Skocz do zawartości
Gegas

Obniżenie auta a nie równe "wystawanie" kół .

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy. Spotkał się ktoś z takim cudem - po obniżeniu Passka najpierw na amorkach MTS'a i springach AP,a teraz na gwincie z felgami 18-to calowymi o ET 49 i założonymi dystansami 17 mm prawe przedni koło wystaje bardziej niż lewe !!!!! Obniżenie nie jest jakieś mega,bo od asfaltu do błotnika w najwyższym miejscu było ok 63 cm. Teraz nie mierzyłem,ale na razie jest coś podobnego.

Ku mojemu zaskoczeniu jak dzisiaj byłem u znajomych oponiarzy i pokazywałem im ten "feler" to stwierdzili,że nie jestem pierwszy,który z tym przyjeżdża. Każdy który przyjechał z bardziej wystającym kołem miał obniżoną furę i co ciekawe zawsze bardziej wystawało koło PRAWE.

Pytałem mechanika on też nic w tym temacie. Zaznaczę,że Passek nie był bity.

W przyszłym tygodniu będę robił zbieżność ,ale to ponoć nie ma nic do rzeczy.

Napiszcie proszę czy spotkaliście się z czymś takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tyle czy przodzie?

Na tyle to norma w passatach i nie tylko... u mnie np. prawe jest ok 7mm bardziej na zewnątrz niż lewe. Wyrównałem to dystansem.

Z przodu nie widzę różnicy.

Obniżenie raczej nic do tego nie ma... jak auto stoi na serii błotnik jest wysoko/daleko od koła to nie rzuca się w oczy ale schodząc coraz niżej próbując spasować błotnik z kołem staje sie to coraz bardziej zauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem przód. Tyłu nawet nie sprawdzałem. Też mi przyszło do głowy,że wyrównam dystansami. Jeden 17 mm a drugi 13 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz skrzywioną zwrotnicę jak ja miałem. Jedno koło było do środka o ok 1cm bardziej schowane. Dałem inną i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zapodałem 13 mm dystans, a po drugiej stronie został 15 mm. W tygodniu będę robił zbieżność to może coś spec powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności