Skocz do zawartości
loost

Wymiana uszczelki karoseryjnej drzwi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do wymiany uszczelki drzwi kierowcy, tej w nadwoziu (nie w drzwiach).

Czy orientuje się ktoś czy jest to skomplikowane? W serwisie chcą za usługę 220 pln więc jeśli nie jest to skomplikowane to po co przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :) Mam pytanie , dlaczego chcesz wymieniać tą uszczelkę , czy to nie jest przypadek tyg odgłosów "powietrza przy słupku B " ? Ja zamierzam reklamować uszczelki w moim Passacie bo niestety powyżej 120 km przepływ powietrza jest bardzo słyszalny a mam podwójne klejone szyby i jest to bardzo uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam bo jest po prostu przetarta (uszkodzona). Żadnych innych problemów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie to samo, przebieg poniżej 40 tys. km i uszczelka zaczęła się przecierać. Podejrzewam, że ze względu na to, że jest "pulchna" co ma zapewne pozytywny wpływ na wyciszenie. Na drzwiach uszczelka jak nowa czyli to musi się dziać od wsiadania i zahaczania butem (foto - może nie za dokładnie widać, robione w garażu gdzie jest dość ciemno, na żywo wygląda gorzej). No więc z mojego dochodzenia wynika iż jest to część o numerze "3G0 867 911 L". ASO chce za samą uszczelkę prawie 290 zł, to by było jeszcze OK gdyby nie fakt, że za godzinę pracy przy wymianie uszczelki chcą... 330 zł ?. Wychodzi bagatela 620 zł za całość...

Ponieważ planuję wymienić tę uszczelkę tak czy siak to kupię tę z ASO natomiast czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć jak z wymianą? Z moich wstępnych obserwacji wynika, że prawdopodobnie nie trzeba nic demontować tylko wyciągnąć starą i nowa jest na wcisk?

 

Z góry dzięki za wszelkie info ?

 

 

20180911_121458.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności