Skocz do zawartości
Gość Makaj

spryskiwacz tylnej szyby B5 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Makaj

Witam wszystkich. :642: Podpowiedzcie proszę, czy to się naprawia. Płyn zamiast zraszać szybę leje się do wewnąrz. Rozebrałem wycieraczkę, zdjąłem metalową osłonę mechanizmu (na 7 czy 8 małych wkrętów), w której jest kruciec z wężykiem do pompki. Z drugiej strony tej blachy wystaje mosiężna chyba rurka, która sięga do dyszy spryskiwacza. Mam wrażenie, że ta rurka powinna mieć jakiś uszczelniacz, albo się ułamała. :625: Przy wyjmowaniu nie czułem najmniejszego oporu, a koniec ma lekko nieregularny kształt i ostre brzegi. Oczywiście efektem końcowym wycieku jest (było) uszkodzenie "elektryki" :646:: czujnik zamknięcia zamka, siłownik centralnego i sterowanie zamkiem z kluczyka, czyli wszystko co możliwe. Dzięki wcześniejszym Waszym postom (troszkę sobie poczytałem) wszystko szybko znalazłem i bez kłopotu naprawiłem. DZIĘKI. Mam nadzieję, że i teraz nie polegnę :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:!: Ten spryskiwaczyk można by naprawić ale awaria może się znów powtórzyć - proponuję jednak kupić nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marku. A jeśli naprawa to jak? Mały majsterkowicz :641: , czy są części zamienne? Używany kompletny mechanizm kosztuje min 200zł, a w serwisie boję się zapytać. Zastanawiam się jeszcze nad montażem samej dyszki gdzieś nad szybą, tylko tam jest wąsko z blachą. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w tylnym spryskiwaczu da się wyjąć (wyciągnąć) dyszę..?? a żeby np. jej nie urwać, czy jest ona na stałe zamocowana..?? i jedyny sposób wszystko rozbierać od środka.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dokładnie jak na załączonym wyżej linku, działa. Tylko dookoła trza dużo smaru dać żeby się rurka nie przetarła. Przy pracy wycieraczki troszkę na boki chodzi ale minimalnie. Działa nawt w zimę. Robiłem pół roku temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy w tylnym spryskiwaczu da się wyjąć (wyciągnąć) dyszę..?? a żeby np. jej nie urwać, czy jest ona na stałe zamocowana..?? i jedyny sposób wszystko rozbierać od środka.??

Oczywiście, że się da. Zdejmujesz osłonę spryskiwacza tą zaślepiającą nakrętkę i do tego celu używasz kombinerek. Z wyczuciem ciągniesz do siebie i powinno wyjść. W swoich dwóch ostatnich passatach tak robiłem i niczego nie urwałem. Samą dyszę można też dokupić w ASO za około 20 zł. Zdjętą dyszę musiałem udrożnić sprężonym powietrzem ponieważ źle pryskał mi płyn. Po tym zabiegu wszystko wróciło do normy. Igłą delikatnie można ustawić kąt pryskania płynu oczywiście jeśli jest taka potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo,musiałem auto na noc u kolegi na warsztacie postawić bo szalał alarm zalany w tym czujniku klapy.

Suma sumarum kupiłem ten silnik -mechanizm w serwisie i wcale nie był przerazająco drogo,owszem kosztował więcej niż używka ale gwarancja to dobra rzecz a na używkę,wiadomo...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam naprawiony spryskiwacz w sposob z forum golfa ,rurka z plynu do szyb i jest git juz ponad rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam naprawio

W ASO za rurkę wraz z dyszą płaciłem ok 30 PLN. W wielu sklepach motoryzacyjnych można kupić zamiennik firmy TOPRAN, widziałem takie również na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ASO za rurkę wraz z dyszą płaciłem ok 30 PLN. W wielu sklepach motoryzacyjnych można kupić zamiennik firmy TOPRAN, widziałem takie również na Allegro.

 

w którym ASO? kurde ja jak się pytałem to za samą dyszę krzyczeli 40zł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiennik w intercarsie - torpan 30zł - cały z plastiku

w ex golfie naprawiałem rurka od jakiegoś ajaxu czy czegoś takiego - działało bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w którym ASO? kurde ja jak się pytałem to za samą dyszę krzyczeli 40zł :/

W ASO Piła jakieś 8 miesięcy temu. Ceny części pomiędzy wieloma oddziałami wbrew pozorom różnią się bardzo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie :

Jakim strumieniem powinien prawidłowo pryskać tylny spryskiwacz? Pojedynczy strumień czy rozpylać jak przednia dysza? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

32 minuty temu, nkon napisał:

Pojedynczy strumień czy rozpylać jak przednia dysza? 

To zależy od tego w jakim stanie jest jego prostata ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy że prostata jest w idealnym stanie. 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednostajny prosty strumień

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności