Skocz do zawartości
lukaszop

Wzmacniacz car audio plus separator antenowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

W jaki sposób można podłączyć napięcie od separatora antenowego, gdy do wejścia REMOTE mam podłączony wzmacniacz CAR - AUDIO? Gdy próbuję podłączyć równocześnie separator plus wzmacniacz to ten drugi nie włącza się. Rozumiem, że najlepiej byłoby podłączyć ten separator od plusa ze stacyjki? A jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie, aby w jednym momencie mieć zasilanie w separatorze antenowym i wzmacniaczu CAR?

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik do remote i wtedy obciążenie nie będzie grało roli.

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekaźnik do remote i wtedy obciążenie nie będzie grało roli.

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Dzięki a jaki to przekaźnik? Gdzie i w jaki sposób go podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.

W jaki sposób można podłączyć napięcie od separatora antenowego, gdy do wejścia REMOTE mam podłączony wzmacniacz CAR - AUDIO? Gdy próbuję podłączyć równocześnie separator plus wzmacniacz to ten drugi nie włącza się. Rozumiem, że najlepiej byłoby podłączyć ten separator od plusa ze stacyjki? A jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie, aby w jednym momencie mieć zasilanie w separatorze antenowym i wzmacniaczu CAR?

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

 

a jakie to radio ? nie które radia jak np. Alpine oprócz tradycyjnego Remote , sterowanie anteną (elektorycznie wysuwane anteny) tzn. pojawia się na nim napięcie w momencie gdy włączysz Radio Fm, wyłaczysz radio i np przerzucisz na płytę napięcie znika ( wtedy antena się chowa) . Można wtedy wykorzystać właśnie ten przewodzik sterowania anteny do separatora. Ten kabelek czy też pin na radiu nosi nazwę " Power Antena Lead "

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio to ALPINE 72BT.

Z tego co widzę w instrukcji to jest kabel antena. Czyli mogę podpiąć pod niego zasilanie od separatora?

Edytowane przez lukaszop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radio to ALPINE 72BT.

Z tego co widzę w instrukcji to jest kabel antena. Czyli mogę podpiąć pod niego zasilanie od separatora?

 

tak, pod niebieskim kablekiem masz "power antena Lead" tam napięcie pojawia się gdy załączysz radio FM więc i separator będzie się wtedy włączał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, pod niebieskim kablekiem masz "power antena Lead" tam napięcie pojawia się gdy załączysz radio FM więc i separator będzie się wtedy włączał

 

Jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc. Próbuje i niestety bez skutku. Podłączyłem zasilanie separatora pod niebieski kabel wychodzący z kostki podłączonej bezpośrednio pod radio (przeciąłem kabel i złączyłem z niebieskim, który wchodzi do kostki do radia). Pierwsze uruchomienie po zmostkowaniu tych obu kabli - wzmacniacz CARAUDIO włączył się lecz w odbiorze stacji nie było poprawy, było gorzej niż przed podłączeniem separatora. Uruchomiłem ponownie radio i wzmacniacz już nie załączył się. Grają tylko tylne głośniki, które podłączone są bezpośrednio pod radio. Dodam, że gdy po ściśnięciu tego elementu, który zaznaczyłem na czarno od razu poprawia się odbiór stacji i radio zaczyna grać bardzo dobrze. Puszcze ten element - radio szumi.

 

XW6iQnU.jpg

 

 

Tak wygląda całe połaczenie:

 

U5wuTjq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To problem leży w tym separatorze, może nie jest sprawny do końca jeśli musisz go ścisnąć żeby działał . Weź trytykę i zaciśnij ja na nim , jak będzie ściśnięty to może będzie dobrze, jeśli nie spróbuj inny może separator kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności