Skocz do zawartości
Gość tygrysek

Przekażnik pompy paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tygrysek

witam

 

załączam stacyjkę i nie słychać pompy paliwa, nie wiem co jest grane , cała reszta załącza się ale z braku paliwa nie idzie ruszyć ..

 

więc podłączyłem przekażnik na krótko i słychać pompę czyli napięcie dochodzi i pompa działa czyli przestało działać coś co tym przekażnikiem steruje i takie pytanie do was czy już coś takiego coś miał lub jakieś pomysły gdzie szukać....

 

 

 

1,8l silnik PB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Przekaźnikiem pompy steruje komputer silnika.Ale:po włączeniu stacyjki pompa chodzi tylko ok. 1 sekundy.Następnie załącza się dopiero po uruchomieniu silnika.Wyjmij przekaźnik i sprawdź woltomierzem co się dzieje na pinie zasilania cewki przekaźnika.Jeśli po przekręceniu stacyjki pojawi się ok +12V przez sekundę to zobacz czy cewka przekaźnika dostaje masę.Jeśli jest i to i to musisz podmienić przekaźnik - być może jest wadliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Dodam tylko, że (przynajmniej w B3) przekaźnik pompy dostaje "+" na cewkę zaraz po przekręceniu stacyjki, komputer zaś steruje masą. Sprawdzaj miernikiem po prostu czy między stykami cewki w gnieździe przekaźnika pojawia się napięcie przy próbie uruchamiania silnika, bo działanie pompy jak widzę już sprawdziłeś "na krótko" :)

Jeżeli pojawia się "+" (pomiar np. w stosunku do blach nadwozia) po przekręceniu stacyjki ale nie pojawia się masa (czyli napięcie 12V między stykami cewki w gnieździe przekaźnika), to coś się dzieje z komputerem albo połączeniem do komputera. Kabel idzie bezpośrednio ze skrzynki bezpiecznikowej do komputera.

Zakładam, ze to jednak awaria samego przekaźnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrysek

Do przekażnika dochodzi plus za to masy nie ma, czyli sygnał od kompa nie idzie, zaczełem oglądać inne przekażniki i natrafiłem na dziwaka (przekażnik) który jest przy skrzynce bezpieczników (zdjęcie niżej) który nie chce ruszyć mi nawet na krótko może któryś z was wie do czego on jest co ciekawe jak go otworzyłem i zwarłem ręcznie styki to pompa ruszyła więc teraz jestem zakręcony ... ten przekażnik ma 6 wyprowadzeń i brak schematu na nim ..:( może potraficie powiedzieć co to jest ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może potraficie powiedzieć co to jest ..

 

Jest to przekaźnik zwłoczny pompy paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrysek

Dziękuje za informacje i mam pytanie do czego służy -- `przekaźnik zwłoczny pompy paliwa` może ma ktoś z was schemat jego wyprowadzeń czy macie jeszcze jakieś sugestie co sprawdzić ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do czego służy -- `przekaźnik zwłoczny pompy paliwa`
A może to on jest od tego żeby pompa pracowała przez sekundę jeszcze i sie wyłączyła. A jak ktoś nie wie to to jest potrzebne w przypadku wypadku gdyby sie cos rozszczelniło np. wężyk pod maska to pracująca pompa by zalała wszystko benzyna ( a wydajna jest). To jest lepsze rozwiązanie niż w fordach gdzie jest wyłącznik wstrząsowy ukryty w innym miejscu w różnych modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

tygrysek

No tu już nie pomogę. U mnie nie ma tego ustrojstwa. Dla pompy wkładałem "zwykły" 4-koncówkowy przekaźnik na pozycji 12 w/g rysunku zamieszczonego przez kuczlaw-a.

Być może u Ciebie ten dodatkowy przekaźnik po wyłączeniu stacyjki jeszcze przez jakiś czas (ok. 1-3 sek.) zasila pompę paliwa... Może być włączony równolegle z przekaźnikiem z pozycji nr. 12. Ale to tylko domniemywania. Ktoś z tą samą wersją silnikową może Ci poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrysek

całkiem możliwe `UKI` że jest tak jak piszesz, trudno znależć coś na ten temat (nawet ruszyłem z tym na Elektrode) w najgorszym wypadku komputer będzie do wymiany, jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to chętnie wysłucham może będą pomocne i uratują mnie :zalamany: ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tygrysek

witam ponownie - temat do zamknięcia i dziękuje tym co starali się pomóc

 

okazało się że na pin 14 sterownika od przekaźnika głównego idzie max 4-5v a najczęściej nic (powinno być 12v) powód przetarte przewody i małe zwarcie przy okazji ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie - temat do zamknięcia i dziękuje tym co starali się pomóc

 

okazało się że na pin 14 sterownika od przekaźnika głównego idzie max 4-5v a najczęściej nic (powinno być 12v) powód przetarte przewody i małe zwarcie przy okazji ..

Pytanie po czterech latach od wątku-a gdzie się przetarły te przewody bo może u mnie jest to samo.Pozdrawiam

Edytowane przez Rybkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie się przetarły te przewody bo może u mnie jest to samo

tygrysek już Ci nie odpowie... :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Mam podobny lecz inny problem. Zauważyłem dzisiaj ze pompa paliwa cały czas mi cicho wyje nawet na lpg. Zdjąłem ten dekielek na 3 sruby i rozłączyłem kostkę to przestała. Jak sie kostke podepnie to znowu wyje. Nigdy dotąd tak nie było. dodam ze przy odpalaniu pompa włączała sie na około 1 sek. i gasła a za moment po uruchomieniu silnika nawet na lpg zaczyna wyć tak ze ja słychac w srodku!

Pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich.

Mam podobny lecz inny problem. Zauważyłem dzisiaj ze pompa paliwa cały czas mi cicho wyje nawet na lpg. Zdjąłem ten dekielek na 3 sruby i rozłączyłem kostkę to przestała. Jak sie kostke podepnie to znowu wyje. Nigdy dotąd tak nie było. dodam ze przy odpalaniu pompa włączała sie na około 1 sek. i gasła a za moment po uruchomieniu silnika nawet na lpg zaczyna wyć tak ze ja słychac w srodku!

Pomocy!

pewnie przekaźnik powiedział papa a że wyje to pewnie wyłechtana już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten przekaznik pierwszy od prawej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest ten przekaznik pierwszy od prawej?

ten przekaźnik u ciebie jest na miejscu 13 pierwszy od lewej na dolnym rzędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Kolego!!!. Zerkne w poniedziałek czy to jest to. Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik od pompy to jest taki szary numer 80 pierwszy od prawej, pierwszy rząd nad bezpiecznikami. Jest sprawny. Pompa jak ja słychać było tak ją słychać! Mechanik mówił mi ze trzeba będzie pompę wymienić na nową. Koszt większy ale będzie git.

Może ktoś jeszcze ma jakieś sugestie. Chętnie przeczytam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekaźnik od pompy to jest taki szary numer 80 pierwszy od prawej, pierwszy rząd nad bezpiecznikami. Jest sprawny. Pompa jak ja słychać było tak ją słychać! Mechanik mówił mi ze trzeba będzie pompę wymienić na nową. Koszt większy ale będzie git.

Może ktoś jeszcze ma jakieś sugestie. Chętnie przeczytam.

Pozdrawiam

a może pompa dostaje stały plus i dlatego cały czas pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ma być w silniku PF, ale u mnie nawet na LPG pompa pracuje cały czas - tak musi być, żeby benzyna chłodził wtryskiwacze benzyny.

 

Zdjąłem ten dekielek na 3 sruby i rozłączyłem kostkę to przestała.
Przestała wyć bo odłączyłeś jej zasilanie :D
Mechanik mówił mi ze trzeba będzie pompę wymienić na nową.
Jeśli padnie całkiem to tak, ale...

 

Wymontuj pompę i wyczyść ją. Jeśli na sitku są zanieczyszczenia w postaci opiłków metalu (tak było u mnie), będzie wyła. U mnie po czyszczeniu jest cisza. Nie wiem ile jeszcze ta pompa pociągnie, ale wycie ustało.

Polecam ten zabieg zanim kupisz nową pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności