Skocz do zawartości
Gość tygrysek

Przekażnik pompy paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro ją odkręce. Sprawdze i napisze.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Passata 1,9 TD (kombi), rok prod. 1993 r. Dziś wieczorem, od czwartku wieczór stał nieużywany, próbuje uruchomić silnik i na pozycji środkowej kluczyka w stacyjce brzęczy mi przekaźnik pompy paliwa a rozrusznik nie kręci. Na ostatniej pozycji kluczyka przekaźnik już nie buczy, zaś silnik nadal milczy. Natomiast po kilku próbach (nie wiem czy dobrze rozbiłem, jestem laikiem) dzieje się coś dziwnego z światłami kierunkowskazów. Stale się palą, nawet wtedy, gdy wyjmę kluczyk ze stacyjki. Nie mogę wtedy również zamknąć drzwi pilotem.

Lekko się przeraziłem i odpiąłem jedną klemę od akumulatora. Po jakimś czasie znowu ją podłączyłem i wtedy mogę bez trudu zamknąć samochód, natomiast silnika nadal nie mogę uruchomić. Autoalarm mam typu Skorpion 2000A i ostatnio mi szwankuje (po otwarciu drzwi za ok 0,5 minuty zamyka mi je ponownie).

Czy unieruchomienie silnika jest winą ww. przekaźnika, czy też immobilizera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Passata 1,9 TD (kombi), rok prod. 1993 r. Dziś wieczorem, od czwartku wieczór stał nieużywany, próbuje uruchomić silnik i na pozycji środkowej kluczyka w stacyjce brzęczy mi przekaźnik pompy paliwa a rozrusznik nie kręci. Na ostatniej pozycji kluczyka przekaźnik już nie buczy, zaś silnik nadal milczy. Natomiast po kilku próbach (nie wiem czy dobrze rozbiłem, jestem laikiem) dzieje się coś dziwnego z światłami kierunkowskazów. Stale się palą, nawet wtedy, gdy wyjmę kluczyk ze stacyjki. Nie mogę wtedy również zamknąć drzwi pilotem.

Lekko się przeraziłem i odpiąłem jedną klemę od akumulatora. Po jakimś czasie znowu ją podłączyłem i wtedy mogę bez trudu zamknąć samochód, natomiast silnika nadal nie mogę uruchomić. Autoalarm mam typu Skorpion 2000A i ostatnio mi szwankuje (po otwarciu drzwi za ok 0,5 minuty zamyka mi je ponownie).

Czy unieruchomienie silnika jest winą ww. przekaźnika, czy też immobilizera?

odłącz alarm i spróbuj odpalić wtedy wykluczysz go z podejżanych jeśli nie odpali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak odłączyć alarm? Nie posiadam instrukcji do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak odłączyć alarm? Nie posiadam instrukcji do niego.
wyjmij bezpiecznik skoro masz dokładany to szukaj w takich oddzielnych prostokątnych pudełkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano odłączyłem alarm i nadal nic. przekaźnik brzęczy, rozrusznik nie drgnie, nie mówiąc już o silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzis rano odłączyłem alarm i nadal nic. przekaźnik brzęczy, rozrusznik nie drgnie, nie mówiąc już o silniku.

1. Spróbuj podładować akumulator.

2. Sprawdź kostkę stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności