moduł siedzi w słupku kierowcy od lamp na jeden czujnik poziomowania? 5M0 907 357 ??? Jaka najwyższa literka do passata F,G?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5M0 907 357 F jest na jeden i na dwa w zalezności od kodowania sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i xenon zamontowany z meega pomocą kolegi Tomka :D:hurra20170729_173441[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności