Skocz do zawartości
Patryk

Dodatek do paliwa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio kolega był u mechanika który polecił mu do diesla jakiś dodatek do paliwa, mam pytanie czy to się opłaca? Co to daje i czy nie zapcha czegoś? Miał ktoś z tym styczność? Koszt to 80 zł.

DSC_0017.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego konkretnego dodatku ale generalnie firma raczej godna polecenia. Cena 80,00 zł ale jaka pojemność i dawkowanie?

Jak chcesz bardzo dobry sprawdzony dodatek do diesla do regularnego stosowania to zdecydowanie polecam Archoil AR6900 D-max w nowej formulacji specjalnie pod paliwa na naszych stacjach. Koszt to 69,00 zł za 500 ml, które wystarczą na 500 litrów paliwa więc jakieś 8-10 tankowań do pełna. Preparat ten czyści układ wtryskowy i zapewnia jego odpowiednie smarowanie, zwiększa efektywność spalania i podnosi liczbę cetanową. Coś jak paliwo premium tylko bardziej wszechstronne, lepsze (większe dawki substancji) i tańsze (koszt stosowania 0,13-0,14 zł/l). Regularne stosowania dobrych dodatków do paliwa bardzo korzystnie wpływa na układ wtryskowy (chodzi przede wszystkim o czystość i smarowanie bo nasz ON nie zapewnia w tym względzie odpowiedniego standardu) oraz na dpf-a. W przypadku AR6900D-max użytkownicy obserwują lepsza pracę silnika, wzrost osiągów oraz niższe spalanie. Dodatki Archoil są bardzo zaawansowane technologicznie i moim zdaniem warto u siebie wypróbować i samemu wyrobić sobie opinię na ten temat. Jak ktoś jeździ powtarzalnie na tych samych trasach to będzie mógł łatwiej wyłapać różnice. Na AR6900 D-max potrzeba 2-3 baki aby dodatek zrobił swoje i była zauważalna poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2litry chyba.

 

To mowisz, ze lepiej kupic to Twoje zamiast tamtego? zauwaszasz jakas poprawe w mocy silnika itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ostatnio kolega był u mechanika który polecił mu do diesla jakiś dodatek do paliwa, mam pytanie czy to się opłaca? Co to daje i czy nie zapcha czegoś? Miał ktoś z tym styczność? Koszt to 80 zł.

[ATTACH=CONFIG]153795[/ATTACH]

 

Jest to amerykanski produkt i wszystkie uszlachetniacze tej firmy są bardzo dobrej jakości. Używałem ich przez jakiś czas z bardzo dobrym skutkiem. Po zmianie samochodu przeszedłem na dodatek do oleju napędowego Millers Oils Diesel Power Ecomax 500ml Pojemnik z dozownikiem za około 58 zł który również wystarcza na 500L paliwa z tym samym zastosowaniem. Również polecam.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

czyli moge sobie go kupic, czy polecasz raczej cos lepszego?

 

co zauwazyles gdy go uzywales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zdecydowanie cichsza i równa praca silnika. Szybciej wkreca się na obroty. Z dodatkowych zalet to czyszczenie i konserwacja układu zasilania i pięknie wypalona rura wydechowa. Dodałem na sam początek świadomie podwójna dawkę w celu zwiększenia efektu. Jak skończę używanie mojego produktu to mam zamiar zalać do paliwa millers dpf cleaner w celu czyszczenia filtra. Zresztą czeka już w bagażniku. To czy zastosujesz produkt millersa czy celen flo to moim zdaniem bez znaczenia. Oba są rewelacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Archoil jeszcze lepszy:hyhy. Żeby nie było, że tak zachwalam to co sam sprzedaje to w ofercie mam również dodatki Millersa, Penrite i Liqui Moly ale dla najlepszych efektów polecam Archoila, którego sam stosuje i co do którego mam przekonanie, że się sprawdza. Archoil specjalnie wprowadził nową formułę dodatku pod nasze paliwa. Były robione testy u nas w Polsce a próbki paliw były wysyłane do laboratoriów w USA aby jak najlepiej dostosować skład pod nasze paliwa bo wbrew pozorom ropa ropie nie równa.

Te 2 litry preparatu na ile wystarczają? Jak pisałem produkty tej firmy mają dobre opinie więc myślę, że śmiało możesz zastosować. Sprawdź tylko jak wychodzi to cenowo w stosunku do Archoila i Millersa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek evo natknalem sie na temat o olejach silnikowych na forum fiata i znalazłem ciekawy film, który przedstawia test oleju specol i amz oil w niskiej temp. chyba -27 stopni. Zdecydowanie specol wypadł lepiej. Oto on;

https://youtu.be/22VJXN0rwAQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja juz nie wiem co warto wybrac na teraz :D przekonajcie mnie, hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z tych trzech będzie dobry ale ja osobiście wybieram Archoila jako najbardziej kompleksowy i wypróbowanych przeze mnie produkt.

Co do Specola to nie są to produkty zupełnie"anonimowe". W sieci jest bardzo dużo opinii (najczęściej bardzo pozytywnych) oraz kilka niezależnych analiz, które potwierdzają bogaty skład i dobre parametry tych produktów. Produkty Specola moim zdaniem są dobrą alternatywą dla średniej półki bo jakościowo nie ustępują większości porównywalnych olejów (częściej je przewyższają) a cenowo wychodzą bardzo korzystnie. Niestety (pisze niestety bo to Polski produkt) większość Kowalskich woli kupić nawet drożej gorszy olej ale za to z napisem Elf, Castrol, Mobil, Ford czy Opel nawet nie zdając sobie sprawy że jest on blendowany w naszych rodzimych zakładach lub np. w rafinerii w Bługarii czy Rumuni, która wygrała przetarg bo dała najniższą cenę. Dobry olej kosztuje ale najwięcej nie płacimy wcale za olej tylko inne składowe ceny i o ile w przypadku topowych olejów osobiście godzę się na wyższą cenę bo idzie za nią konkretna jakość o tyle w przypadku większości marek dostajemy "wy-standaryzowany" produkt, który wcale nie musi być tani i najczęściej tani nie jest za to reklama w mass mediach robi swoje (oczywiście za reklamę sami płacimy kupując ten produkt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z Tobą Tommku zgodzę. Dzwoniłem do dwóch zaprzyjaznionych sklepów motoryzacyjnych z pytaniem o dostępność specola i dowiedziałem się że nie sprowadza się tego oleju bo nie będzie się dobrze sprzedawał. Nadal dziadowski castrol jest najlepiej sprzedawany. Jaka rafineria produkuje specol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma Specol z Chorzowa. To nie rafineria tylko producent ale nie trzeba mieć rafinerii aby robić dobry olej. Z resztą syntetyczne bazy olejowe robi bodajże 5 firm na świecie, z dodatkami jest podobnie a rafinerie najczęściej robią bazy mineralne i tutaj produkcja olejów mineralnych i półsyntetycznych ma największy sens. Aby zrobić syntetyka i tak trzeba kupić bazę, choć wiem, że nasze rodzime rafinerie (Lotos) też coś tam kombinują. Najlepiej tak jak Neste być koncernem, który wydobywa ropę z dna morza, ma własne rafinerie i jest producentem baz olejowych i olejów. Technologicznie taka firma ma przewagę bo potrafi sobie stworzyć lepsza bazę, która będzie lepiej komponowała się z pakietami dodatków a większość firm kupuje gotowe bazy i wtedy zawsze jest trudniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam jeszcze pytanie odnosnie tego plynu co podalem, czy wplywa on jakos na dpf? lub na cos innego w passacie b6 highline 2008 2.0 170km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpływa to raczej tylko pozytywnie. AR6900 wpływa zdecydowanie pozytywnie i jego regularne stosowanie znacząco wpływa na kondycje dpf-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wpływa to raczej tylko pozytywnie. AR6900 wpływa zdecydowanie pozytywnie i jego regularne stosowanie znacząco wpływa na kondycje dpf-u.

 

W linku masz opis właściwości AR 6900;

http://sklep.archoil.pl/?product=archoil-ar6900-d-max-advanced-fuel-synthesis-pd-cr-diesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie troche ten temat, nie uzylem do tej pory zadnego z powyzszych, macie cos nowego? jakas instrukcja jak to wlewac? co polecacie? czy w ogole uzywacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności