Skocz do zawartości
lukaszlbn

Potężne spalanie 1.8 ARG Passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od jakiegoś czasu mniej więcej miesiąc, może półtora, mam problem ze spalaniem, zbyt potężnym uważam jak na ten motor, przypomnijmy 1.8 ARG z LPG. Spalanie wynosi po mieście (Lublin, trochę korków, trochę stania - przebudowy dróg) ok 19.2l/100km ! tak, to nie pomyłka. Ostatnio zalałem 23litry i zrobiłem tylko 120km na LPG. Podpinałem VCDSa i przepływka pracuje ładnie, na wolnych obrotach wartość w granicach 2.98-3.50 g/s, sonda lambda pracuje ładnie, na wolnych oscyluje w granicach 0.82 do 0,1V. Błędów brak. Klapy w kolektorze chodzą. Jedyne co to nie zmienione świece jeszcze. Na pełnym zbiorniku LPG (wchodzi mi 38litrów) robię ok. 210km co jest stanowczo za mało. Klimy nie używam. Co sprawdzić jeszcze? Co wymieniać? Pozdrawiam

Edytowane przez lukaszlbn
pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Od jakiegoś czasu mniej więcej miesiąc, może półtora, mam problem ze spalaniem, zbyt potężnym uważam jak na ten motor, przypomnijmy 1.8 ARG z LPG. Spalanie wynosi po mieście (Lublin, trochę korków, trochę stania - przebudowy dróg) ok 19.2l/100km ! tak, to nie pomyłka. Ostatnio zalałem 23litry i zrobiłem tylko 120km na LPG. Podpinałem VCDSa i przepływka pracuje ładnie, na wolnych obrotach wartość w granicach 2.98-3.50 g/s, sonda lambda pracuje ładnie, na wolnych oscyluje w granicach 0.82 do 0,1V. Błędów brak. Klapy w kolektorze chodzą. Jedyne co to nie zmienione świece jeszcze. Na pełnym zbiorniku LPG (wchodzi mi 38litrów) robię ok. 210km co jest stanowczo za mało. Klimy nie używam. Co sprawdzić jeszcze? Co wymieniać? Pozdrawiam

 

Sprawdź ile ci spali benzyny na 100km.

Jak będzie w normie to zobacz czy wtryskiwacze nie puszczają.

U siebie przed wymianą wtryskiwaczy miałem spalanie ~16l/100km w 1.8T

Po zmianie i ustawieniu mapy spadło w okolice ~13.5l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtryski gazu, że puszczają tak? Chyba nie, instalacja ma 6 miesięcy, nie dawno robiłem przegląd i wg panów instalatorów było wszystko dobrze. Przejadę się na benzynie więcej. Mam aktualnie 17 litrów w baku i Fis podaje zasięg 130km, co po przeliczeniu dla 100km wychodzi 13 litrów na 100. Czyli wychodzi feler gazu jakiś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtryski gazu, że puszczają tak? Chyba nie, instalacja ma 6 miesięcy, nie dawno robiłem przegląd i wg panów instalatorów było wszystko dobrze. Przejadę się na benzynie więcej. Mam aktualnie 17 litrów w baku i Fis podaje zasięg 130km, co po przeliczeniu dla 100km wychodzi 13 litrów na 100. Czyli wychodzi feler gazu jakiś...

 

Mapa dobrze ustawiona czy tylko autoregulacja i do domu?

Może być zbyt bogata mieszanka, check ci się nie pokazuje ze zbyt bogatą mieszanką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odziwo nic się nie pokazuje, zero błędów na VAGu. Co do autoregulacji to nie, oni mają przygotowane mapy pod silniki dla różnych instalacji i takich silników. Po tysiącu drobna korekta. Jutro zajżę sam pod maskę a potem najwyżej do gazowników. Pozdrawiam i dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie odziwo nic się nie pokazuje, zero błędów na VAGu. Co do autoregulacji to nie, oni mają przygotowane mapy pod silniki dla różnych instalacji i takich silników. Po tysiącu drobna korekta. Jutro zajżę sam pod maskę a potem najwyżej do gazowników. Pozdrawiam i dzięki!

 

Druciarstwo na maksa.... Nawet 2 samochody z tymi samymi silnikami , te same modele, na takich samych podzespołach, itd. itd. Trzeba stroić indywidualnie, nie wrzuca się gotowych ustawień bo kończy się to tak jak u Ciebie, albo jeszcze gorzej np. wypaleniem gniazd zaworowych

A co to za instalka jeśli można spytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie też mi coś się nie podoba w tym ich sposobie ale "zachwalali to" ale z drugiej strony kto by nie chwalił będąc właścicielem zakładu.... a instalacja BlueBox z wtryskiwaczami Hercules na listwie i o zgrozo 30cm wężyki do kolektora od wtryskiwaczy... nie no macie rację druciarstwo na maksa jak nic, trzeba to poprawić... odezwę się po przeróbce, z tego co poczytałem mają być krótkie wężyki jak się da a tu lecą przez całą pokrywę zaworów bo dali listwę od strony wydechu.... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężyki jak najkrótsze, takiej samej długości, czujnik ciśnienia jak najbliżej wtryskiwaczy, jak chcesz sam przy tym podłubać, to znajdziesz wszystkie informacje na LPG Forum

I pamiętaj że po przeróbce musisz go "wystroić"

Skrócenie wężyków raczej Ci nie zmniejszy spalania miałoby wpływ na szarpanie, i opóźnioną reakcje na pedał gazu

Swoją drogą chyba go dusisz trochę. pisałeś że fis spalanie Ci wylicza ok 13l. Benzyny to gazu jak nic powinien spalić jakieś 25% więcej, czyli ok 16,5 l

Mój 1.8T z ostatnich 3500 jazdy mieszanej pokazuje mi 9l. Benzyny i faktyczne spalanie LPG mam ok 11,5 w mieszanym

Na trasie najoszczędniej jak się da w trybie"emeryta" zszedłem kiedyś poniżej 9l LPG ok 8,6 tak normalnie na ogół ok 10-11 l LPG

Natomiast samo miasto ok 13-14 l. LPG

I też codziennie jeżdżę po Lublinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie odziwo nic się nie pokazuje, zero błędów na VAGu. Co do autoregulacji to nie, oni mają przygotowane mapy pod silniki dla różnych instalacji i takich silników. Po tysiącu drobna korekta. Jutro zajżę sam pod maskę a potem najwyżej do gazowników. Pozdrawiam i dzięki!

 

Po tym jak gazownik ustawił mi gotową mapę zmieniłem gazownika :hyhy

Poszukaj kogoś kto Ci zestroi pod Twój samochód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie Panowie mówicie. Dziś męczyłem go po mieście na benzynie. Dusząc mocno nie przekroczyłem 12.5l/100, typowo 10.8-11l/100. Dziś jestem umówiony na przeróbkę gazu i strojenie, zobaczymy co z tego wyjdzie :) Pewnie będzie wszystko ok. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i śpieszę donieść co po regulacjach: otóż, na samych regulacjach się nie skończyło.Na początku przenieśliśmy listwę w stronę dolotu, skróciliśmy wężyki. Wąż zasilający listwę został tak skrócony, że mam go prawie 50cm nadmiaru w bagażniku teraz ;) co dalej, partacze monterzy gazu pierwotnie źle wpięli sondę lambdę dla sterownika LPG. Bo w BlueBox jest to kabel fioletowy, i pod taki sam kolor wpieli się pod wtyczkę ECU...a było tam 13V. Nie zdziwiło ich chyba brak odczytu na wskaźniku w oprogramowaniu do LPG. Następnie wymieniliśmy świece na nowe BKUR6ET-10 i do tego autoregulacja od nowa + strojenie w trasie. Efekt? Czasy spadły o 1ms i linie się pokrywają w mapie. zobaczymy na ile teraz wystarczy zbiornik. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i śpieszę donieść co po regulacjach: otóż, na samych regulacjach się nie skończyło.Na początku przenieśliśmy listwę w stronę dolotu, skróciliśmy wężyki. Wąż zasilający listwę został tak skrócony, że mam go prawie 50cm nadmiaru w bagażniku teraz ;) co dalej, partacze monterzy gazu pierwotnie źle wpięli sondę lambdę dla sterownika LPG. Bo w BlueBox jest to kabel fioletowy, i pod taki sam kolor wpieli się pod wtyczkę ECU...a było tam 13V. Nie zdziwiło ich chyba brak odczytu na wskaźniku w oprogramowaniu do LPG. Następnie wymieniliśmy świece na nowe BKUR6ET-10 i do tego autoregulacja od nowa + strojenie w trasie. Efekt? Czasy spadły o 1ms i linie się pokrywają w mapie. zobaczymy na ile teraz wystarczy zbiornik. Pozdrawiam :)

 

Bo widzisz, są gazownicy i "gazownicy" :hyhy

Już to przerabiałem ze swoim jak mi palił po 18l/100km i odcinał przy 5500obr/min - pomogło w znacznym stopniu LPG-Forum

 

Jeśli wszystko będzie w porządku to tylko jeździć i cieszyć się połową kosztów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają rację trochę poczytać na lpg forum i można ładnie samemu wystroić instalację. Ja swoją do tego stopnia ustawiłem że w korektach długoterminowych mam 0.0 jałowy i średnie obciążenie, a krótkoterminowe +/-5% max. Auto chodzi bardzo ładnie. A czy na biegu jałowym sonda nie powinna pokazywać 1,5V kolega na początku posta pisał że mu pokazuje 0,82V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest sonda "jednowoltowa" czyli od 0 do 1V, fakt są takie jak mówisz, jednak to nie u mnie ;). A co do strojenia to fakt, można się przyłożyć i cuda zdziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest sonda "jednowoltowa" czyli od 0 do 1V, fakt są takie jak mówisz, jednak to nie u mnie ;). A co do strojenia to fakt, można się przyłożyć i cuda zdziałać.

Ja stroiłem sam i pomógł mi w tym program do nagrywania pulpitu (Action) uruchomiłem vag-a z podglądem korekty sondy i jednocześnie program do LPG z mapą i kawałek przejechałem nagrałem i później sprawdzałem gdzie muszę poprawić mapę, po poprawie znów jazda z nagrywaniem i tak do skutku. W pojedynkę inaczej nie da rady najlepiej we dwie osoby ale program jest lepszy bo można w każdej sekundzie zatrzymać, sprawdzać i cofać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście co by dopełnić obowiązku i zamknąć temat, informuję, winą była źle wystrojona instalacja, po strojeniu i zalaniu dobrego gazu, na 38 litrach zrobiłem trasę z miastem 380km i jeszcze po mieście dobiłem do 400km i jeszcze gazu mam, spalanie wynosi rzędu 12-13l na 100 po mieście i 9l na 100 po trasie. Pozdrawiam! Wątek do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności