Skocz do zawartości
Gość router

problem z nawigacja MCD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość boro

cieszko bedzie ja na twoim miejscu kupił bym nowa taka nawigacja bez anteny idzie kupic za 350-400zł najlepiej zadzwon do kogos kto cos takiego naprawia to moze ci pomoze moze sam wyswietlacz wystarczy wmienic i gotowe :vw::kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie wyswietlacz, wyglada na to ze lezy procesor grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zmienić kontrast?

Mi podobnie dzieje się jak w zimę z nocy odpalę NAVI z tym, że dużo bardziej czytelnie. Jak się zrobi ciepło w samochodzie to wyświetla już dobrze. Zmiana kontrastu też trochę polepszyła sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość router

probowalem,ale to nie to samo...nie tak jak powinno byc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gps_sys

sprobuj rozkrecic navi i dokladnie powpinac wszystkie kosteczki w srodku. kiedys klien mial ten sam problem i pomoglo

jak nie pomoze to wymiana calego frontu albo navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MariuszW

Mam problem z nawigacją MCD. Dzięki poradom na forum ściągnąłem płytę do nawigacji Teleatlas Blaupunkt DX Polska/Czech 2007, wypaliłem i nawigacja zaczęła normalnie pracować. Po pewnym okresie zauważyłem, że nawigacja jest czasmi nieaktywna - pojawia się komunikat -Navigation OFF, niekiedy jednak nawigacja uaktywnia się sama - komunikat Location Mode. Nie mogłem znaleźć żadnej zasady dla tej dziwnej sytuacji. Zauważyłem jednak, iż nawigacja zaczyna działać przy zmienionych warunkach atmosferycznych - np. gdy pada deszcz lub zbliża się burza (choć do końca nie jestem o tym przekonany). Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem i jak sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam, Mariusz Wójcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z nawigacją MCD. Dzięki poradom na forum ściągnąłem płytę do nawigacji Teleatlas Blaupunkt DX Polska/Czech 2007, wypaliłem i nawigacja zaczęła normalnie pracować. Po pewnym okresie zauważyłem, że nawigacja jest czasmi nieaktywna - pojawia się komunikat -Navigation OFF, niekiedy jednak nawigacja uaktywnia się sama - komunikat Location Mode. Nie mogłem znaleźć żadnej zasady dla tej dziwnej sytuacji. Zauważyłem jednak, iż nawigacja zaczyna działać przy zmienionych warunkach atmosferycznych - np. gdy pada deszcz lub zbliża się burza (choć do końca nie jestem o tym przekonany). Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem i jak sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam, Mariusz Wójcik

 

sprawdz antene GPS a najlepiej na probe podlacz inna.

jesli antena GPS jest na zewnatrz moze zbierajaca sie w niej wilgoc jest tu problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navi MCD - meteopata. :rotfl: Jak ci źle wyświetla będzie deszcz. :rotfl: Może da się na tym zarobić :hurra:

 

 

PS. Sorry ale nie mogłem się powstrzymać. Swoją droga mam podobnie :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MariuszW

Serdeczne dzięki za pomoc. Do tej pory uważałem, iż zasadą forum jest współpraca, ale niestety są wyjątki.

Nie sorry.

Mariusz Wójcik

Navi MCD - meteopata. :rotfl: Jak ci źle wyświetla będzie deszcz. :rotfl: Może da się na tym zarobić :hurra:

 

 

PS. Sorry ale nie mogłem się powstrzymać. Swoją droga mam podobnie :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diabolique

Jak nazywa się ten typ nawigacji, ktorego zdjęcie jest zamieszczone w pierwszym poście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MariuszW

Dzięki bardzo za odpowiedź.

Antena faktycznie jest na zewnątrz (w pasacie kombi antena zamontowana jest na dachu, w tylnej częsci karoserii). Czy można ewentualnie po zdemontowaniu nateny jakoś ją osuszyć? Lub bez demontażu?

Pozdrawiam,Mariusz Wójcik

Mam problem z nawigacją MCD. Dzięki poradom na forum ściągnąłem płytę do nawigacji Teleatlas Blaupunkt DX Polska/Czech 2007, wypaliłem i nawigacja zaczęła normalnie pracować. Po pewnym okresie zauważyłem, że nawigacja jest czasmi nieaktywna - pojawia się komunikat -Navigation OFF, niekiedy jednak nawigacja uaktywnia się sama - komunikat Location Mode. Nie mogłem znaleźć żadnej zasady dla tej dziwnej sytuacji. Zauważyłem jednak, iż nawigacja zaczyna działać przy zmienionych warunkach atmosferycznych - np. gdy pada deszcz lub zbliża się burza (choć do końca nie jestem o tym przekonany). Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem i jak sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam, Mariusz Wójcik

 

sprawdz antene GPS a najlepiej na probe podlacz inna.

jesli antena GPS jest na zewnatrz moze zbierajaca sie w niej wilgoc jest tu problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MariuszW

diabolique,

Nawigacja MCD Blaupunkt RNS

Pozdrawiam, M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bardzo za odpowiedź.

Antena faktycznie jest na zewnątrz (w pasacie kombi antena zamontowana jest na dachu, w tylnej częsci karoserii). Czy można ewentualnie po zdemontowaniu nateny jakoś ją osuszyć? Lub bez demontażu?

Pozdrawiam, Mariusz Wójcik

 

Ja jednak zaczalbym od sprawdzenia anteny bez byc moze zbednej ingerencji.

Sprobuj sprawdzic navi podlaczajac inna antene moze pozyczona od kogos pomocnego.

Wtedy jednoznacznie stwierdzisz gdzie jest problem w navi czy w antenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MariuszW

navik,

Dzięki, spróbuję pobawić się anteną. Wypalę jeszcze raz płytę na dobrej jakości płycie, być może tutaj leży problem. Nie mam oryginału, aby wykluczyć płytę. Próbowałem załadować płytę kilka razy, pojawia się komunikat - Hint, Please being... itd, a następnie komunikat - aby załadować płytę kompatybilną z systemem nawigacji VW.

Pozdrawiam, Mariusz Wójcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
navik,

Dzięki, spróbuję pobawić się anteną. Wypalę jeszcze raz płytę na dobrej jakości płycie, być może tutaj leży problem. Nie mam oryginału, aby wykluczyć płytę. Próbowałem załadować płytę kilka razy, pojawia się komunikat - Hint, Please being... itd, a następnie komunikat - aby załadować płytę kompatybilną z systemem nawigacji VW.

Pozdrawiam, Mariusz Wójcik

 

oczywiscie najpierw CD, ja zrozumialem ze wszystko oprocz lokalizacji jest ok.

najpierw poprawne i stabilne CD z mapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MariuszW

navik,

Czy zabrudzony laser też może być przyczyną takich anomalii?

Pozdrawiam, Mariusz Wójcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
navik,

Czy zabrudzony laser też może być przyczyną takich anomalii?

Pozdrawiam, Mariusz Wójcik

 

Problemow z CD tak.

 

Sprawdz w menu ile navi pokazuje satelitow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MariuszW

navik,

Problem w tym, że navi nie uruchamia się w ogóle, więc nie można sprawdzić. Gdy działa, z reguły jest siedem, max osiem satelitów.

Czy twoja nawi jest oryginałem, czy też wyrobem własnym? Jeżeli własnym, jakim sposobem była wykonana - parametry i czym? Czy ewentualnie mogę liczyć na pomoc w wykonaniu (oczywiście odpłatnie)?

Pozdrawiam, Mariusz Wójcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności