Skocz do zawartości
Gość winiarVR6

katalizator w VR6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość winiarVR6

Witam!

 

Szukalem ale nie znalazlem nic na ten temat.Otoz chcialbym sie pozbyc katalizatora w B-3 VR6, jest tam dziwnie umieszczona sonda lambda bo nie przed katem w tylko w nim w srodku.Czy po wycieciu kata i wstawieniu rury o takiej samej srednicy, nie wplynie to na spalanie?? np.40 po miescie :)) gostek od wydechow nie chce tego ruszac bo mowi ze jest "orginal" cokolwiek by to mialo znaczyc :) i zebym przyjechal tak za 2 lata to sie obczai.. napiszcie jak macie to zrobione w swoich paskach.. w tych 2.0 16V ponoc jest podobnie umieszczona sonda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B4 sonda jest przed katem, ok 15 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fasola

wyrzucenie sądy wpłynie na prace silnika wiec lepiej z tym nie kombinuj poza tym poprzez wyrzucenie katalizatora nie uzyskasz super przyrostu macy itp. a jak chcesz się bawić w tuning nazbieraj ok.2tys E i kup kit turbo a wtedy większości będziesz pokazywał :fuckyou2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość winiarVR6
wyrzucenie sądy wpłynie na prace silnika wiec lepiej z tym nie kombinuj

 

skad wiesz? wywalales u siebie kata i tak sie dzialo? calkiem sondy niechce wywalac tylko poprostu ja wspawac w zwykla rure w to samo miejsce..

 

poza tym poprzez wyrzucenie katalizatora nie uzyskasz super przyrostu macy itp.

 

nie zalezy mi w tym przypadku na mocy, to to ja wiem ze po wywaleniu kata mocy nie przybedzie (co najwyzej max.2-3KM) chodzi mi raczej o to ze lubie "slyszec" silnik a u mnie cichutko jak..

 

a jak chcesz się bawić w tuning nazbieraj ok.2tys E i kup kit turbo a wtedy większości będziesz pokazywał :fuckyou2:

 

heh myslalem nad tym, ale drugiego paska za to mozna kupic a nawet dwa! :) chociaz efekt napewno niewymierny :evil: tak na przyszlosc ktora firma to w polsce robi najlepiej, nie gadaj ze masz u siebie.. i chodzi ci o turbo czy biturbo?

 

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
skad wiesz? wywalales u siebie kata i tak sie dzialo? calkiem sondy niechce wywalac tylko poprostu ja wspawac w zwykla rure w to samo miejsce..

 

ja raz popelnilem ten blad w G60 i wiecej tego nie robie. jak chcesz miec slyszalny wyraznie dzwiek silnika to zapodaj storzek alebo przelotowy ostani tlumik. katalizatora i srodkowego tlumika w B3 nie nie ruszaj bo zmeinisz cisnienie wylotowe spalin i sada moze zaczac wariowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fasola

tak jak napisał ppmarian wywalisz sade i będą kata i mogą być kłopoty lepiej pobawic sie tłumikami :ok: a ja u siebie turbo nie mam ale zerkałem na ebay.de co i jak.a Turbo czy Biturbo to juz nie jest tak ważne byle pompowało hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość winiarVR6

Dzieki koledzy za rade, zawsze to lepiej najpierw zapytac na forum, w takim razie zostawiam katalizator w spokoju i zajme sie wydechem.Co myslicie o ofercie supersprinta?

http://www.supersprint.com/a_prodotti.asp?modello=vwpas29 stozek to raczej dopiero jak sie blosa zalozy bo wtedy niema zdmuchiwania.A co do turbo to narazie niemam zamiaru zakladac :znudzony: ale ciekawe ile tak bezpiecznie na seryjnym silniku mozna by dmuchnac :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fasola

orientujesz się może ile kosztuje końcowa puszka bo kształt końcówki mi pasuje no i to ze jest dedykowana do tego silniczka.zastanawiam się jeszcze czy nie zrobić sobie samemu dueta bo podoba mi się a za taki napewno sporo zaspiewają :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość winiarVR6
orientujesz się może ile kosztuje końcowa puszka bo kształt końcówki mi pasuje no i to ze jest dedykowana do tego silniczka.zastanawiam się jeszcze czy nie zrobić sobie samemu dueta bo podoba mi się a za taki napewno sporo zaspiewają :dobani:

 

no i zaspiewali :krzeslem: za ten pierwszy model 528zl a ten drugi 1042zl jakos tak.. niewiem dlaczego ten drugi model 2x tyle drozszy bo jeszcze mi nie odpisali, mimo to lubie ta firme bo nie robia typowo basowych wydechow, wydobywa sie z niego tylko nerwowe syczenie a przyrost mocy naprawde jest (jezeli by wymienic kpl.uklad).Ale zastanowie sie moze nad czyms tanszym..samemu to wlasciwie tez by mozna zrobic jezeli chodzi mi tylko o to zeby slyszec silnik, bo taki drogi firmowy koncowy to i tak mocy nie podniesie lub niewiele.. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michu_82

Kumpel kombinował z katalizatorem w VW Polo G40 - silniczek 1.3 z kompresorkiem. Sonda była zamontowana na puszce katalizatora. Skończyło sie na tym, że wycięli katalizator, wzięli duży młotek i przecinak i opróżnili zawartość puszki katalizatora, po czym wspawali go z powrotem. Komp nie pokazywał błędów. Na pewno zmienił sie skład spalin, ale tego nie sprawdzali :) Jeździ do dziś i nie narzeka na kłopoty z silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

winiarVR6, o uturbieniu VR jest sporo w necie, są nawet foty co i jak. Generalnie sprawa mocno nieopłacalna. Lepiej kupić Audi S6 C4 i wyjdzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość winiarVR6

stempel 72 generalnie masz racje.. w v-techu powiedzieli 15.000 PLN z robocizna :( MOC kosztuje :) ja tam narazie nie mysle o zamianie paska na audi, moze w przyszlosci.. a moze cos mniejszego, lzejszego? no ale co kombi to kombi! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chetnie zaloze katalizator :) wycialem kata i w sumie nic nie zyskalem, ani nic nie stracilem, ale chce kata bo lubie ciche auto od wydechu, a z wydechu sie troche glosniej zrobilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fasola

założyłem wczoraj filterek stożkowy i maszyna zajebiscie gra od ok.3tys obr tak wiec juz jest milutko bez zmiany tłumika :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość winiarVR6

jak go dobierales? bo podobno do kazdego silnika jest inny stozek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę swój sprzedać ;) Fajnie to brzmi owyżej 3tkm ale już mi przeszło :) Jakby co to PW

jak go dobierales? bo podobno do kazdego silnika jest inny stozek

Zdjmujesz tylko obudowę filtra i idealnie pasuje na dolot przed przepływką, ok 1 min roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fasola

jak dobrałem hmm czym wiekszy tym lepszy :ok: kupiłem stożek o srednicy 12 u góry i 15 na dole tylko lekko ranty gumowe poscinałem bo przepływomierz ma 80mm a stożek 77 ale pasuje fajnie :ok: a cena 40 zeta odbrałem sam bo miałem blisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fasola ale chyba nie oczekujesz efektu po tym stozku za 40zl? zeby ci tylko gabki nie wsyslo do silnika, bo i tak bywalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fasola

efekt tylko i wyłącznie dzwiękowy :) a gabki to on nie posiada :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie stozka to nie polecam,a jesli to konkretnych firm,a nie za 40zl,wykonczy ci tosilnik i nic pozatym,pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności